Proje Hazırlama Da Hangi Yollar Izlenmeli ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Şahin IRMAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Şahin IRMAK

Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar İSG 2. sınıf öğrencisiyim Pamuk ve Tekstil sektöründe rastlanan meslek hastalıkları üzerine bir proje hazırlıyorum. Sizce hangi adımları izlemeliyim nerelerden kaynak toplamalıyım. Fikir ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler ...
    Kazasız bir gün geçirmeniz dileğimle ...

2. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

tekstil sektöründe iş güvenliği dökümanlarını inceleyin ,meslek hastalıkları dökümanlarını inceleyin,izin alarak tekstil fabrikalarını gezin ve bilgi alın.pamuk ile çalışmalarda astım(kronik bronşit) , bissinoz dediğimiz akciğer hastalığı vardır.dokuma atölyelerinde gürültüye bağlı işitme kaybı vardır.boyahanelerde tekstil boyaları ve tehlikeli kimyasallardan dolayı olabilecek hastalıklar ve meslek hastalıkları vardır.özellikle kimyasalların msds leri incelenmelidir.termal konfor şartları ağır olabilir(nemli ortam ,yüksek ısıdan dolayı sıcak çarpması , ayaklarda mantar).kimyasalların buharlarının ,pamuk tozlarının solunması hastalıklara neden olabilir..............

Ekli Dosyalar:

3. Şahin IRMAK

Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi

Yorum için teşekkür ederim ben aynı zamanda ÇSGB stajeriyim kitaplarım mevcut ama hangi yolları izliyeceğime karar veremedim asıl amaç Adana Çukurova üniversitesinde yapılıcak olan konferansa hazırlık orada sunum yapmak istiyorum. Yazdıklarınızıda proje kapsamına dahil edicem inşallah tekrardan çok teşekkürler.

4. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

bir süre önce çorlu da seminer yapılmıştı bu seminer sunumlarından biri de tekstil sektöründe sağlık riskleri ile ilgili idi.bu sunumları da araştırın ; Tekstil Sektöründe Sağlık Risklerinin Yönetimine Genel Bakış
    Sn. Dr. Özkan Kaan KARADAĞ, İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yrd.)

TEKSTİL SEKTÖRÜNDE RİSK DEĞERLENDİRMESİ SEMİNERİ
    -

Tarih: 27 Eylül 2012; 10.00 - 16.30
    Yer: Divan Otel Çorlu, Kazımiye Mahallesi Salih Omurtak Caddesi No:38 Çorlu/Tekirdağ/TÜRKİYE
    ------------------------------------------------------------------
    10:00 – 10:30 Açılış Konuşmaları
    Sn. İsmail GERİM, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı, ÇSGB
    Sn. Boglarka BOLA, Katılım Öncesi Ağ Temsilcisi, EU-OSHA, İspanya
    Sn. Cengiz GÜNAY, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı
    10:30 – 11:15 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Ulusal Mevzuatımızda Risk Değerlendirmesi
    Sn. Ali Rıza ERGUN, İSG Uzmanı, İSGGM, ÇSGB
    11:15 – 11:45 AB’de Tekstil Sektörünün Yapısı, Riskler ve Risk Değerlendirmesi Yaklaşımı
    Sn. Zinta PODNIECE, Proje Yöneticisi, Önleme ve Araştırma Birimi, EU-OSHA, İspanya
    11:45 – 12:00 Ara
    12:00 – 12:30 ESENER Araştırması Birincil ve İkincil Değerlendirme Sonuçları
    Sn. Boglarka BOLA, Katılım Öncesi Ağ Temsilcisi, EU-OSHA, İspanya
    12:30 – 13:30 Öğle Yemeği
    13:30 – 14:00 Ülkemizde Tekstil Sektörü, Çalışma Koşulları, Risk Etmenleri ve Çözüm Önerileri
    Sn. Lütfi ALPSOY, İş Baş Müfettişi, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İstanbul Grup Başkanlığı
    14:00 – 14:30 Tekstil Sektöründe Sağlık Risklerinin Yönetimine Genel Bakış
    Sn. Dr. Özkan Kaan KARADAĞ, İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yrd.
    14:30 – 15:00 Tekstil Sektöründe ISG Uygulamaları, Yangın Riski ve Çözümler
    Sn Aytekin KÖROĞLU, Zorluteks Tekstil İş Güvenliği Uzmanı
    15:00 – 15:15 Ara
    15:15 – 15:45 Tekstil Sektöründe Makine Kullanımı, Riskler ve Çözüm Önerileri
    Sn. Necmi TÜRER, İSG-Makine Emniyeti Uzmanı, BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş.
    15:45 – 16:15 Tekstil Sektöründe Kişisel Koruyucu Donanımların Seçimi ve Kullanımı
    Sn. Yasemin ÖYMEZ, 3M Türkiye Ankara Bölge Müdürü
    16:15 – 16:30 Değerlendirme ve Kapanış

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=haber&id=tekstilseminer

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Şahin IRMAK

Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi

sunuma nerden ulaşabilirim sizce ?

6. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

güncel

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica