Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Soner Çıtakoğlu

Soner Çıtakoğlu TÜİSAG Üyesi

Bu arada dikkat igu çalıştırma saatleri yarı yarıya düşmüş yani ihtiyaçta yarı yarıya düştü . Kısacası bu belgeleri külah yapacağız bu gidişle

erdemezin bu yazıya teşekkür etti.
  2. platanus

platanus TÜİSAG Üyesi

“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

3. platanus

platanus TÜİSAG Üyesi

Burda özel veya kamu diye ayırmıyor anladığım kadarıyla ve pirimlerinde isg uzmanlığıyla ilgili olması gerekli değil... yanlışmı yorumluyorum acaba? Ben 12 yıllık kamu görevlisiyim, C sınıfı belgeyi mayıs sınavıyla almıştım, bu yönetmeliğe göre A sınıfı belge sınavına girme hakkım mı doğmuş oldu?
    Yorumlarınızı bekliyorum...

4. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

18 Ağustos 2013 sınavında başarılı olanlar da bir üst sınıfa geçme sınavına girebilecekler mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Süreleri uzman sayısına göre sınavlardan sonra tekrar düzenleyebilirler. Ama ilk bakışta görünen ücretlerin ses hızıyla giden düşme trendinin ışık hızıyla düşme safhasına geçeceğidir. Bir diğer gerçekte A ların da artık asgari ücret seviyelerine doğru yakınsama yapacağıdır.

6. snakedoc

snakedoc TÜİSAG Üyesi

@palatanus evet öyle, A sınavına girebilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

hayırlı olsun işte beklenen yönetmelik değişikliği ;

http://www.resmigazete.gov.tr/main....smigazete.gov.tr/eskiler/2013/10/20131009.htm

Bu da ilgili geçici madde ;

“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 –(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.

(4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile çalışmaya devam ederler.

MADDE 23 –Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

sınav hakkı

GEÇİCİ MADDE 3 –(1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

8. Halikarnassos

Hadi çocuklar ders çalışmaya cukkacukka cukkacukka cukkacukka

imza
    DEDE

Bu da ilgili geçici madde ;

“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 –(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

girmeye hak kazanırlar.

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.

(4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile çalışmaya devam ederler.

MADDE 23 –Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

sınav hakkı

GEÇİCİ MADDE 3 –(1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

9. misg

misg TÜİSAG Üyesi

Sonradan deveye sormuşlar....

10. misg

misg TÜİSAG Üyesi

Mayıs 2005 de aldım, tecrübeli diyemiyorum hala birşeyler öğrenme çabasındayım.
    Hem sonra deveye sormuşlar ya, bunun cevabı da aynı: Bu işin neresi doğru kaldı ki....

11. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Aralık 2013 de sınavı geçebilenler bile ikinci sınava girebilir şartlar sağlanıyorsa

Fatih Bozoklar bu yazıya teşekkür etti.
  12. Altar

Altar TÜİSAG Üyesi

13. tolga07

tolga07 TÜİSAG Üyesi

kamudaki çalışılmış sürede bu prim gün sayısına dahil mi acab? bilgisi olan var mıdır?

14. Halikarnassos

kamuda veya değil hepsi dahil...

tolga07 bu yazıya teşekkür etti.
  15. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

Ya herşey iyi güzelde şimdi izleyeceğimiz yol haritası nasıl olacak?

16. Fatih Bozoklar

C sınıfı yeni oldum. 1 yıl içersinde önce B olsam. B olduktan sonra aynı yıl A olmak için başvursam olur mu acaba? A sınıfı soruları ne kadar zor acaba? A'da başarısız olup B olmamak da var.

17. Fatih Bozoklar

Pirim günüm 9000 in üzerinde

18. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Bu konuda benimde soru işaretlerim var. Ancak yönetmelikte bu dediğinizin olmaması için de bir madde yok. Şunu da deneyebilirsiniz iki sınav hakkı olacağından ilkinde A için girersiniz olmazsa ikincisinde B için girersiniz:)

First Safety bu yazıya teşekkür etti.
  19. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Süper sonunda beklenen yönetmelik yayınlandı :)
    Şimdi ders çalışma zamanı :)

duygutoprak bu yazıya teşekkür etti.
  20. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Benim durumumda Sizin gibi, bu kadar tecrübeden sonra Ben doğrudan A sınıfı için sınava girmeyi düşünüyorum. 1.sınav da olmasa 2. de olur.
    Yalnız bu sefer çalışma yöntemini değiştireceğim, çıkmış sorulara odaklanmayacağım, sadece yönetmelikleri okumayı düşünüyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica