Pomem I Kazandım

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ordu52 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ordu52

ordu52 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Polisliği kazandım Pomeme (Polis meslek eğitim merkezi) gittim (merzifona- Amasya), Bir soru soracağım çokca duydum ama resmi bir yazı bulup okuyamadım, bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Bu 21 ekim İSG sınavını geçiyoruz inşallah. Devlet memuru olup bu sertifikaya sahip olanlar 900-1500tl arası ekstra maaş alacak söylentileri var ne kadar doğrudur acaba??

Saygılar....

2. ordu52

ordu52 TÜİSAG Üyesi

bilgisi olan yok galiba ama az önce netten bi haber okudum gazetelerden "İSG uzmanlığı belgesei olan devlet memurları 1200 TL ekstra maaş alacakmış öyle yazıyor ;)

3. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

her okuduğunuza inanmamakta fayda var. esasında benim anlamadığım 16000 tl gibi maaş kazanımlarını görmenize rağmen polislik gibi zor bir mesleği seçmeniz bende her okuduğuma inanmayanlardanım;)

ordu52, H.Ece SÜRMEN, esat1903 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Sen polis olmuşun , isg yapamazsın , 6 sene çalıştıktan sonra Emniyet ve gideceğin kurum anlaşırsa , o kuruma geçip isg uzmanlığı yapabilirsin. 1200 -1500 bunlar gösterge rakamı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ordu52 bu yazıya teşekkür etti.
  5. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU

Kapsam ve istisnalar

MADDE 2- (1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin
    işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına
    faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.

(2) Ancak aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu Kanun hükümleri uygulanmaz:

a) Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri,
    genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri.

Yukarıda yazılı olan yasal mevzuat gereği genel kolluk kuvvetlerinin yapmış olduğu görevler
    için kanun kapsam dışındasınız.

Durumunuzu SGK dan soruşturarak amirlerinizin izni ile farklı kamu kuruluşlarında iş güvenliği
    uzmanı olarak çalışıp çalışamayacağınızı öğrenmelisiniz...

ordu52 bu yazıya teşekkür etti.
  6. ordu52

ordu52 TÜİSAG Üyesi

sınav sonucu belli olmamıştı ben buraya geldiğimde olaki bi kazaya kurban gidip sınavı geçemeseydik ne olacaktı? işi garantiye almak için polisliği seçtim;)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica