Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Melih Şendoğan

Melih Şendoğan TÜİSAG Üyesi

İnşallah güzel şeyler olacak merak etmeyin.. Ağustos ve Kasım sınavlarında başarılı olanlar da yararlanacak.. Şahsi görüşüm ..

2. emrah12

emrah12 TÜİSAG Üyesi

Ali Bey aklınıza sağlık çok güzel yazmışsınız. Arkadaşlar lütfen oturup beklemeyin, lütfen BİMER e yazın, ne kadar çok kişi yazarsa bizi o kadar ciddiye alırlar. Hakkımızı arayalım. Bu ülkede hakkını arayanlara ekmek var.

yasin190538 bu yazıya teşekkür etti.
  3. elif_35

elif_35 TÜİSAG Üyesi

Ömer bey,
    umarım dediğiniz gibi olur kimse mağdur olmaz fakat ferdi bey bu konuda net ifade kullandı Ağustos sınavına girenleri kapsamadığını belirtti çıkacak olan yönetmelikten bahsediyor fakat yönetmelik şuan başbakanlıkta değişime uğrayabilir dedi.

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  4. fahirkekik

fahirkekik TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar İsg uzmanı olan bütün arkadaşlar bu sınava girmeye hak kazanıyor. Ve tavsiyem 23 kasım sınavına hazırlanmanız :))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  5. emrah12

emrah12 TÜİSAG Üyesi

Fahir Bey bu bilgi kesin mi? boşuna çalışmayalım :)

6. aydeniz261

aydeniz261 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar c sınıfı İSG uzmanıyım, 2100 pirim günüm var ve 23 kasım da B sınıfı için sınava gireceğim, 23 kasımda sınavı geçersem eğer 1800 pirim günü sağladığım için şubat ayında A sınıfı İSG sınavına girip giremeyeceğim hakkında bilgisi olan varmı, yönetmelik bu konuda havada kalmış gibi görünüyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Soner Çıtakoğlu

Soner Çıtakoğlu TÜİSAG Üyesi

Şubat olamasada büyük ihtimal ile 2. sınava girebileceksin diye kurslarda söyleniyor. Ama top bakanlıkta herşey olabilir. Eğilim bu sene bu işi kadroları ayarlayarak kapatmak diyenler var.

8. fahirkekik

fahirkekik TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar zaten isg uzmanı olarak durmadan yeni çıkan mevzuatları okumanız gerekiyor.Bu işle uğraşan arkadaşlar zaten kendilerini durmadan update etmek zorunda dolayısıyla extra çalışmaya gerek kalmıyor.Benimki sadece bir tahmin. Bu sınav yapılacaksa ve ocak ayına yetirilmesi gereken binlerce uzman varsa 23 kasım sınavı bence dondurmalı ekmek kadayıfı:))

9. misg

misg TÜİSAG Üyesi

"hiç çalışmadan" ibaresine dikkatinizi çekerim, boşuna yakmayın beni....

öznurömer bu yazıya teşekkür etti.
  10. Ömer GÜLTEKİN

Ömer GÜLTEKİN TÜİSAG Üyesi

merhabalar
    bende okuduğumda şöyle bir durum çıkıyor
    Ömer AYDIN beyin söylemi üzerine
    benimde prim gün sayım 2900 lerde
    bende 3 ay bekleyip sonra başvurduğumda
    A sınıfına başvurabiliyorum
    ayrıca ağustosda yüksek lisans bitiminde zaten B sınıfına girebiliyorum
    öyle bir durum olursa kasım 2014 sıınavı için A için başvurabilirim.
    bunun gibi bir çok durum var.
    ve eminim bu durumda olan bir çok kişi vardır
    ama ben öyle olmayacağı kanısındayım
    başvuru için bir süre verilir
    başvuru süresi itibariyle prim gün sayısına bakılır
    diye düşünüyorum.

11. Fahirkekik ;
    Sizin dondurmalı ekmek kadayıfı 2014 e kaldı :) sınav başvuru duyurusu ayın dördünde yapılacak elden başvuru yapanlarda son başvuru tarihi 07.10.13 (Yüksek Lisans için). Bakanlık buna göre liste açıklayıp sınava girecek kişileri 45 gün önce belirlemek zorunda. Bilginize.

12. elif_35

elif_35 TÜİSAG Üyesi

şurada seneye ne kaldı bir yayınlansın o hakkı alalım olsun 2014 :)

13. beran21db

beran21db TÜİSAG Üyesi

doğru hakkınızı teslim edeyim. yazıda hiç çalışmayan yani tecrübesizler demişsiniz. zaten bende buna karşıyım. fakat şantiyelerde, fabrikalarda çalışmış ve tecrübeli arkadaşlara sınıf yükseltme sınavı hakkı verilmesinden yanayım. zaten tecrübesiz birisi b sınıfa geçsede çok zorlanır.

14. mesut65

mesut65 TÜİSAG Üyesi

bence 1500 yada 3000 iş günü çok saçma...nedeni ise şu.mehmet 2 yıl boyunca iş güvenliği uzmanı olarak çalışssın,ama toplam primi 900 gün olsun.....Ahmet te 1 ay önce almış olsun sertifikayı ve 1500 gün primini de simitçide doldursun....bu durumda Mehmet B ye geçemeyecek ama Ahmet simitçi de b olacak......:D:D:D buyrun burdan yakın....

akincaylak_35, egemensnt, öznurömer ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Sonra bu forumlarda risk analizi nasıl yapılır diye soracak, örnek gönderin diyecek, örnek yetmez aslını gönderin diyecek.
    Ya merak etmeyin arkadaşlar, bu işte kimse kendisini olduğundan büyük göremeyecek. Pişene kadar bakkal kuaför, sonra 3-5 kişilik atölyeler derken 6 ay sonra tecrübe kazanacak.
    İş tecrübesi olanlar da abilerine danışarak bu işe girişecekler.

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bence de sınav şubat hatta mart gibi olsun.. şimdi şubatta kar kıyamet olur ankara yolları perişan oluruz valla :(

17. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Mayıs mezunu bir uzman arkadaş bizim iş yerinde risk değerlendirmesi yaptı. Az eksiklerine rağmen oldukça tecrübeli gördüm. OSGB den tanıdığından eğitim sertifikası getirdi. Acil eylem planı kendisi yapmış. Eksiklerini de biz tamamladık düzelttik.
    İşe giriştikten sonra 3-5 ayda çok mesafe alınıyor göreceksiniz. Moralleri yüksek tutun.

18. fahirkekik

fahirkekik TÜİSAG Üyesi

Ocak için gerekli uzmanları nereden bulacak peki bu devlet? sınav şubat yada mart olursa sizce?

19. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Nasıl olsa şuan C ler B ye B ler de A ya bakamıyor mu ? Bakabiliyor. Bu nedenle fazla sorun olmaz.

mujganasya ve izmitli bu yazıya teşekkür etti.
  20. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Bu deneyim işi önemli ama kafası çalışan ve işini seven birisi için aşılamayacak bir durum yok. İnternette , hele birde biraz ingilizceniz varsa her türlü risk analizinin kralı var.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica