Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

bakanlıkla gorustum 1500 c den b ye tehlikeli sınıfta çalışmışsa,3000 gün c den a ya cok tehlıkelıde calısmıssa,b den a ya cok tehlıkelıde calısmıssa 1800 gun .net bılgıdır hayırlı olsun daha sonra mevzuatı gelıstırmeyle gorustum 1 2 haftaya kadar cıkacagını soyledıler kolay gelsın

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  2. DUAYEN18

DUAYEN18 Banned

Tehlike sınıfı koyduklarına eminmisin? Tehlikeli ve çok tehlikeli işyeri sınıfı kısıtlaması iyi olmuş...

3. yasin190538

yasin190538 TÜİSAG Üyesi

ben şunu anlamadım c den bye çok tehlikeli kısma geçme yokmu....

4. ferhatyıldırım

ferhatyıldırım TÜİSAG Üyesi

İNŞALLAH TEHLİKE SINIFI KOYMAMISLARDIR YOKSA IHTIYACI KARSILAYAMAZLAR..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. elif_35

elif_35 TÜİSAG Üyesi

Bu durumda prim gün sayısı tecrübeye göremi bakılacak?

6. NUROL

NUROL TÜİSAG Üyesi

Bu tehlike sınıfı bana pek olası gelmedi.Bir kişinin bir sürü farklı sektörde tecrübesi olabilir.Bu işin içinden çıkacak babayiğit var mıymış Ankara'da?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. aylin salihoğlu

aylin salihoğlu TÜİSAG Üyesi

Cok tehlikeli sinifta calistim 2200 prim gunum var b sinavina girebilecekmiyim? Yoksa 3000 ni doldurup a yami girmem gerek orasini anlamadim

8. NUROL

NUROL TÜİSAG Üyesi

özür dilerim.arkadaşlar şu fazlalıkları silerse sevinirim

9. aylin salihoğlu

aylin salihoğlu TÜİSAG Üyesi

Cok tehlikeli sinifta calismis 2200 prim gunu olan biri b ye giremezmi?

10. ferhatyıldırım

ferhatyıldırım TÜİSAG Üyesi

AYNEN OYLE BEN MESELA YAKLASIK 9 YILDIR AYNI SEKTORDEYIM 2.ISYERIM ILK CALISTIGIM YERDE tehlıkelı ıs yaptıgım halde nace kodu tehlıkesız gozukuyor yenı ısyerımde tehlıkelı gozukuyor ,ama meslek odasında kayıtlarım var nasıl olacak gelde ısın ıcınden cık

11. müge28091987

müge28091987 TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

B sınıfına geçiş için sınav yapılacak mı?
    Bilgisi olan var mı?
    Teşekkürler.
    İyi çalışmalar.

12. DUAYEN18

DUAYEN18 Banned

Ben 8 sene c sınıfı uzmandım. B ye yeni geçtm. 8 sene tecrubeyle A sınavına giremiyom iyi mi?:))

13. tiger

tiger TÜİSAG Üyesi

20 Eylül 2013 tarihinde Başbakanlığa gönderilen Taslak Yönetmeliğin 4. Maddesine göre; Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1500 pirim günü dolduran kişiler B sınıfı Sertifika sınavına girmeye hak kazanırlar. 3000 gün pirimi dolduranlar ise A sınıfı sertifika yükselmesine hak kazanırlar şeklindedir.

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  14. okhan

okhan TÜİSAG Üyesi

Prim sayısında tehlikeli, çok tehlikeli ayrımı olursa Ocak 2014 e bu kadar B ve A sınıfını bulamazlar, bunu teyit etmek gerek. Bu durumda,
    Ya yönetmelik bu şekilde çıkar kanun bir 6 ay kadar (bilemedin 1 yıl) ileriye atar.
    Ya da primde tehlike sınıfına bakmazlar o zaman yapılacak bir sınavla yeteri kadar uzman toplanır.
    O zaman akıllara ilk çıkardıkları 750 gün nereden çıktı şimdiki 1500 gün nereden çıktı diye de soru gelmiyor değil hani.

Fatma Zişan bu yazıya teşekkür etti.
  15. Altar

Altar TÜİSAG Üyesi

Bağkur primi yatanlarla ilgili bilginiz var mı?

16. Emrah ERKEK

Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi

İyi günler, sanırım Anayasa mahkemesine başvuru için belli bir sayıda milletvekilinin (sanırım 110 milletvekilinin) altına imzasının attığı bir metin gerekecektir. Yani her önüne gelen "Merhaba ben anayasa mahkemesinde iptal davası açmak istiyorum" diyerekten pat diye gidemez oraya. Kapıdan bile almazlar :)

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  17. okhan

okhan TÜİSAG Üyesi

İnşallah Tiger kardeşim. Hep beraber seviniriz yoksa yanarız :)

18. jeologgg

jeologgg TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben şu an 2984 gündeyim ve hala çalışıyorum bu ay 3000 üzeri olacağım sizce benim durum ne olur?

19. okhan

okhan TÜİSAG Üyesi

Jeologgg, yanlış hatırlamıyorsam kanunun yayınlandığı tarihteki prim gün sayısını baz alacaklar diye bir şey biliyorum ama senin için inşallah bu şekilde olmaz :(

20. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Ya adam prim günlerini tek bir şirkette mi doldurdu. 5 tane farklı şirkette çalıştıysa geçmişe dönüp hangisinin tehlikeli hangisinin çok tehlikeli olduğunu nereden bulacak hesabını nasıl yapacak.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica