Risk Analiz Ücreti

cİSG

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,
Bir tabakhaneye(deri ) risk analizi yapapmam istendi. 21 çalışan 3 tanede sigotasız var. toplamda 24 kişi çalıışıyor. Ne kaadar ücret talep etmem uygundur.​

mustafa_ özkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1,500 tl den az olmamalı risk analizi+ acil durum planı için bence

ucingi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ordan uzak dur bence, Sigortasız çalışan başını çok ağrıtır.
Piyasa açık bu konuda 1000TL den başlar 5000 TL ye çıkarsın

cİSG

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
konuştum şirketle burada risk analizi yapmamı istiyorsanız sigortasız çalışan olmayacak diye.

E

eda2

Guest
iyi yapmışsın

papillon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar peki faturalandırmayı nasıl yapıyorsunuz.

Efdal Duruktuna

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar merhaba,
Bir tabakhaneye(deri ) risk analizi yapapmam istendi. 21 çalışan 3 tanede sigotasız var. toplamda 24 kişi çalıışıyor. Ne kaadar ücret talep etmem uygundur.​
hocam bireysel olarak mı çalışıyosunuz ? risk analizi için aldığınız ücreti faturalandırıyormusunuz ? bakanlığa bildirim yapıyormusunuz ? rica etsem bunları cevaplarmısınız

hüseyin yenigün

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
risk analizi yokmu?

nneslihank

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bireysel olarak çalışma hakkımz varmı

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
var

brktbk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
SEYYAR OLARAK ÇALIŞAN, FATURA KESMEYEN, EHLİYET SAHİBİ OLMAYAN KİŞİLERİN ŞİRKETLERE RİSK DEĞERLENDİRMESİ YAPMASINA İZİN VERMEYİN ARKADAŞLAR. GEREKLİ MEVKİLERE ŞİKAYET EDİN BU KİŞİLERİ..

erol ertekin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bir sorum olacak yaptığınız risk analizinde hekim imzası da gerekiyor yönetmeliğe göre bunu nasıl hallediyorsunuz herhangi bir iş yeri hekimi imzası yeterlimi?
ayrıca bazı forumlarda rastlıyorum 10 kişiden az çalışanı olan yerlerde büro ofis gibi yerlerde iş yeri sahibi risk analizini kendisi yapabilir diye ibareler geçiyor.bunun bir dayanağı var mı .Eğer hekim imzası zorunlu ise bizlerin bağımsız olarak risk analizi yapma imkanımız yok bu durumda çoğu isg uzmanlarının osgb ler de çalışma zorunluluğu var gibi bir durum ortaya çıkıyor.yorumlarınızı bekliyorum

BerkayGURCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İşverenin genel yükümlülüğü
MADDE 4 (1) İşveren, çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenliğini sağlamakla yükümlü olup bu çerçevede;
a) Mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi dâhil her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç ve gereçlerin sağlanması, sağlık ve güvenlik tedbirlerinin değişen şartlara uygun hale getirilmesi ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapar.
b) İşyerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uyulup uyulmadığını izler, denetler ve uygunsuzlukların giderilmesini sağlar.
c) Risk değerlendirmesi yapar veya yaptırır.
ç) Çalışana görev verirken, çalışanın sağlık ve güvenlik yönünden işe uygunluğunu göz önüne alır.
d) Yeterli bilgi ve talimat verilenler dışındaki çalışanların hayati ve özel tehlike bulunan yerlere girmemesi için gerekli tedbirleri alır.
(2) İşyeri dışındaki uzman kişi ve kuruluşlardan hizmet alınması, işverenin sorumluluklarını ortadan kaldırmaz.
(3) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği alanındaki yükümlülükleri, işverenin sorumluluklarını etkilemez.
(4) İşveren, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin maliyetini çalışanlara yansıtamaz.

İşveren ( özellikle sayıca az ve az tehlikeli sınıftaki işletmeler ) kendi risk değerlendirmesi hazırlayıp altına kendi imzasını atabilir.
Apartman ve kuaförler için bir form bile yayınlandı.

ERTAN_İGU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bir sorum olacak yaptığınız risk analizinde hekim imzası da gerekiyor yönetmeliğe göre bunu nasıl hallediyorsunuz herhangi bir iş yeri hekimi imzası yeterlimi?
ayrıca bazı forumlarda rastlıyorum 10 kişiden az çalışanı olan yerlerde büro ofis gibi yerlerde iş yeri sahibi risk analizini kendisi yapabilir diye ibareler geçiyor.bunun bir dayanağı var mı .Eğer hekim imzası zorunlu ise bizlerin bağımsız olarak risk analizi yapma imkanımız yok bu durumda çoğu isg uzmanlarının osgb ler de çalışma zorunluluğu var gibi bir durum ortaya çıkıyor.yorumlarınızı bekliyorum
hekime gerek yok . çünkü kobilerde kendileride yaptığına göre hekimede gerek yok.

izzett

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
SEYYAR OLARAK ÇALIŞAN, FATURA KESMEYEN, EHLİYET SAHİBİ OLMAYAN KİŞİLERİN ŞİRKETLERE RİSK DEĞERLENDİRMESİ YAPMASINA İZİN VERMEYİN ARKADAŞLAR. GEREKLİ MEVKİLERE ŞİKAYET EDİN BU KİŞİLERİ..
neden mıs bırysel calısmıcakmıyız..bence hıc kımse osgb altına gırmesın bıreysel calısın..kımse osgb lerın bızı somurmesıne ızın vermesın

cumali111

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
neden ki bireysel çalışanlar boşunamı sertifika aldı. veya neden böyle düşünüyorsunuz merak ettim

bahtiyar çapan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaslaar sizlere sorularım olacak ben yeni isg uzmanı oldum ve iki firmaya iş görusmsıne gidecegım ne kadar üçret isteyecegım bılmıyorum yardımcı olursanız sevınırım.
firmaların özellikleri :bırısı mezbahane 10 çalısanı var.diğeri ise matbaa 2 çalısanı vardır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.