Risk Analizi Ücret Taleplerimiz Ne Kadar Olmalıdır?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında rs_6 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Ben tek eğitim olarak düşünmedim. 5-6 belki daha fazla. onu da 4 seferde falan bitirebileceğim. Kişiler sürekli bir araya gelemiyor. 4 erli, 5 erli gruplar halinde.

2. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik Madde 11. 'de detaylı bahsedilmiştir.

3. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

bildiğim kadarı ile taslak halinde o.

4. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

En azından bu yönetmelik taslağını dayanak olarak gösterebiliriz. Bir işletmede tek başına çalışan vatandaş için Acil Durum Eylem Plan'ı hazırlanacak değil.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Kapsam
    MADDE 2 - (1) Bu Yönetmelik 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve
    Güvenliği Kanunu kapsamında yer alan işyerlerini kapsar
    Bu taslağın kapsam kısmında 10 kişiden bahsetmiyor yalnız. Madde 11' de ekip kurulumu hakkında bilgi veriliyor. Ama 1 ve üzeri çalışanı olan her yerde acil durum planı hazırlanmalıdır.

isguzm bu yazıya teşekkür etti.
  6. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Her 10 gibi bir ifade var dikkat ederseniz. Ayrıca 1 kişiye hazırladığınız Acil Durum Eylem Plan'ını görmek isterim mümkünse.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

anladım ama sizin bahsettiğiniz ekipler ile alakalı. kapsam maddesinde kanun kapsamındaki bütün işyerlerinde hazırlanmalıdır demekte. Ayrıca yasanın 11. maddesinde de kapsam dahilindeki işyerleri için geçerli olduğu yazıyor. 10 veya 20 kişi ilkyardımcı sayısı, yangın söndürme ile görevli personel sayısının belirlenmesinde bir kıstastır.

8. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Haklısınız İbrahim bey. 1 kişi çalışan işyeri için örnek bir plan paylaşırsanız görmek isterim.

9. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

o kadar küçük yerler için hazırlamadım. ama acil durum planının kişi ile değil de daha ziyade ortam ile ilgili olduğunu düşünüyorum. benzin istasyonu ve 3 kişi çalışıyor diyelim. acil durum planı hazırlanmayacak mı? amacım ukalalık değil. sadece doğruyu bulma adına bilgi paylaşımı. size iyi çalışmalar...

10. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Tabiki haklı olabilirsiniz. Bende 1 kişi çalışan işyeri ile ilgili örnek bir acil durum eylem planı istedim sizden, nasıl görünüyor bir bakmak lazım.
    Ortam ile ilgili olan risk analizi'dir. Acil Durum Eylem Planlarında olası bir durumda kimin ne iş yapacağı çalışanlara bildirilir. Ortama bağlı olarak görevlerde çok küçük değişiklikler olabilir.

11. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

2000 ytl normal.sakın düşme bu fiyattan.

12. isguzm

isguzm TÜİSAG Üyesi

cİSG dedi:
    Arkadaşlar merhaba,
    Bir tabakhaneye(deri ) risk analizi yapapmam istendi. 21 çalışan 3 tanede sigotasız var. toplamda 24 kişi çalıışıyor. Ne kaadar ücret talep etmem uygundur.​
    2000 ytl normal.sakın düşme bu fiyattan.

Sigortasız işçi mi başını ağrıtıtr o iş sen bildir de sigortasız işçi çalışırılmayacağını..

13. jeo20

jeo20 TÜİSAG Üyesi

Günkut bey,acil durum planları,1 kişi olan yerede yapılır,100 kişi olan yerede yapılır.Sonucda adı üstünde acil durumlardaki planlardan bahsedilir.Çok çalışanın bulunduğu yerlerde söndürme-kurtarma-koruma-ilk yardım ekipleri koordinasyonla bir şekilde çalışarak acil durum planlarını uygular.Az çalışanı hatta 1 çalışanı bulunan firmalarda ise tüm ekiplerde tek kişi vardır,o tek kişiyi bilgilendirmek için yapılır,adp ler.

Açıkçası acil durum planları önce insanı daha sonra ortamı kurtarmak için hazırlanır. çalışan varsa,iş kanununa tabidir,o zaman 1 i de aynı 1000 de aynı...

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  14. ozkantora

ozkantora TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bildiğiniz gibi kuförler de artık tehlikeli gurupta olduklarından kuaförler odası onları toplamış..içlerinden biri benim arkadaşım.. benden risk değerlendirme yapmamı istedi..e tabi acil durum planıda yapmak gerek..sizce o kişiden toplam ne kadar para talep etmeliyim.. ve serbest çalışacağım için herhangi fatura kesmeme gerek var mı?

15. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

RİSK ANALİZİ İÇİN VERDİĞİM FİYATLAR;

AZ TEHLİKELİ SINIF İŞÇİ BAŞI = 100 TL
    TEHLİKELİ SINIF İŞÇİ BAŞI = 200 TL
    ÇOK TEHLİKELİ SINIF İŞÇİ BAŞI 300 TL

6 ÇALIŞANI OLAN BİR İNŞAAT ŞİRKETİ İÇİN 6X300 = 1800 TL + KDV. İNDİRİM 1500+KDV.

isgdemc2216 bu yazıya teşekkür etti.
  16. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

hocam eğitimler ve acil eylem planı gibi dökümanlar varsa ekleyebilir misiniz teşekkürler..

17. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

seyfullah bu yazıya teşekkür etti.
  18. süperman

süperman TÜİSAG Üyesi

130 tl ye hepsini yapıyor dayanak OSGB :D

19. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

aga 20 lira bile fazla bence:)allah müstehakını versin başka bişey demiyorum

İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  20. Metin Baykara

Metin Baykara TÜİSAG Üyesi

Taksimetrenin birim ücretini bile belirleyen devlet, böyle riskli ve netameli bir konuda piyasayı serbest bırakması düşünülemez. Bir an evvel bu alanda hem İSG uzmanları hem de işverenler için uygun bir ücret politikası devlet tarafından belirlenmelidir.

Gıdamüh, gevele, Filizisg ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica