Risk Analizi Ücret Taleplerimiz Ne Kadar Olmalıdır?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında rs_6 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

yazık günah

Batu OSGB bu yazıya teşekkür etti.
  2. Shun

Shun TÜİSAG Üyesi

ücret sorunu ancak bir birlik veya oda veya dernek çatısı altında birleşerel çözülebilir bunu bir çok arkadaşımız söyledi ama ne yapalım ki halen bir çözüme kavuşturamadık. şu andaki piyasa kim ne tutturursa 50 100 200 vs.. vs.. OSGB lerde şuanda risk analizi için dışradam uzmanla anlaşma yoluna gidiyor. uzmana iş başı 100 tl verip o işi 500 - 1 500 lerde satan çok yer gördüm

Batu OSGB bu yazıya teşekkür etti.
  3. hilal yıldırım

hilal yıldırım TÜİSAG Üyesi

merhaba
    ben c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. 5 personeli olan seyahat acantesi risk analiz tespiti yapmam lazım. Örnek gönderebilirmisiniz bana. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Sizin 1. işinize benziyor galiba. Yardımcı olursanız çok sevnirim. İyi çalışmalar diliyorum.

4. Batu OSGB

Batu OSGB TÜİSAG Üyesi

Hilal Hanım risk analizi veya acil eylem planı hazırlığında ve raporlarında herhangi bir sabit ücret sıkalası bulunmuyor. Tamamen sizin ve İşi yaptıracak kişinin karşılıklı olarak ortak anlaştıkları bir fiyat vereceksiniz. Genelde iş yerinin m2 cinsinden ücret hesaplaması yapılıyor ancak buda fazla geçerli değil. Piyasada en düşük 350 TL ile yerine ve çalışan sayısını göz önüne alınarak ve tehlike sınıflarınıda baz alarak 2500 TL arasında fiyatlar verilebiliyor. Ama bazı OSGB 'ler yüzünden piyasanın ciddiyeti bozuldu. Bu OSGB'ler risk analizlerini telefonla hallederek firmanın bilgilerini alıyor ve işyerini görmeden rapor hazırlıyorlar ve verdikleri fiyatlarda 250.00 Tl . Esas bunların önüne geçilirse İGU gerçek değerlerini ve emeğinin karşılığını alacak Yoksa bu şartlardı başka iş yapmıyorsa bu meslekten para kazanamaz kazansada yeterli olmaz. Fiyat verirken siz belirliyorsunuz o nedenle tamamen iş sizde bitiyor. İstanbul'da 1000 Tl 'ye yapılan bir analiz aynı şartlardaki bir başka iş yeri için uygun olmuyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Emre YA

Emre YA TÜİSAG Üyesi

Denetimler ve cezalar sıklaştırılmadan bu iş çözülmez... Ak koyun kara koyun belli olsun !

6. soner soysal

soner soysal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar be yeni 2 yerin risk analizini aldım. fakat nasıl fatura keseceğim? bilgisi olan var mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

Bende c sınıfı İGU ıyım ve öğretmenim. müdür benden risk değerlendirmesi yapabilirmiyiz diye sordu. 18 ağustos sınavını alarak İSUoldum daha önce hiç yapmadım OSGB de çalışan arkadaşlar veya daha önce yapan arkadaşlar yol gösterirlerse Yada örnek varsa paylaşırlarsa sevinirim.teşekkürler

8. Bilal Emiroğlu

Bilal Emiroğlu TÜİSAG Üyesi

Vergi mükellefliğinizi başlatacaksınız.
    "Serbest meslek erbabı" ünvanına erişip, serbest meslek makbuzu kesip, verdiğiniz hizmeti fatura edebilirsiniz.

risk analizi konusuna gelince;
    İstanbulda hem tam zamanlı İş Güvenliği Şefi, hem dışarıdan risk analizi yazarak çalışmaktayım.

Az tehlikeli grup'ta yer alan, 1 odalı emlak ofisi, 1 sigortalı çalışanı olan yerlere bile 500+kdv+stopaj'dan aşağı teklif asla vermedim, vermeyeceğim.

Forumu okudum, 50 -60 tl'ler havada uçuyor ki inanılır gibi değil.
    3-4 uygunsuzluk RD'lerini bolca göreceğiz anlaşılan.

markara bu yazıya teşekkür etti.
  9. hulyaylmaz17

hulyaylmaz17 TÜİSAG Üyesi

merhaba Olcay Bey,
    Döküm mermer mutfak tezgahı atölyesi için acil risk değerlendirmesine ihtiyacım var.Yardımcı olursanız sevinirim.

10. semih.oz

semih.oz TÜİSAG Üyesi

böylesine ciddi bir mesleğin bile suyunu çıkartıyorlar. dün kendi gözümle gördüğüm olay, benzin istasyonu ile OSGB arasında yapılmış olan 2 yıllık bir sözleşme toplamı 500 TL + KDV. bunu bir OSGB yapıyorsa artık işin suyu çıkmıştır derim. inanmadığım için sözleşmeyi istedim gözümle gördüm, tabi bu fiyata risk analizi de dahil edilmiş...

11. Saimkara

Saimkara TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar piyasa da 150 TL ye risk analizi yapıyorlar bunu da esnaflara ulaşmak için muhasebecileri ile görüşüyorlar ve hemen istenip sanki müfettişler gelip ceza keseceklermiş gibi korku salıyorlar. berber lokanta ve aklınıza gelebilecek tüm küçük esnafa bu şekilde ulaşıyorlar. 1 günde de şaplonu doldurup veriyorlar imza bile atmadan. İşin simsarları çoğalmış vaziyettedir.

12. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

OSGB lerin işin suyunu çıkardığı görülüyor. Bakanlık OSGB sistemini iptal etmeli. İş yerleri büyüklüğüne göre ya daimi uzman çalıştırmalı yada Sigorta eksperlerinde olduğu gibi havuzdan yönlendirme olmalı.

13. özge öztürk

özge öztürk TÜİSAG Üyesi

14. hanağasıoğlu

hanağasıoğlu TÜİSAG Üyesi

Sadece risk değerlendirmesi için anlaştıysanız 1 kez için geçerli.
    Rapora geçerlilik süresinide yazmanız gerekiyor, süre bitiminde yenilenmesi gerekiyor.
    Fiyatlar konusundada OSGB'ler uzmanlık için B sınıflarına senelik 300 TL gibi ücretler alıyorlar ancak alt maddelere bakıldığında her eğitime ücret isteyen yada başka yerlerden çokça para çıkartmaya çalışanlar var. Birde uzman olmadan uzmanlık yapanlar varmış o durum dahada vahim tabi.

15. Cansu Burçin Can

Cansu Burçin Can TÜİSAG Üyesi

bir çalışanı olan bir büroya risk değerlendirmesi yapıcam fakat aklıma takılan bir kaç soru var cevaplarsanız cok sevinirim
    1) risk değerlendirmesi yapıp altına ben ve şirket yetkilisi imza atıcaz bu iş bu kadar mı isg katip e giriş yapılacak mı
    2) isg katip de sözlesme yapmam 1 çalışanı olan firma için bile gerekli mi
    3) sadece risk değerlendirmesi yapılacak yere fatura ve isg katip gerekli mi

16. Bayan_Biyolog55

Bayan_Biyolog55 TÜİSAG Üyesi

1 - Evet
    2- İSG Katip'e Giriş Yapmanıza Gerek Yok.
    3- Fatura Kesmelisiniz. İSG Katip'e Gerek Yok.

17. Bayan_Biyolog55

Bayan_Biyolog55 TÜİSAG Üyesi

Düzeltme: 1- Evet - İSG Katip'e Giriş Yapmaya Gerek Yok.

18. özge öztürk

özge öztürk TÜİSAG Üyesi

Fatura için sadece serbest meslek makbuzu mu kesilmeli? Fatura kesmesek ne olur ?

19. ercnmmrlk

ercnmmrlk TÜİSAG Üyesi

2 çalışanı olan eczane için risk analizi acil eylem planı ve eğitim için ücret ne olabilir ?

20. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

İlla fatura kesmene gerek yok, işlemleri yaptığın zamanlarda işyerin de sigortalı olman yeterli.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica