Anket Prim Gün Sayınız Nedir?

Prim gün sayınız kaç ?

• Kullanılan toplam oy
    582

murat mert çakıroğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Hiç birşey farketmiyor , toplam sayıların belirtlien rakamları geçmesi gerekiyor.
Burada şu da problem çıkartacak. Sgk nın sisteminede aynı ay için 2 farklı 30 gün yatırılması halinde sistem bunu 60 gün olarak yazıyor.( Emmeklilik hakkı farklı birşey ) Yönetmeliğin amacı bir an evvel herkese belge vermek olduğu için bu durumada bakmayacaklar gibi gözüküyor. Ayrıca sınavında herkesin geçebileceği gibi olmasını bekliyorum.

hakan bey o zaman şunu sorayım ben size

1800 sgk ödenmiş primim var
1600 bağkur prim günüm ödenecek veya taksitlendirilecek durumda

1800 hazır prim günü
1600 bağkur prim gününü kullanabilmem için ödemem mi gerekir
yoksa o dönemde çalışmış olduğumu belgelemem yeterli olurmu

alo 170 te bu sorulara net cevap bulamadım
isg kursundanda herhangi bir cevap bulamadım

sizce buradaki sonuç ne olmalı ?

contact73

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Peki askerlik borçlanması ödendiği takdirde prim gün sayısı artıyor bu sayiliyormu
Ayrıca yedek subay olarak ödenen günler kabul ediliyor mu?
Bu günlerin evrakları nerden alınacak?

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Askerlik borçlanması ve Bağkur borcu ödenip gün sayıları işlenirse oradaki toplam prim gün sayısı uyarınca A yada B hangisine uyuyorsa , o klasın sınavına girilir.

oezguel

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
ben sgk lı olmadan önce 1 senelik özel sigorta yaptırmıştım
o sayılır mı?

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Askerlik borçlanması ve Bağkur borcu ödenip gün sayıları işlenirse oradaki toplam prim gün sayısı uyarınca A yada B hangisine uyuyorsa , o klasın sınavına girilir.
kazanıp kazanılmayacağı belli olmayn sınav için kimse 20-25 milyar para ödemez.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yapay_Sinir_Agları

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
C sınıfıyım 5600 günüm var

nergal1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Prim gun sayilarinizda bir ay icerisinde birden fazla sirketten yatirilma olduysa hizmet dokumunde genellikle mukerrer alabiliyorlar, onun icin dikkat edilmesi gerekiyor. Bakanlik bunun icin eger yasalra uygunsuzluk varsa basarili olsaniz bile belgeniz alinir dedi

ilker1

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yönetmelikte sgk kaydı yazıyor özel sigortalar olmaz kanaatindeyim

EkinKuşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,
Duyurunun son maddesi
" 9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 11.11.2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir." demektedir. Prim gün sayısından sınava girecekler bu tarihi beklemeli midir? Yoksa 12.11.2013 tarihine kadar hizmet dökümü ve dilekçeyi bakanlığa götürmemiz yeterli midir?

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ayrıca yedek subay olarak ödenen günler kabul ediliyor mu?
Bu günlerin evrakları nerden alınacak?
yedeksubaylık zaten emekli sandığıdır prim yatmıştır bende budurumdayım maaş alınmış çalışıılmış engeli yok birde 4 aylık askeri öğrecilik vardı onun primı yatırılmadığındann dışarıdan borçlanıcaz 120 gün eder sizde bakın kontrol edin

Reinarubia

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Benim sınava başvuru yapacağım tarihte 2650 gün primim olacak. B'ye geçiş hakkım var ama 350 gün ile A'ya geçişi kaçırıyorum. Yeni çıkan yönetmelikte 1 yıl içinde 2 sınav hakkından ve B olanların 1800 gün primi varsa A'ya geçebileceğinden bahsetmiş. Şimdi ben Aralık sınavı ile B olsam, 2014'te yapılacak ilk sınavıa A'ya geçiş için başvursam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bununla ilgili yönetmelikte birşey yazmıyor çünkü. Sonuçta eminim benim durumumda, yani A'ya geçişi kıl payı kaçıran bir sürü kişi vardır.

mustafa33

Üye
TÜİSAG Üyesi
Askerlik borçlanması nekadar zaman alır sgk da hemen işlenirmi acaba? ufak bir açıgım var primde yedek subaylık egitim dönemini borçlanırsam hallederim görünüyor ama işlem süresini bir sorgulatmam gerekiyor.

mustafa33

Üye
TÜİSAG Üyesi
belkide borçlanmama da gerek kalmaz yedek subaylık fiili hizmet zammı 9 aya 2 ay ek yıpranma veriyor galiba...

ilker1

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
B ye girmeyi hak eden ve 1800 den fazla pirimi olan arkadaşlar B sınavını geçerlerse ikinci sınavda A belgesi için sınava girerler. çünkü başvuru tahindeki pirim gün sayısı diyor. yani ikinci sınavda A yı almanıza engel yok.

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
belkide borçlanmama da gerek kalmaz yedek subaylık fiili hizmet zammı 9 aya 2 ay ek yıpranma veriyor galiba...
toplam emeklı sandığı süresine yanı yüzde 25 fazla veriyor 8 aya 2 ay 12 aya 3 ay fazladan prim veriliyor

GökayAydogan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Benim sınava başvuru yapacağım tarihte 2650 gün primim olacak. B'ye geçiş hakkım var ama 350 gün ile A'ya geçişi kaçırıyorum. Yeni çıkan yönetmelikte 1 yıl içinde 2 sınav hakkından ve B olanların 1800 gün primi varsa A'ya geçebileceğinden bahsetmiş. Şimdi ben Aralık sınavı ile B olsam, 2014'te yapılacak ilk sınavıa A'ya geçiş için başvursam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bununla ilgili yönetmelikte birşey yazmıyor çünkü. Sonuçta eminim benim durumumda, yani A'ya geçişi kıl payı kaçıran bir sürü kişi vardır.
Aynı durum benim içinde geçerli 2750 gün prim gün sayım var.. Aralık 'ta B sınıfı sınavına girmeyi düşünüyorum...Daha sonra açılacak sınavla A sınıfına girmeyi düşünüyorum...

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Aynı durum benim içinde geçerli 2750 gün prim gün sayım var.. Aralık 'ta B sınıfı sınavına girmeyi düşünüyorum...Daha sonra açılacak sınavla A sınıfına girmeyi düşünüyorum...
sn levent kavlak ın bir açıklaması var okuyunuz diyor ki c den b ye geçen bir uzman akabinde ki sınava girip a olamıyacak mış c den direk aya geçişte sıkıntı yok c den b ye geçiş sınavında da sıkıntı yok amma velakin c den b ye akabındede a ya sıralı geçişte sıkıntı varmış

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.