Prim Günü Yeterli Olup B Sınıfı Sınavına Girecekler

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında memocan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar. Çoğumuz 21 Aralık'ta C sınıfı isg sınavına girdik. Ancak piyasa çok fazla olduğumuz için OSGB lerce pek talep görmüyoruz. 1800 prim gününe sahip ve şubat ayında B sınıfı sınavına girecek kimler var ve düşünceleri nelerdir?

2. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

1500 prim gün yeterli diye biliyorum..

3. Emre YA

Emre YA TÜİSAG Üyesi

2100 ben b ye gireceğim. mutluyum. :D

4. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

aynen benimde 2100 küsür var. ama sınav olacak mı ya da ne zaman olacak bir bilgi yok.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

c olsan b olsan ne işe yararki 10 binlerce c olacak adayların geneli b ye girecek a ya girecek yine hep birlikte aynı sayıya yakın aynı kategoride olacağız ve nerde çokluk ....... olacak . ve bingo yine herkes işsiz

sametorhan bu yazıya teşekkür etti.
  6. egemensnt

egemensnt TÜİSAG Üyesi

aynen..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

İyi de c ye girenlerin hepsinin b ye gireceğini sanmıyorum. Elbet bir çoğu işe başlayacak. Kaldı ki c ye girenlerin azının prim günü yeterli diye biliyorum.

8. ahmetkartal

ahmetkartal TÜİSAG Üyesi

valla arkadaşlar girin sınava belge alın hatta belge sınıfınızı yükseltin ama bu işi ücret konusunda ele ayağa düşürmeyin . Ben OSGB de çalışıyorum aralık sınavında B sınıfı oldum sayılır artık resmi sonuçları bekliyorum. Şimdiden b sınıfı yada a sınıfı olacak uzman arkadaşlar iş görüşmesine geliyorlar adamlar 3000 tl yi kabul ediyorlar. piyasayı düşürüyorlar.......

9. sametorhan

sametorhan TÜİSAG Üyesi

3000 tlye de bu iş yapılmaz ki ... 10 fabrikaya git,sonra arka da kalanlar için senaryo aynı

10. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

Ben geçenlerde yakındaki OSGB ye girdim. Bilgi alacaktım dedim. Sorumlu kişi buyrun efendim tabi gibisinden ağırladı. Benim işveren olduğumu düşündü galiba başta. Sonra sınava girdim c sınıfı belge alacağım deyince senli benli arkadaşımlı konuşmaya başladı. sınav açıklanana kadar ne yapayım başvurayım mı sağa sola dedim. Adam bu işi yapacak kendinden emin insanlar var osgblerde çalışan bir de ne yaptığının farkında olmayan almak için alanlar var dedi. Bana laf soktu :) Belgemin gelmesi martı bulurmuş. Sonra OSGB lerde fiyat olayından bahsetti. Adam tam bir tüccar çıktı. Bırakın 1500 ü asgari ücretle bile beni kabul etmezdi. Biraz umudum kalmıştı bu adamı görünce o da kayboldu.

11. sametorhan

sametorhan TÜİSAG Üyesi

hangi osgbymiş o ? istanbul da mı ?

12. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

eskişehir de. bu 3000 lira öneren OSGB ler nerde çok merak ediyorum.

13. sametorhan

sametorhan TÜİSAG Üyesi

istanbul,izmit ,bursa,kırklareli ve diğer osgbler.mehmet senden komple faydalanmak istemiş,belgeyle birlikte.

14. sametorhan

sametorhan TÜİSAG Üyesi

dayan pes etmek bu kadar ucuza olma bu işler.

15. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

Valla ben 10 aydır iş bulamıyorum. Bu dakikadan sonra da parasını düşünemem. Tabi ben de fiyatları düşürmek istemem ama bunu diyenler ya işsizliği daha tatmadılar ya da bir şekilde kolaylıkla iş buldular.

16. sametorhan

sametorhan TÜİSAG Üyesi

çok doğru söylüyorsun,en kısa zamanda iş bulmanı isterim,allah yardımcın olsun

17. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim.

18. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

Bende 1535 günüm var ve şubatta yükseltme sınavı olursa girmeyi düşünüyorum.
    Mevcut uzman sayısının ne olursa olsun Türkiye için yine yeterli olmadığını düşünüyorum Karamsarlığa kapılmayın. Bu işi yapmak isteyen herkes iş bulabilir bence. Sadece fiyatınızı düşürmeyin. Dik durun.. 10 iş yeriyle görüşürsünüz belki ama sonunda istediğiniz maaşı alacağınıza eminim. yeterki ucuza gitmeyelim arkadaşlar.

19. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

10 aydır gittiğim görüşmelerde her tavrı denedim. Taviz vermediğim yer de olmadı. Esnek davrandığım yer de olmadı. Zaten ödün vermediğim yer işe yarasaydı şu an çalışıyor olacaktım. 10 aydır iş bulamayan insan da yok çevremde. O yüzden umutsuzluğu kapılmamak gibi bir şansım yok maalesef.

20. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

mehmet bey OSGB yerine gidin kendineze defter açtırın maliyeden firmalarla biretsel anlaşın. Anlıyorum işsizlik kötü ancak bu kadarda umutsuz olma.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica