Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. sevgay

sevgay TÜİSAG Üyesi

Bu sınav ile ilgili iki söylenti vardı. Biri tarihleri diğeri prim gün sayısı. Tarih kısmı nihayet sonuçlandı. Sanırım diğer sınav Şubatta olacak (Kasım Özerin bu tarz bi açıklaması vardı ama gayriresmi tabiki) Diğeri de prim sayısı.
    sınav tarihi işini çözdük şükür ama prim sayısı hala söyletide. Başbakanın önündeymiş sınav duyurusunda da o şekilde yazıyor ama söylentiler der ki
    C-B: 1500
    B-A: 2800
    C-A:3000

tekrar söylyorum bu sadece söylenti. Sanırım bayram sonrası haftada resmi gazete yada isggm de yayınlanır.

İGUcumhur bu yazıya teşekkür etti.
  2. filge

filge TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar prim gün sayısı çalıştığımız hergün için mi yoksa mesleğimizi yaptığımız hergün için mi hesaplanacak? Bu konuda bilgisi olan var mı?

3. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

aynen öyle yazık! insanda büyüklerine karşı biraz saygılı olur.ne demek mühendiscik.biz yıllarca ağır sanayide mühendislik yapalım.ağzı süt kokan yeni mezun bizim önümüze geçsin yok öyle dava ilk önce bizim gibi az para ile başlayacaksın tecrüben artıkça otomatikman maaşın artacak.23 yaşında bir mühendisle mezuniyetinden beri ağır sanayide çalışmış 35 yaşında bir mühendis aynı kefede olur mu hiç.ayıp....

ilker1959 ve namso5001 bu yazıya teşekkür etti.
  4. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

estağfurullah hepımızın amacı aynı denız devrım kardesım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  5. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Prim gün sayısı sgk yada bağkura ödenen ve çalıştığınız her günü kapsayan sayıdır. Mesleki kavramdan bahsedilmemektedir.

sevgay ve filge bu yazıya teşekkür etti.
  6. Filiz KANKUR

Filiz KANKUR TÜİSAG Üyesi

bende bu konuyu merak ediyordum.paylaşım için tesekkürler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. sevgay

sevgay TÜİSAG Üyesi

"Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile" benim anladığım sadece prim güne bakacaklar. meslek iş ten bağımsız gibi algıladım ben

8. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

Bakanlık 14-15 Aralık'ta yurt çapında Açıköğretim Sınavlarının yapıldığının farkında mı ? Acaba...

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  9. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim mühendis olmadan önceki primlerlerle toplam 2700 gün. mühendis olduktan sonra ise 1600 gün var. bu rakamların hangisi kullanılacak bilgisi olan var mı?

10. dilekaltinok

:) eminim farkında değildir, artık AÖ sınavları ertelenir ne yapalım ;)

Halikarnassos bu yazıya teşekkür etti.
  11. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim mühendis olmadan önceki primlerlerle toplam 2700 gün. mühendis olduktan sonra ise 1600 gün var. bu rakamların hangisi kullanılacak bilgisi olan var mı?

12. dilekaltinok

2700 ile 1600 da çakışma yoksa toplamı alınacak diye düşünüyorum yani primleriniz ne zaman ödenmeye başlandıysa o tarihten bu zamana kadar ki süre eklenecektir diye düşünüyorum

oguz ali ve sevgay bu yazıya teşekkür etti.
  13. Halikarnassos

Bakanlık sana bir A sınıfı uzmanlık veriyor bu yetmiyor yanına da promasyon olarak 1 de C veriyor cukkacukka cukkacukka cukkacukka

oguz ali bu yazıya teşekkür etti.
  14. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

toplamda 2700 gün var. yani eğer A için 3000 gibi bir prim şartı olursa her halükarda yetmiyor zaten. ama ola ki A için 2500 gibi bir prim gün sayısı istenirse A belgesi şansım var mı? onu merak etmiştim.

15. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

KOMİK. Ama ben derdimi anlatamadım galiba. Kısaca; istenen prim gün sayıları sadece mühendis olduktan sonra yatan primlerimi kapsıyor. OH BE...

16. Halikarnassos

Toplam prim günün 2700 ise ve eğer yönetmelik B sınavı için 1500 A için 3000 prim günü şartını beklelentiye uygun olarak yönetmelikte açıklar ise B sınavına girebileceksiniz ...

oguz ali bu yazıya teşekkür etti.
  17. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

oğuz bey,
    benim bildim mühendislikten öncesi ve sonrası kısacası bu güne kadar yatan bütün pirimlerinizi kapsıyor.

dilekaltinok ve oguz ali bu yazıya teşekkür etti.
  18. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

Farkında değiller sanırım. Ayrıca açıköğretim sınavına girenler de var iki sınava aynı anda nasıl girebiliriz ki?

Kendi adıma konuşayım 2. üni. okuyorum ve bu durumda aynı güne denk gelen acıköğretim sınavına girmicez ya da yine acıklama gelecek bir hafta daha erteledik diye... :))

Ali Üstün ve murat gülen bu yazıya teşekkür etti.
  19. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

1600 pirim gün ve 14 aralıkta sınava gireceğim , kazandığım takdirde bir sonraki sınav nezaman olur ve B sertifika için bu sınava başvurabilirmiyim. sizce...

20. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

evet mantıklı bir açıklama daha gelebilir, uzmanlık sınavına girecek olup, açık öğretim sınavına girenler olabilir insanları mağdur edecekler değiştirmezlerse

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica