Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. MNG

MNG Guest

Karadenizliye sormuşlar;
    -Aşk için ne düşünüyorsun emice,
    Cevap vermiş;
    -Boş boş konuşayiler!

Yukarıdaki tartışmaları okuduğumda bu çok güzel fıkra geldi.Paylaşmak istedim.
    Ne demişler,
    -Uysa da, uymasa da...

ARİS İSG, Mehmet Emin DİNCEL ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  2. Duygu Cıngır

Duygu Cıngır TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın sayfasındaki duyuruda Genel Müdürlüğü veya bağlı birimlere bağlı çalışanlara bu hak veriliyor gibi birşey yazıyor. Özelde veya başka devlet kurumunda çalışanlar da bu sınava girebilecek mi? 11 ekim son başvuru tarihi görünüyor, belgeler posta yoluyla veya elden teslim. Bu durumda 23 Kasım sınavına giriş hakkı verilse bile evraklar nasıl yetişecek?

3. emrah12

emrah12 TÜİSAG Üyesi

Sertifka alım tarihi ile ilgili bir kısıt var mı ki benim sertifikam ağustos sınavını kazandığımdan eylülde geldi Ben yararlanamıyor muyum?

4. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Yok be kardeşim hiçirşey değişmeyecek, sadece o kişinin ünvanı değişecek.. Aynı masada, aynı sandalyede çalışacaksın, aynı işi yapacaksın.. Ne kadar ünvan meraklısıymışısız yaa.. C sınıfı uzmanım 3 yıldır bu işi yapıyorum, 10 yıllık mesleki tercübem var.. 100'lerce eğitim verdim... 1000'lerce kişiyi eğittim.. Sektöre bir çok uzman arkadaş kattım... B Sınıfı olunca hayatımda ne değişecek... Hiçbirşey ? C sınıfı arkadaşların B sınıfı meraklıları olmalarını garipsiyorum.. Kanun zaten bize B sınıfı gibi çalışmamız için yetki vermedi mi ? Hangi arkadaşımız B sınıfı gibi çalışıyor.... Herkes tutturmuş A sınıfı olmak için.. Çok kolay mı sanıyorsunuz inşaatte çalışmanın, madende çalışmanın ne demek olduğunu, yüksekte çalışana kemer vermekle olmuyor, o kemeri alıp yukarı çıkacaksın.. Madene kapısından bakıp çıkmakla olmuyor, yerin 600 m. altına inip o soluğu alacaksın.. Yani uzman kolay kolay yetişmiyor... Ünvan meraklısı olmayın, işinizi yapın doğru şekilde yapın, C sınıdı olun ne fark eder...
    Sen B olunca bu maaşının artacağını mı sanıyorsun.. Seninle beraber 5000 kişi uzman olacak..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Abdullah Gökçen ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  5. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Yok be kardeşim hiçirşey değişmeyecek, sadece o kişinin ünvanı değişecek.. Aynı masada, aynı sandalyede çalışacaksın, aynı işi yapacaksın.. Ne kadar ünvan meraklısıymışısız yaa.. C sınıfı uzmanım 3 yıldır bu işi yapıyorum, 10 yıllık mesleki tercübem var.. 100'lerce eğitim verdim... 1000'lerce kişiyi eğittim.. Sektöre bir çok uzman arkadaş kattım... B Sınıfı olunca hayatımda ne değişecek... Hiçbirşey ? C sınıfı arkadaşların B sınıfı meraklıları olmalarını garipsiyorum.. Kanun zaten bize B sınıfı gibi çalışmamız için yetki vermedi mi ? Hangi arkadaşımız B sınıfı gibi çalışıyor.... Herkes tutturmuş A sınıfı olmak için.. Çok kolay mı sanıyorsunuz inşaatte çalışmanın, madende çalışmanın ne demek olduğunu, yüksekte çalışana kemer vermekle olmuyor, o kemeri alıp yukarı çıkacaksın.. Madene kapısından bakıp çıkmakla olmuyor, yerin 600 m. altına inip o soluğu alacaksın.. Yani uzman kolay kolay yetişmiyor... Ünvan meraklısı olmayın, işinizi yapın doğru şekilde yapın, C sınıdı olun ne fark eder...
    Sen B olunca bu maaşının artacağını mı sanıyorsun.. Seninle beraber 5000 kişi uzman olacak..
    Arkadaşım o soruları bana mı sordun, yoksa ortaya mı?

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  6. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

11 ekim son başvuru değil ki onu anlamadım ben. 25 ekim-8 kasım arası başvurular 11 ekim nerden cıktı?

Böyle bir yasa cıkar da 18 ağustosta sınavı kazananlar yararlanamazsa çok saçma olur. Gerçi şu durumda hiç uzman olarak görev yapmayanların direk sınıf atlaması da bana cok saçma geliyor ya neyse bu ülkede herşey olabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Doğan görünümlü Şahin mi demek istiyorsunuz. :)

8. inangokhan

inangokhan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşın da söylediği gibi 11 Ekimin başvuru için son tarih olduğu nereden çıktı, sınava dair tek duyuru 7 Ekim tarihinde yayınlandı ve o açıklamaya göre de başvurular 28 Ekim - 8 Kasım tarihleri arasında yapılabilecek, bu durumda yönetmeliğin 8 Kasıma kadar çıkması durumunda yönetmelikte engel olan bir madde yoksa yönetmelik kapsamında uygun adaylar başvuru yapılabilecek.

9. inangokhan

inangokhan TÜİSAG Üyesi

25 Ekim - 8 Kasım demek istemiştim, düzeltme yapmak isterken ben de tarihi yanlış yazmışım :)

10. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

aynen öyle hatta bir de A sınıfı olursa Mercedes olacak bu gidişle :))

11. Duygu Cıngır

Bakanlığın duyurusunda "Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği, hizmet çizelgesi ile) Bakanlığa başvurmak zorundadır." gibi bir ibare vardı ama sanırım sınava direkt girebilenler sadece Genel Müdürlük bünyesinde çalışanlarmış. Dolayısıyla bu tarih onları ilgilendiriyor, anladığım kadarıyla.

12. isg1

isg1 TÜİSAG Üyesi

burada kendi kendimize konuşuyoruz. ben isggm'e yazabildiğim her yere yazacağım. sınava ne kadar zaman kalmış gelişmeleri takip edin diyor. sınav başvuru tarihinden 1 gün önce mi yapcak açıklamayı.
    bu kadar ciddiyetsizlik olamaz.
    siz de yazın lütfen

13. Duygu Cıngır

Biz taslağın yürürlüğe girmesinden sonra sınav başvurusu yapacağız, değil mi? "2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısına göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı" düzenlemesini bekleyeceğiz. Bakanlığa evrak göndermeyeceğiz, kursa gitmeden doğrudan sınava başvuracağız, doğru mu?

14. Duygu Cıngır

Ben BİMER'e yazdım. ISGGM'yi aradım, ulaşamadım.

isg1 bu yazıya teşekkür etti.
  15. MNG

MNG Guest

Mesleki deneyim,bir profesyonel için çok önemli bir yetkinliktir.
    Deneyimi ciddiye almayan arkadaş(lar) bunun ne anlama geldiğini ilerleyen zamanlarda kendi yaşamlarında deneyerek anlayacaklardır.Doğrusunu isterseniz adı üstünde uzmanlığın A,B,C diye sınıflandırılmasını doğru bulmuyoruz. Bu uygulama belli bir kesimi birtakım imtiyazlar sağlamaktan başka bir anlam taşımamaktadır.
    İlgili kurum ve taraflar da bunun farkında ki,mevcut durumu dikkate alarak "Deneyimi" dikkate alan yeni bir düzenlemeyi uygulamaya koymak istemektedir.Başbakanlığa gönderilen düzenlemenin ayrıntılarını şimdilik bilmiyoruz.Ayrıntılar, düzenlemeye ilişkin değişikliğin, resmi gazetede yayımlanmasından sonra kesinlik kazanacaktır.Kesin olan tek bilgi, belge sahibi uzman olma gereğidir.Hangi tarihte alındığı değil.

Dolaysıyle 1500 ya da 3000 bin prim gün sayıları ile ilgili haberler sadece spekülasyondur.

16. abdulkerimozgur

abdulkerimozgur TÜİSAG Üyesi

Siz dediğimi yapın ve çalışmaya başlayın.Benim söylediklerim hayal falan değil,ben ders çalışmaya başladım.Yayınlanınca bana teşekkür edeceksiniz...

17. isg1

isg1 TÜİSAG Üyesi

Duygu hanım ben de isggm@csgb.gov.tr ye yazdım başka yazabileceğimiz yerler varsa paylaşalım...

18. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Ben de sizin tabirinizle mercedes adayıyım, fakat içiniz rahat olsun 1987 den beri metal imalat sektörünün içerisindeyim. Kazalar, ramak kalalar dolu bir hayat.

19. Bora Çağlayansu

Bora Çağlayansu TÜİSAG Üyesi

Abdulkerim bey peki 18 ağustos sınavını kazananların bu sınav hakkından yararlanıp yararlanamayacağı ile ilgili bilginiz varmı?

20. inangokhan

inangokhan TÜİSAG Üyesi

Başbakanlığa gönderildiği açıklanan taslak yönetmeliğin yürürlüğe girmesini takiben eğer yönetmelikte kasım sınavına başvurmayı engelleyici bir madde yoksa başvuru yapabileceğiz.
    Tabii uygun adayların belirlenmesi ücret yatırabilmek için listelere eklenmesi hangi yöntemle yapılacak belli değil, orada da bireysel olarak başvurmak ve evrak göndermek gerekebilir ve eğer öyle olursa kasım sınavına yetişmek mümkün olamayabilir.

Duygu Cıngır bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica