Risk Analizi Ücreti Ne Olmalidir ?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. HALİL TURANBAYBURT

HALİL TURANBAYBURT TÜİSAG Üyesi

yok yaw 50 tl çok bedava yap allah rızası için senin gibiler yüzünden binlerce kişi iş kazasında hayatını kaybediyor bunun vabali büyük

uzman_26 ve sevgay bu yazıya teşekkür etti.
  2. kimyagermiş

kimyagermiş TÜİSAG Üyesi

merhaba
    size birşey sormak istiyorum eğer makbuz kesmemiz gerekiyorsa risk değerlendirmesinin altında imzamız olması da mı gerekiyor.Risk analizini işveren imzalayabilir hatta kendi bile risk analizi yapabilir diye biliyordum ama İS SAGLIGI VE GÜVENLGİ RİSK DEGERLENDİRMESİ YÖNETMELGİNDE böyle bir madde okudum

MADDE 6 – (1) Risk degerlendirmesi, isverenin olusturdugu bir ekip tarafından
    gerçeklestirilir. Risk degerlendirmesi ekibi asagıdakilerden olusur.
    a) isveren veya isveren vekili.
    b) isyerinde saglık ve güvenlik hizmetini yürüten is güvenligi uzmanları ile isyeri hekimleri.
    c) isyerindeki çalısan temsilcileri.
    ç) isyerindeki destek elemanları.
    d) isyerindeki bütün birimleri temsil edecek sekilde belirlenen ve isyerinde
    yürütülen çalısmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi
    sahibi çalısanlar.
    Biraz kafam karıştı yardımcı olabilir misiniz?Teşekkürler

3. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Neyi anlamadığını anlamadım ? İşveren geçip ofise tek başına risk analizi tabii ki yapamaz? Bir ekip kurmak zorunda... Bu ekiple risk analizi yapar ve altına imzasını atar.

4. Arkadaşlar isterseniz şöyle bir yorum getirelim bu konuya;
    • Risk değerlendirmesini işveren yapar.
    Risk değerlendirmesi ancak risk değerlendirme ekibiyle yapılabileceği için, ekibi kurar, koordinasyonu sağlar ve YAPAR.
    • Risk değerlendirmesini işveren yaptırır.
    Risk değerlendirmesi ancak risk değerlendirme ekibiyle yapılabileceği için, ekibi kurdurur, koordinasyonu için iş yerinden bir kişi görevlendirir ve yetki verir ve YAPTIRIR.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

GökayAydogan bu yazıya teşekkür etti.
  5. sevgay

sevgay TÜİSAG Üyesi

Mustafa Bey'in de dediği gibi. rsik analizini işveren yaptırırda yaparda. kendisi size danışarak bu işi yapacak ve RD altına imza atacaksa şayet siz danışmanlık ücreti adı altında fatura düzenleyebilirsiniz. Sizin imzanız olacaksa zaten yapılacakları anlatmıştırç

6. orkusha

orkusha TÜİSAG Üyesi

SEVGAY selamlar;
    Yanlış hatırlamıyorsam bir mesajınızda "serbest meslek erbabı" olmakla alakalı bir yorum yapmıştınız, karıştırıyor da olabilirim çok geç bir vakitti...Size bununla ilgili bir kaç sorum olacak...Muhatabımı doğru seçtiğimi farz ederek ; "risk analizi danışmanlığımı" makbuz karşılığı beyan edebilmek adına vergi dairesi-noter gibi bürokratik kalemlerde ne tür süreçlerden geçiliyor, evde bir odamı Home-office şeklinde göstermek istediğimde vergi dairesinden gelen memurların talepleri (odanın dizaynı,ofise uygunluk ?) neler oluyor ,toplamda ne kadar bir masraf çıkıyor karşımızave bu masrafları düşürmek için bazı püf noktalar varmı (örneğin ev sahibi olan ailemle yaptığım kira kontratının bir alt sınırı var mı,stopajdan kaçınmak için)? Bir türlü cevap bulamadım,tanıdık bir muhasebeci de yok,en azından bu süreçten geçmiş bir müteşebbis bulmak umudunu taşıyorum....Atılan her yorum ve verilen her ipucu için size ve forumdaşlara şimdiden teşekkürler...iyi çalışmalar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. 50 TL'lik OSGB.jpg bugün rastladığım bir örnek :D

dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  8. adlem

adlem TÜİSAG Üyesi

Yayınlamanız hata birçok kişinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz reklamın iyisi kötüsü olmaz.bu gibi rezil durumlara kimsenin prim vermemesi lazım.....

krisografi ve Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
  9. Değerli arkadaşlar,
    Her ne kadar bu "Gazete"de yayınlanmış olan ilanı, burada reklam olarak yayınlamamış ve de bunun çok kolay anlaşılabilir olmasını beklesem de, sayın adlem'in tepkisi üzerine bazı açıklamalar yapmak zorundayım.
    • Ben bu ilanı burada sizlerle paylaştığım için birilerinin ekmeğine yağ sürebiliyorsam eğer, durumumuz gerçekten düşündüğümden çok ta vahim demektir.
    • Daha da manidarı, ilandaki bu işletmede "uzmanlar" çalışmaktadır arkadaşlar.
    • Ne ile karşı karşıya olduğumuzun ne yaptıklarımızla birebir illiyet bağı olduğunu unutmayalım. Bu ve benzer davranışları gösterenler uzaydan gelmiyor ya da uzayda yaşamıyor, tam içimizdeler.
    • Bu gibi durumlara prim vermemek için de gerçekten prim vermemek lazım. Sadece klavye ile değil.
    Saygı ve sevgilerimle

10. Berkay Hasan Yalçın

Berkay Hasan Yalçın TÜİSAG Üyesi

Forumda bu ilanı görüp de çalıştığı işletmesine risk değerlendirmesini bunlara yaptırtmayı düşünen uzmanlar olabilir Mustafa Bey, kaldırın bu ilanı :))

Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
  11. 2 yol daha var aslında Berkay bey, size ilave olarak;
    1. dışarıya 250 TL ya iş yapıp, 50 TL ye buraya pas etmek
    2. Bu işletme çok iyi kazanıyordur diye oraya iş başvurusunda bulunmak.
    sanırım kaldırmam gerekir bu mesajı

12. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, yönetmelikte risk analizinde işyeri hekimininde imzası olmalı diyor..
    Birkaç firmadan talep var.ben işyeri hekimi olmadan risk analizi hazırlayamazmıyım..

Yardımcı olurmusunz.

13. Berkay Hasan Yalçın

Berkay Hasan Yalçın TÜİSAG Üyesi

Yönetmelikte ne yazıyor sayın ikeremk? O maddeyi aynen buraya yazar mısınız?

14. ikeremk

ikeremk TÜİSAG Üyesi

MADDE 6 – (1) Risk degerlendirmesi, isverenin olusturdugu bir ekip tarafından
    gerçeklestirilir. Risk degerlendirmesi ekibi asagıdakilerden olusur.
    a) isveren veya isveren vekili.
    b) isyerinde saglık ve güvenlik hizmetini yürüten is güvenligi uzmanları ile isyeri hekimleri.
    c) isyerindeki çalısan temsilcileri.
    ç) isyerindeki destek elemanları.
    d) isyerindeki bütün birimleri temsil edecek sekilde belirlenen ve isyerinde
    yürütülen çalısmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi
    sahibi çalısanlar.

15. ömer hasgüçmen

ömer hasgüçmen TÜİSAG Üyesi

aynen bende katılıyorum ben bu adamlarla çalışırım elimdeki işleri bunlara paslarım 50 TL ye yaptırırım. :) ( her ne kadar güvenilir bir analiz olsa bile) ben hiç uğraşmam :)

16. b fıkrasında yazılı olan profesyoneller için, maddenin başında yer alan İŞYERİNDE SAĞLIK VE GÜVENLİK HİZMETİNİ YÜRÜTEN ibaresine dikkat etmek lazım sayın ikeremk.
    Yani, bu kişiler işyerinde sözleşmeli ve ssklı olarak çalışanlar olmalıdır.
    Eğer bu kişiler yoksa ki, bu da yönetmeliğin sonunda;
    Geçis hükmü
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 6 ncı madde uyarınca olusturulacak risk degerlendirmesi ekibinde,
    mezkûr maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılanların bulundurulma zorunlulugu Kanunun
    38 inci maddesinde belirtilen sürelere uygun olarak aranır.
    maddesi ile detaylandırılmıştır.

Berkay Hasan Yalçın bu yazıya teşekkür etti.
  17. mutos

mutos TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Apartman için risk analizi yapacağım.Aranızda bu konuyla ilgili risk analizi yapmışlar var mıdır?Var ise ücret olarak ne kadara gerçekleştirmişlerdir?

Teşekkürler.
    İyi pazarlar.

18. Ben şahsen bugüne kadar 4 tane yaptım. 1.000 TL den aşağı yapmadım

mutos bu yazıya teşekkür etti.
  19. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

Mevzu fiyat olunca yine coşmuşuz :) ben de maşaallah bu hafta bikaç yere baktım küçük esnaf 1 2 çalışanı olan 250 tl +kdv inanın 100 tl ye yapan var rezalet

volkankim bu yazıya teşekkür etti.
  20. omerbb

omerbb TÜİSAG Üyesi

Yukarda şu miktardan aşağı yapmadım diyen arkadaşı 4 tane yanyana apartmanı gel 1 tanesinin fiyatına yap desem koşa koşa gelir

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica