Risk Analizi Ve Risk Değerlendirmesi??

isgmuh

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Deneyimli ve bilgili arkadaşlardan yardım ederlerse sevinirim.

Sorularım.
1.risk analizi nedir?
2.Risk değerlendirmesi nedir?
3.Risk analizi ile risk değerlendirmesi arasındaki farklar nelerdir?
4.İşyerlerinde risk analizi mi risk değerlendirilmesi mi yapılacak?
5. Küçük esnaflar(bakkal,kasap,eczane) risk analizi mi degerlendirmesi mi yapacak ve bunu yapmak için zorunluluk tarihi başladı mı?

şimdilik bu kadar

mfk321

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
ikisi de aynı anlamda. analiz=değerlendirme yani.
tüm işletmeler
risk analizi
acil durum planları
eğitim
işlerini yaptırmak zorunda.
ben böyle biliyorum.

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
analiz kelimesinin Türkçesi değerlendirme.

chemist54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
RİSK ANALİZİ GEÇERLİĞİ HAKKINDA? 1/1/2013 tarihinde tehlikeli işyeri için dışardan bir iş güvenliği uzmanına risk analizi raporu, acil durum planı ve eğitim yaptırıldı. Çalıştığım firmada 1/1/2014 den itibaren isg katipten sistemde firmanın iş güvenliği uzmanı olarak gözüküyorum, yapılan çalışmaları yenilemem gerekirmi ? Sorumluluk artık bende olduğu için gerekli ilaveleri (makine kullanma talimatları, yangın eğitimleri, güvenlik talimatları vs..) yapıyorum, fakat risk analizi tekrar yapmam gerekirmi?

emrozgr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
RİSK ANALİZİ GEÇERLİĞİ HAKKINDA? 1/1/2013 tarihinde tehlikeli işyeri için dışardan bir iş güvenliği uzmanına risk analizi raporu, acil durum planı ve eğitim yaptırıldı. Çalıştığım firmada 1/1/2014 den itibaren isg katipten sistemde firmanın iş güvenliği uzmanı olarak gözüküyorum, yapılan çalışmaları yenilemem gerekirmi ? Sorumluluk artık bende olduğu için gerekli ilaveleri (makine kullanma talimatları, yangın eğitimleri, güvenlik talimatları vs..) yapıyorum, fakat risk analizi tekrar yapmam gerekirmi?

Bir uzman olarak daha önce yapılmış risk analizini yeterli görüyorsan yenileme. Kontrol et risk analizini gerçekten riskleri önlemek için mi yapılmış yoksa öylesine mi yapılmış. Ekip kurulmuş mu ? Unutma ki şu andan itibaren iş yerinde RD yi uzman, hekim ve RD ekibi birlikte hazırlamak ve imzalamak durumunda.
Syg.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.