Anket Prim Gün Sayınız Nedir?

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında ilker1 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Prim gün sayınız kaç ?

1. a ) yok

0,9%
  2. b ) 0 - 1500

23,9%
  3. c ) 1500 - 3000

30,6%
  4. d ) 3000 ve daha yukarı

44,8%
  1. murat mert çakıroğlu

murat mert çakıroğlu TÜİSAG Üyesi

hakan bey o zaman şunu sorayım ben size

1800 sgk ödenmiş primim var
    1600 bağkur prim günüm ödenecek veya taksitlendirilecek durumda

1800 hazır prim günü
    1600 bağkur prim gününü kullanabilmem için ödemem mi gerekir
    yoksa o dönemde çalışmış olduğumu belgelemem yeterli olurmu

alo 170 te bu sorulara net cevap bulamadım
    isg kursundanda herhangi bir cevap bulamadım

sizce buradaki sonuç ne olmalı ?

2. contact73

contact73 TÜİSAG Üyesi

Ayrıca yedek subay olarak ödenen günler kabul ediliyor mu?
    Bu günlerin evrakları nerden alınacak?

3. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Askerlik borçlanması ve Bağkur borcu ödenip gün sayıları işlenirse oradaki toplam prim gün sayısı uyarınca A yada B hangisine uyuyorsa , o klasın sınavına girilir.

4. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

ben sgk lı olmadan önce 1 senelik özel sigorta yaptırmıştım
    o sayılır mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Özel sigortadan kasıt nedir ?

6. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Özel sigorta başka birşey sgk primi başka birşey

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

kazanıp kazanılmayacağı belli olmayn sınav için kimse 20-25 milyar para ödemez.

Last edited by a moderator: 15 Ekim 2013
  8. Yapay_Sinir_Agları

Yapay_Sinir_Agları TÜİSAG Üyesi

C sınıfıyım 5600 günüm var

9. nergal1903

nergal1903 TÜİSAG Üyesi

Prim gun sayilarinizda bir ay icerisinde birden fazla sirketten yatirilma olduysa hizmet dokumunde genellikle mukerrer alabiliyorlar, onun icin dikkat edilmesi gerekiyor. Bakanlik bunun icin eger yasalra uygunsuzluk varsa basarili olsaniz bile belgeniz alinir dedi

10. ilker1

ilker1 TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte sgk kaydı yazıyor özel sigortalar olmaz kanaatindeyim

11. EkinKuşhan

EkinKuşhan TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    Duyurunun son maddesi
    " 9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 11.11.2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir." demektedir. Prim gün sayısından sınava girecekler bu tarihi beklemeli midir? Yoksa 12.11.2013 tarihine kadar hizmet dökümü ve dilekçeyi bakanlığa götürmemiz yeterli midir?

12. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

yedeksubaylık zaten emekli sandığıdır prim yatmıştır bende budurumdayım maaş alınmış çalışıılmış engeli yok birde 4 aylık askeri öğrecilik vardı onun primı yatırılmadığındann dışarıdan borçlanıcaz 120 gün eder sizde bakın kontrol edin

13. Reinarubia

Reinarubia TÜİSAG Üyesi

Benim sınava başvuru yapacağım tarihte 2650 gün primim olacak. B'ye geçiş hakkım var ama 350 gün ile A'ya geçişi kaçırıyorum. Yeni çıkan yönetmelikte 1 yıl içinde 2 sınav hakkından ve B olanların 1800 gün primi varsa A'ya geçebileceğinden bahsetmiş. Şimdi ben Aralık sınavı ile B olsam, 2014'te yapılacak ilk sınavıa A'ya geçiş için başvursam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bununla ilgili yönetmelikte birşey yazmıyor çünkü. Sonuçta eminim benim durumumda, yani A'ya geçişi kıl payı kaçıran bir sürü kişi vardır.

huakin bu yazıya teşekkür etti.
  14. mustafa33

mustafa33 TÜİSAG Üyesi

Askerlik borçlanması nekadar zaman alır sgk da hemen işlenirmi acaba? ufak bir açıgım var primde yedek subaylık egitim dönemini borçlanırsam hallederim görünüyor ama işlem süresini bir sorgulatmam gerekiyor.

15. mustafa33

mustafa33 TÜİSAG Üyesi

belkide borçlanmama da gerek kalmaz yedek subaylık fiili hizmet zammı 9 aya 2 ay ek yıpranma veriyor galiba...

16. ilker1

ilker1 TÜİSAG Üyesi

B ye girmeyi hak eden ve 1800 den fazla pirimi olan arkadaşlar B sınavını geçerlerse ikinci sınavda A belgesi için sınava girerler. çünkü başvuru tahindeki pirim gün sayısı diyor. yani ikinci sınavda A yı almanıza engel yok.

17. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

2996 gun olacak benım :D

18. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

toplam emeklı sandığı süresine yanı yüzde 25 fazla veriyor 8 aya 2 ay 12 aya 3 ay fazladan prim veriliyor

19. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Aynı durum benim içinde geçerli 2750 gün prim gün sayım var.. Aralık 'ta B sınıfı sınavına girmeyi düşünüyorum...Daha sonra açılacak sınavla A sınıfına girmeyi düşünüyorum...

20. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

sn levent kavlak ın bir açıklaması var okuyunuz diyor ki c den b ye geçen bir uzman akabinde ki sınava girip a olamıyacak mış c den direk aya geçişte sıkıntı yok c den b ye geçiş sınavında da sıkıntı yok amma velakin c den b ye akabındede a ya sıralı geçişte sıkıntı varmış

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica