Soru : Risk Analizi Döf Kısmında Ki Olasılık Şiddet Frekans Değerleri Ile Ilgili

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar çok acil bi sorum olacak ; kinney metoduyla bi analiz yaptım döf kısmında ki olasılık şiddet frekans değerlerini termin süresi sonundamı doldurup hazırlayacaz yoksa düzenleme yapılmış gibi düşünüp tekrar değermi verecez. şimdiden tşk.

selimd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yapıldıktan sonra doldurulacak kısımdır. Ancak siz danışmanlık hizmeti vermiyorsanız işveren kendisi dolduracak döf gerçekleştirdikten sonra

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yapıldıktan sonra doldurulacak kısımdır. Ancak siz danışmanlık hizmeti vermiyorsanız işveren kendisi dolduracak döf gerçekleştirdikten sonra
Yani ben raporumu teslim ettiğimde boş olacak termin den sonra doldurulacak. Peki yine benim olmam gerekmezmi işveren anlamazki? Ben bireysel çalışan bi uzmanım selim bey. Tşk ederim cevabınız için

selimd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Funda hanım az tehlikeli bi sınıftaki işletme ise eğer sizin olmanıza gerek yok. İşveren kendiside gerçekleştirebilir risk değerlendirmesini. Siz dosya teslimi yaparken kullandığınız yöntemi sunum şeklinde anlatın değerleri neye göre verildiğini anlatın. Termin süresi sonunda işveren önlemler sonrasında tekrar değerlendirmesini yapacaktır. Eğer siz yapmak istiyorsanız sizde yaparsınız ama sormak istediğiniz mecburiyetse siz olmanız mecbur değildir.

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İlk önce döf sonrası puanlamayı da risk analizine yazarak tamamlayıp termin süresi sonunda bir daha değerlendirsek doğru olur mu. Ben bu şekilde yapıyorum bittikten sonra bir daha kontrol ediyorum.Ayrıca DÖF formları hazırlayıp ekstradan çıkan riskleri de kayıt altına alıyorum.

vacit diliballı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Puanlamayi firmaya anlatirsaniz eger sizin olmaniza gerek yoktur. Bunu da bir ek yazi ile vermeniz gerekir.

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Risk Değerlendirmesi bir kere yaptım bitti şeklinde bir rapor veya değerlendirme değildir. Sürekli işletmeyi gözlemlemek ve olası tehlikeleri tespit etmek ve sonunda da raporlamanız gerekir. DÖF kısmında ki puanlama ve değerlendirmeler de bu nedenle formatta bulunur. İsterseniz DÖF sonrası puanlama kısmını formda belirtmeyip termin tarihinde veya periyodik kontrolünüzde (belli periyotlarda tespit edilen veya çalışanların ilettiği risklerle ilgili kontrol takvimi oluşturabilirsiniz) konuyla ilgili tekrar tespitte bulunup risk devam ediyorsa bunu tespit-öneri defterine yazabilirsiniz. Yani DÖF kısmında ki puanlamanın doldurulması bir nevi tekrar risk analizi yapmaktır.

Bu nedenle kanuni yükümlülüğü gereği işyerinin sözleşmeli uzmanı varsa DÖF kısmında ki puanlamayı da kontrol eden isg uzmanı doldurup imzalar. Sağlık konuları ile ilgili ise işyeri hekimi kontrol edip imzalar. En sağlıklı olanı ise bu kısımda puanlama kısmı açmayıp terminin de halen giderilmemiş bir olumsuzluk varsa tespit-öneri defterine yazmaktır.

İyi çalışmalar ,

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.