Risk Analizi Ücreti Ne Olmalidir ?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. einstein

einstein TÜİSAG Üyesi

Bu aralar sıklıkla duyduğum bir konu hakkında fikirlernize ihtiyacım var.
    Bazı firmalar bir firma ile yada bir iş güvenliği uzmanı ile anlaşarak risk analizi yaptırıyorlarmış. bazı uçuk rakamlar da duduğum oldu.
    sizce 30 kişi çalışan ve tehlikeli bir sınıfta olan işyeri için risk analizi ücreti ne olmalıdır?

B.U.

2. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

ben inşaat için teklif aldım bir firmadan: 5000 tl

einstein bu yazıya teşekkür etti.
  3. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

şirkette çalışan sayısı nedir ? başka yarlerden de teklif alıp karşılaştırarak piyasa araştırması yapabildik mi ?

4. Hüseyin KORKMAZ

4 şirketin ortalaması bu fiyat. 80 kişi çalışıyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
  5. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Bu bilgiler herkes için referans olacaktır...Teşekkürler.

6. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

GÜZEL BİR KONU..peki bu ücret sadece risk anlaizi için mi yoksa tam gün çalışmada içeriyor mU?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

İş veren risk analizini dışarıdan yardım alarak kişi veya kuruluşlara yaptırabilir...

Anladığım kadarıyla da Hüseyin bey iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığı iş yerine risk analizi yaptırmak için teklifler almış...

Hüseyin KORKMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  8. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

o zaman bu topic'i SADECE OSGB lerdeden HİZMET ALINABİLİR diyen arkadaşlara duyurmak lazım.
    Ayrıca Bir İş ügvenliği uzmanı risk analizini niye dışarıdan bir uzmana yaptırsın ki.? sonuçta bunun eğitimini almıştır sanırım

9. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

İş veren veya iş güvenliği uzmanı, bu onların seçimi olup iş güvenliği uzmanının tecrübesi ile ve iş verenin farklı görüş alma isteği ile olabilir. Kısıtlanmasının anlamı yok sonuçta tehlikeleri ve risklerini görme çabası taktir edilmelidir...:)

arzay bu yazıya teşekkür etti.
  10. Hüseyin KORKMAZ

Kendi firmam için değil teşeronlara zorunlu kıldım risk analizi yapmalarını onlarda fiyat için yardım istediler bende teklif aldım. Bu fiyat sadece risk analizi fiyatı tam gün çalışmayı kapsamıyor.

Deniz Devrim ve ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
  11. einstein

einstein TÜİSAG Üyesi

Şuan itibariyle iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu olmayan firmalar (örneğin 30 kişi çalışan işyeri) risk analizini ücret karşılığı danışman firmalara yada iş güvenliği uzmanlarına yaptırıyorlar. o yüzden bu konuyu açtım.
    saygılarımla.
    B.U.

12. eski

eski TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar acil yardım lazım .Biryere bağlı olmadan dışarıdan temel isg eğitimi verebilirmiyim rik analizini yapabilirmiyim .eğitim verirken işyernin sınıf önemli değil doğrumudur?Yani bir OSGB ye veya bir firmaya bağlı oln eğitim verip verip risk analizi yapabilirmiyim.

13. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

İş veren bu işte bilgisi olduğunu söyleyen ve kendini kabul ettirebilen herkesten parayı bastırır ve yardım alır, kime ne ? size çalışmanızın karşılığını verecek birilerini bulabiliyorsanız yapın derim. Ancak bunu yaptırmakla iş verenler yasal gerekliliklerini yerine getirmiş olmuyorlar. Bunu baştan söyleyin ve sadece danışmanlık yapmış olacağınızı belirtin. Bunu yaparak sorumluluk almış olmuyorsunuz sonradan başınız ağrımasın. Bu işletmeler ayrıca tehlike sınıfına uygun, çalışan süresine göre bir iş güvenliği uzmanıyla sözleşme yapmak zorundalar...:)

eski bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

arkadaşlar sadece risk analizleri ve acil eylem planlarını yapmak için teklif aldım bir firmadan, kimya üzerine çalışıyorlar. ortalama ücret ne olmalıdır??

15. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

Sanıyorum tehlike sınıfına göre değişiyor 2000 kişiye de 5000 tl fiyat alınabiliyor:)
    Şimdi küçük esnaf da yavaş yavaş sormaya başladı, biz de yaptıracak mışız ücreti ne olacak diye. onlara ne diyorsunuz

16. hakanarslan

hakanarslan TÜİSAG Üyesi

az tehlikeli gruba giren ve 8 10 calisani olan isletmeye risk anlizi yapildiginda ne kadar ucret talep edilmelidir?

Setsuna bu yazıya teşekkür etti.
  17. erdemacar

erdemacar TÜİSAG Üyesi

Bu cok onemli bundan sonra talepler artacak, bnce az tehlikeli bir yerde 10 kisiye kdr 750 tl 10-50 aradi 1500 tl civari olmali
    Peki bunlari da bakanliga bildirecek miyiz?

crimson, hakanarslan ve NeşeB bu yazıya teşekkür etti.
  18. semih10

semih10 TÜİSAG Üyesi

Bende bu konunun paralelinde birsey soracagim.az tehlikeli bir isyerinin igu olarak risk analizini yapmam isteniyor.tek basima isyeri hekimi olmadan rd yapabilir miyim.

19. hakanarslan

hakanarslan TÜİSAG Üyesi

Rd yi is yeri hekimi olmadan yapabilirsiniz. Ama isveren is yerinin konumu bina ve eklentileri isin akisini calisanlarin ve kalfalarin onerileri ve gorusleri dogrultusunda yapmaniz gerekecektir.

semih10 bu yazıya teşekkür etti.
  20. H.Ece SÜRMEN

H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

Fiyatlamalarımız güzel ama şimdi şöyle bir sıkıntı var... Bana geliyorlar risk değerlendirmesi için fiyat alıyorlar sonra fiyatı duyan gidiyor çünkü OSGB ler 50 kişi çalışan bir yere 500 tl olur diyor...

H.Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Harunkepenek ve Erhan Engin bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. risk analiz raporu ne kadar

,
  2. apartman risk analizi fiyatları

Yandex.Metrica