Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. leventsert

leventsert TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Prim gün sayısını da sordum. Prim gün sayıları ile ilgili çalışma devam ediyormuş.Bir rakam veremediler.Bu hafta veya önümüzdeki hafta belli olur şeklinde bilgi verildi.Hepimiz için sormaya devam edeceğim.Bilgiyi öğrendiğim anda sizinle paylaşacağım.Saygılar

dilekaltinok, duygutoprak ve Fatih Bozoklar bu yazıya teşekkür etti.
  2. izmir35

izmir35 Guest

Bence B sınıfına geçiş için 3 yıllık SGK dökümü istyeceklerini düşünüyorum.

3. ekaya

ekaya TÜİSAG Üyesi

Bu saatten sonra kasım sınavına yetişmez artık, sgk'dan alınacak belgelerin incelenmesi uzun sürer.

4. petrografilog

petrografilog TÜİSAG Üyesi

Bence eğitim kurumları kanalı ile gerekli sgk evraklarını bakıp başvuruyu kabul edeceklerdir... Zaten belgelendirme sürecinde de evrakları görmeden belgeyi göndermiyorlar inş yetiştirirler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. muhtesem yolac

muhtesem yolac TÜİSAG Üyesi

belgenin gelmesi onemli degil sınav kazanilip para yatirilip isg katipten sertifika no su veriliyor zaten isterse sertifika hic gelmesin:)

6. muhtesem yolac

Yapilacak. sınav egitim almadan yapilacagi icin egitim kurumlari ile sgk nin bir isi olacagini sanmam

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. muhtesem yolac

Sadece diploma tarihinden sonra yatan prim gun sayisina bakacaklarsa bunu e-devletten sgk prim gun sayisi dokturup verilebilir ve zaman almaz bence 1.1.2014 e kadar 1 imtihan yapmak zorunda yoksa yeterli A ve B uzman yok yasa bir kere daha ertelenmek zorunda kalir

8. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

iyi günler arkadaşlar ben bir soru soracaktım bilgisi olan varsa cevap verebilirmi: 3-4 yıllık bir yemek şirketinde noter sözleşmesiyle çalıştım fakat bu sürede kendim esnaf bağkurluydum acaba bu çıkması beklenen taslaktan bende yararlanabilirmiyim

9. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavını c sınıfını kazandım

10. leventsert

leventsert TÜİSAG Üyesi

Daha hiç bir şey belli değil, buradan gelişmeleri takip ediniz.

11. ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK

ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK TÜİSAG Üyesi

Levent Bey haberler sizde sayenizde bilgileniyoruz

12. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

bende ağustos sınavında kazandım 3600 prim günüm var inşallah tebliğ çıkar A sınıfı sınavına girebilirim takip edicem

13. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar burda bakılacak şey sgk hizmet bildiriminde neye dikkat edilecek, örnek olarak ben jeoloji mühendisiyim ve 18 ağustos sınavında C oldum. 7 senelik pirim var bunamı bakılacak

14. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

umarım ona bakılır sayın stone, hepimiz prim günlerimizin sayılması konusunda bekleyiş içindeyiz hakkımızda hayırlısı

emrah_isg bu yazıya teşekkür etti.
  15. ZAİM ZENGİN

ZAİM ZENGİN TÜİSAG Üyesi

Prim gün sayılarının belli olması için gözlerimiz 4 gözle bakanlıkta olacak. Ne kadar süre 4 gözle bekletecekler.

16. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

inşaallah ona bakılır yüksek lisansı da düşünmeye başladım, kafam karışık

17. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

aynen öyle ama ben şimdilik yüksek lisansı braz erteledim, torba yasa ile ne olacağımız belli olduktan sonra bakacağım o şarta aslında onun içinde geç kaldık :( herkes yüksek lisans yapıyor

18. ahmet3434

ahmet3434 TÜİSAG Üyesi

benimde yaklaşık 1000 prim günüm var. ama alan dışından. umarım bizi de kapsar.

19. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Eğer mesleki deneyim denirse sgk dökümüne bakılacağı gibi bağkurlu olup yaptığı işi belgeleyebilenlerde olacaktır. Örneğin smm belgeli mühendislerin fenni mesuliyet ve şantiye şefi dökümleri. Örneğin ben 2000-2005 yılları arası bir şantiyenin noterden taahhütname ile iş güvenliğinden sorumlu mühendisiydim, yıllardır şantiye şefliği yapıyorum bağkurlu olarak

20. Mustafa AYKUL

Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

Primin ne kadar olduğu önemli elbet. Ancak, benim tahminim B sınıfı için tehlikeli ve çok tehlikeli, A sınıfı için ise çok tehlikeli işyeri prim günü isteyeceklerdir.

PNESRİN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica