Resimdeki Araç Ehliyet Gereği?

sevgay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,
Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Resimde görülen araç elektrik direklerine ulaşmak adına kullanılan sepetli araçlardan...İnternette çok araştırdım ancak maalesef net bilgi alamadım. Şöyleki benim düşüncem bu araçların kullanımı için G sınıfı ehliyet gerektiği ancak sepetin kullanımı için ayrıca bir vinç oparatör belgesinin gerektiği yönünde...Bu araçlar vinç statüsüne alınıyor mu ya da doğru bir yaklaşıma mı sahibim bilemiyorum...bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim....
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• IMG_20130924_142417.jpg
    IMG_20130924_142417.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 76

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
evet araç vinç statüsünde çalışanın operatör eğitimi alması gereklidir.

sevgay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir şey daha sorabilir miyim? Bende siz gibi düşündüğümden görüşümü dile getirdim ama yetkililer 3,5 ton altı araçlarda gerek yok gibi bişi dediler...Bu konuda bilginiz var mı yada bu konularla ilgili resmi nerelerden bilgi alabilirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ako

Üye
TÜİSAG Üyesi
Komik bir örnek anlatayım. Madende normal damperli kamyona G sınıfı ehliyet isteyen bilirkişilerin ülkesindeyiz. Yani hangi araç için ne isterler belli olmuo, Ayrıca bu makine için yalnızca kamyonet ehliyeti yeterli olur. Nerden biliyorsunuz derseniz, bilirkişiden gene. Sepet için eğitimi yalnızca Avustralyada bir kurum veriyor. Bilginize

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.