Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakan Uyanık

Hakan Uyanık TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar benim 2850 gün prim ödemem var ssk cden a ya geçemek için 3000 gün lazımya ben askerliği astteğmen olarak yapmıştım astteğmenlik sayılırsa ne yapmam lazım
    Cevap verirseniz sevinrim

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!
    ...

1. Kanun ve Yönetmelikte açık bir şekilde belirtildiği üzere hiçbir borçlanma prim gün hesabına katılmayacaktır.

Örnek: Askerlik borçlanması, doğum borçlanması vb.
    ...

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_ek_duyuru

3. Hakan Uyanık

Hakan Uyanık TÜİSAG Üyesi

iide benim ki askerlik borçlanması değil ki asteğmenlik emekli sandığına bağlı çalışan değil mi?

4. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Dikkatli okumamışım, haklısınız.

Asteğmen olarak askerliğini yapanların primlerinin hesaba katıldığını site sahibi Levent Kavlak ifade etmişti.
    http://www.isgfrm.com/threads/Çalış...ığa-bimere-gönderilecek-dilekçe-Örneği.11781/

E-devlet aracılığıyla sorguladığınızda 4C başlığı altında ödenen prpim günleri görünüyorsa o sayfayı da dilekçenize eklersiniz. Ayrı ayrı ödenen günlerin dökümünü dilekçenizde belirtirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alifizik10

alifizik10 TÜİSAG Üyesi

arkadaşım benim okuduğum anladığım şekliyle 2 defa yükselme hakkı yok kanun çıkmadan önce c idi isen yüksele bilirdin ama bir yukseldim c sonra bidaha yuksel a yok biliyorum yanlış mı biliyorum ben öyle okudum anladım

6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Çok emin değilim ama başvurabileceksiniz sanırım.. çünkü duyuruda 21 aralığa baş vuramayanlar 23 şubatta başvurabilir denilmişti..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. onurhal

onurhal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar, 21 aralık 2013'de C grubu sınavına girdim, bu sınavı geçtiğim takdirde A grubu için 23 şubat sınavına girebiliyor muyum? (prim günlerim A grubu için yeterli.)

8. akın kurt

akın kurt TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba bende e-devletten baktım 19 şubatta 1500 gün oluyor.yetişcekmi 23 subat sınavına bilgisi olan varmı?

9. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

muhtemelen bir ay öncesinden dilekçe isteyeceklerinden yetişecek gibi durmuyor.

10. ARİS İSG

ARİS İSG TÜİSAG Üyesi

Şubat ayında TÜKSELME Sınavı YOK.....

11. Selahattinekinci

Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

Girebiliyorsunuz. Şuan birçok arkadaşım sizin durumunuzda.
    2 sınav daha var. Şubat ve yanılmıyorsam mayıs. Şubatta da girebilirsiniz bir sonraki sınavda da.

12. Selahattinekinci

sınav gününü baz alma. Sınava başvuru tarihinde prim gününüz yetiyor olması lazım.
    Bundan kesinlikle eminim

akın kurt bu yazıya teşekkür etti.
  13. Selahattinekinci

yanlış bilgi vermeyin. var. öyle bir duyuruda yok. şubat ve sonrasında 1 tane daha sınav yapılacak. toplamda 2 hak daha var.

14. Selahattinekinci

Başvurabiliyorsunuz.

15. Selahattinekinci

Yanlış bilgi verilmesin.
    Adı üstünde Yükselme sınavı. Yani C belgesinden A veya B belgesine yükselmek için verilmiş sınav hakkı.
    Şuan şubat sınavında C belgesini alabilir, bir sonraki sınavda da yükselme yapabilirsiniz.

16. Ehakkas

Ehakkas TÜİSAG Üyesi

evet daha önce çıkan 750 gün prim ödemesi olanlar B ye 1500 gün olanlar A sınıfı olarak görev yapabilecekler maddesi vardı zaten iptal oldu şu an mevcut durum ile alakası yok

17. Ehakkas

Ehakkas TÜİSAG Üyesi

evet daha önce çıkan 750 gün prim ödemesi olanlar B ye 1500 gün olanlar A sınıfı olarak görev yapabilecekler maddesi vardı zaten iptal oldu şu an mevcut durum ile alakası yok

18. Ehakkas

Ehakkas TÜİSAG Üyesi

19. zeugma

zeugma TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba, yukarıda yazışmalardan anladığım kadarıyla çalışılan gün sayısına göre c uzmanlar lar b veya a olabiliyor yükseltme sınavıyla değil mi?
    Gün sayılarını net biliyoranız yardımcı olur musunuz?
    Tesekkürler.

20. Selahattinekinci

Şuan C sınıfı iseniz, en az 1500 gününüz varsa B sınıfı
    en az 3000 gününüz varsa A sınıfı için yükselme sınav hakkınız mevcuttur.

Bu prim gün sayıları, sınav başvuru tarihinde sağlaması lazım

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica