Risk Analizi Yapan Arkadaşlar Lütfen Dikkat...!

chemistanbul

Banned
hayır son çıkan tebliğ ile osgb ler kuruldukları ile sınır komşusu olan tüm illere hizmet verebiliyorlar
yukarıda yazdığım gibi uzmanların böyle bir zorunluluğu yok tüm illerde çalışabileceklerini düşünüyorum
uzmanların çalışabileceği illerle alakalı bir mevzuat yok.

G_yigit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bilmiyordum öğrenmiş oldum.

seday

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ben 50 den fazla çalışanı olan az tehlikeli bir firmada İSG uzmanı olarak görev yapıyorum. Risk analizini; bir risk değerlendirme grubu oluşturulduktan sonra (ama tabii diğer kişiler sadece imza atmakla kalıyorlar) yapmıştım ve bir rapor hazırlamıştım.

Şimdi, 10 kişiden daha az çalışanı olan başka bir firma için risk değerlendirme raporu hazırlamamı istediler. Zaten çalışan sayısı çok az. Bu durumda yine bir risk değerlendirme grubu kurmak gerekecek mi? yoksa sadece ben yapabilir miyim. Bir de bu firma ile 3 günlük bir sözleşme yapmam gerekecek mi bu durumda, aksi halde faturalandırma nasıl olacak?

Moderatör tarafında düzenlendi:

beyhan33

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba,
10 kişiden az olan işyeri için senin imzanın yanında; işveren ve bir tanede destek elemanı imzası alabilirsin. 3 günlük sözleşmeyi anlamadım fakat tehlike sınıfına göre vereceğin saat hizmetini güne çevirip o gün kadar işveren seni sigortalı gösterir. dolayısı ile fatura kesme zorunluluğun olmaz ..

seday

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Forumlardan okuduğum kadarı ile; Bağımsız olarak risk analizi veya acil durum planı yapacak uzmanlar ya şahıs firması kurup serbest meslek faturası kesiyorlarmış aldıkları ücreti faturalandırmak için,, ya da İSG-Katip aracılığı ile işveren ile birkaç günlük sözleşme yapıyorlarmış, sizin bahsettiğiniz hizmet süresine göre işverenin sigortalı yapması durumu bu olsa gerek.

İkincisi daha tercih edilebilecek ve kolay bir seçenek gibi geliyor..

beyhan33

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet isg katipten işveren sizi atayacak ve resmileştirmesi için örenek olarak 2 günlük ssk yapacak her ay sadece 2 gün ssk yatıracak adınıza

rasimmm

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba,
Mal alım-satım işleri için kullandığımız Büro-ofisimizde 3 eleman çalışmaktadır.
Tehlike sınıfımız az tehlikeli
Bu iş yerimiz için yasa gereği yaptırmamız gerekler nelerdir acaba?
Risk analizi dışında mecburi olarak isg yönünden yaptırılması gerekenler.?
sanırım şuan isg uzmanı ve iş yeri hekimi mecburiyetimiz yok?
konuyla ilgili yazarsanız sevinirim

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
çalışanların isg eğitimi ve acil eylem planını hazırlayın

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
çalışanların isg eğitimi ve acil eylem planını hazırlayın
merhaba,
Mal alım-satım işleri için kullandığımız Büro-ofisimizde 3 eleman çalışmaktadır.
Tehlike sınıfımız az tehlikeli
Bu iş yerimiz için yasa gereği yaptırmamız gerekler nelerdir acaba?
Risk analizi dışında mecburi olarak isg yönünden yaptırılması gerekenler.?
sanırım şuan isg uzmanı ve iş yeri hekimi mecburiyetimiz yok?
konuyla ilgili yazarsanız sevinirim
çalışanların isg eğitimi ve acil eylem planını da dahil edin.

rasimmm

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Teşekkür ederim cevabınız için,
birşey daha soracağım, bu yapılacak işlemler için ben fatura kesmeyeceğim, ssklı çalışanım
ssk lı olarak 1 günlük giriş yapacağız,
isg sözleşmesine bahsetmiş olduğum iş yeri için çalışma saati olarak kaç saat/Ay yazmalıyım?
Ayrıca bu işlemleri yaptıktan sonra, bir ay sonra isg katip üzerinden sözleşmeyi fesih mi etmeliyiz yoksa her ay 1 sa hizmet vermek zorunda mıyım?
ssk girişi için 1 gün yeterli midir?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.