Tartışma : Risk Analizi Formati Için Değerlendirme

Muammer SUBAŞI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba sn meslektaşlarım,
Risk analizi için oluşturduğum format için kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.
fakat içerik değilde sadece format ve konu başlıklarını değerlendirirseniz kendi eksiklerimi görme şansım olabilir. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• RİSK DEĞERLENDİRMESİ taslak_rv04.docx
    39.2 KB · Görüntüleme: 395

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba sn meslektaşlarım,
Risk analizi için oluşturduğum format için kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.
fakat içerik değilde sadece format ve konu başlıklarını değerlendirirseniz kendi eksiklerimi görme şansım olabilir. Teşekkürler.
Eklemenizde fayda var ;

• Daha önce yaşanmış kaza var mı ?(Aynı tehlike kaynağı sonucu)
  • Maruziyet bilgileri (kişi x vardiya x çalışma süresi)
  • Risk giderilmesi için hedef tarih ve sorumlu kişi (düzeltici faaliyet planı sonuna eklediğiniz sütunları risk verileri sonuna da açın. Düzeltici faaliyet planı sonundakini de kontrol durumu olarak düzenleyin. Örnek : Kontrol eden , faaliyet sonrası risk değerleri , tarih , imza)
  • Mevcut alınmış tedbirler için risk verileri sonuna açıklama veya kişisel koruyucu durumu sütunu ekleyin. Varsa Mevcut önlemlerin veya kkd 'lerin yetersizliğini de belirtmiş olun.

Muammer SUBAŞI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Eklemenizde fayda var ;

• Daha önce yaşanmış kaza var mı ?(Aynı tehlike kaynağı sonucu)(KAPAK SAYFASINDA SON 5 YILDA GERÇEKLEŞEN İŞ KAZASI-MALULİYET- MESLEK HASTALIĞI VAR YOK VS. BELİRTTİM)
  • Maruziyet bilgileri (kişi x vardiya x çalışma süresi)(RAPORUN DİĞER SAYFASINDA BELİRTTİM)
  • Risk giderilmesi için hedef tarih ve sorumlu kişi (düzeltici faaliyet planı sonuna eklediğiniz sütunları risk verileri sonuna da açın. Düzeltici faaliyet planı sonundakini de kontrol durumu olarak düzenleyin. Örnek : Kontrol eden , faaliyet sonrası risk değerleri , tarih , imza)(ÜSTADIM TAM OLARAK ANLAYAMADIM, EKTEKİ BELGEDE EKLEME YAPARSANIZ MEMNUN OLURUM)
  • Mevcut alınmış tedbirler için risk verileri sonuna açıklama veya kişisel koruyucu durumu sütunu ekleyin. Varsa Mevcut önlemlerin veya kkd 'lerin yetersizliğini de belirtmiş olun.(AÇIKLAMA SÜTUNU EKLEDİM)
[/QUOTE] KIYMETLİ YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Ekli dosyalar

• RİSK DEĞERLENDİRMESİ taslak_rv05.docx
    36.5 KB · Görüntüleme: 217

Muammer SUBAŞI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hangi metodu kullandığınızı belirtmelisiniz. Tarih ve şirket ismini yazmalısınız. Sorumlu kişinin ismini yazmanızda daha iyi olabilir diye düşündüm. Kazasız Günler.
KAPAK VE RAPORUN SON SAYFASINDA YAZDIM. KİŞİ İSMİ MANTIKLI:) TEŞEKKÜRLER.

şenol57

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba,
taslagı ınceledım bırsey sormak ıstıyorum.Kontrol Tedbirleri Sonrası Risk Verileri dıye kısım var biz ılk yaptıgımız analızde bu kısmı bos mu bırakmalıyız tedbırler alındıktan sonra doldurmalıyız yoksa tedbır alındıgını farzedip o şekılde mı doldurmamız gerekir?

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar merhaba,
taslagı ınceledım bırsey sormak ıstıyorum.Kontrol Tedbirleri Sonrası Risk Verileri dıye kısım var biz ılk yaptıgımız analızde bu kısmı bos mu bırakmalıyız tedbırler alındıktan sonra doldurmalıyız yoksa tedbır alındıgını farzedip o şekılde mı doldurmamız gerekir?
Siz değerlendirmeyi yaptığınız anda ki görüntü ve kontrolleri raporlayacaksınız. Yapıldığını farz ederseniz rapora olumsuzluk yazmanızın ne anlamı var ??? Kontrol sonrası kısmını kontrolü yapan ; işveren , işveren vekili varsa sözleşmeli isg uzmanı dolduracak ve tarihle birlikte paraflayacak. Kontrol edeceği tarihte hedef tarih veya uygunsuzluğun giderildiği tarih olacak..... Kontrolü yaptınız ve uygunsuzluk giderildi ; son hali ile risk verilerini girerek önemsenmeyecek risk notunu düşüp , tedbirlerin sürdürülmesi gerekli diye yazar paraflarsınız.

Muammer SUBAŞI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar merhaba,
risk analizi bir süreç olduğu için önce boş bırakıp sonra tedbirler alınıp tamamlandıktan sonra doldurmak gerekir.
tedbir alınmadan alınmış gibi farzedip ALTINA İMZA ATMAK SIKINTIYA SOKAR.

sebahatkhn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Risk analizi ve değerlendirme sonrası önlem alınması gereken faaliyet yapılmış olsun.
Raporun sonraki adımı; boş bırakılan risk skorunu, yapılan faaliyeti, tarihi yazmamız yeterli oluyor mu? Parafı sadece sorumlu olarak gösterdiğimiz kişi mi atacak

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.