Risk Analizi Yaptırmalımıyım?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında LGokhanSubasi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. LGokhanSubasi

    LGokhanSubasi TÜİSAG Üyesi



    Merhaba Arkadaşlar,

    10'dan az çalışan çok tehlikeli bir tesisim var. 6. aydan itibaren isg ile anlaşacağız. Fakat risk analizi yönetmeliği de çıktı ve risk analizi yapılması lazım deniyor. Bu risk analizini uzman mı yapmalı ?evet ise 29 aralıktan önce yapılan risk analizlerinde yine uzman imzası mı vardı ?

    araştırdım biraz ama herkes farklı bir şey söylüyor. uzman arkadaşlar beni net bir şekilde bilgilendirirse çok sevinirim.

    Teşekkür ederim.



     
  2. LGokhanSubasi

    LGokhanSubasi TÜİSAG Üyesi



    Ayrıca ben 6. aydan itibaren isg ile anlaşacaksam neden şimdi risk analizi yaptırıyorum. demek oluyor ki şimdi risk analizini yaptırmak için hizmet alacağım doğru mudur?



     
  3. uzmknn

    uzmknn TÜİSAG Üyesi

    6331 ile risk analizi isg eğitimleri vs bir sürü şey şart oldu. fakar hekim uzman bulundurma ile ilgili geçiş süreleri konuldu

     
  4. yasin123

    yasin123 TÜİSAG Üyesi

    risk analizinin tüm işletmeler için risk değerlendirmesi yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yapılmaya başlanması gerekiyor. yapılmayan her ay için cezası vardır. hatta geriye dönük ceza bile kesebilirler.



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  5. LGokhanSubasi

    LGokhanSubasi TÜİSAG Üyesi

    yönetmelik çıkmadan önce risk analizi yapıldı ise ne olacak? veya risk analizini bildirdiğiniz bir kurum var mı?

     
  6. yasin123

    yasin123 TÜİSAG Üyesi

    risk analiziniz varsa sıkıntı yok tabi eğer risk anilizini yenileyecek bir durum sözkonusu olmamışsa.. risk değerlendirmesini hiçbir kuruma bildirmiyorsunuz teftişe gelindiğinde göstermekle mükellefsinsiniz.



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  7. LGokhanSubasi

    LGokhanSubasi TÜİSAG Üyesi

    öncelikle teşekkür ederim. yönetmelik çıkmadan önce yapılan risk analizlerinde uzman imzası olması gerekiyor mu?

     
  8. yasin123

    yasin123 TÜİSAG Üyesi

    yönetmelik çıkmadan önce risk analizinizi kim yaptı ?

     
  9. jeo20

    jeo20 TÜİSAG Üyesi

    risk analizlerinde bir uzmanın imzasının olmasını gerek yoktur gökhan bey.
    6331 sayılı kanunun c bendinde,tüm işyerlerinin risk değerlendirmesi,acil durum planları,eğitim vs... gibi konularda da işverenlerin 31 aralık itibariyle yükümlü olduğu bildiriliyor.
    zaten 6.aydan itibaren anlaşacaksınız, şimdiden isg profesyonellerinden en azından danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederim.

     
  10. chemistanbul

    chemistanbul Banned

    risk analizi yönetmeliğinde çalışan sayısı belirtilmemiştir.tehlike sınıfı belirtilmemiştir.
    tüm işletmeler süreden, çalışan sayısından ve tehlike sınıfından bağımsız olarak risk analizi yaptırmak zorundadır.

     
  11. xxx xxxxx

    xxx xxxxx TÜİSAG Üyesi

    6331 sayılı yasanın risk değerlendirme yönetmeliği 29.12.2012 günü yayınlandı.
    6. madde risk değerlendirme ekibini tanımlanmakta.
    1) b maddesinde iş güvenliği uzmanının risk değerlendirme ekinini üyesi olduğu açık olarak belirtilmiş.

    2) dışarıdan destek alabilirsiniz oluşturulan bu 'risk değerlendirme ekibi' için

    ( Dışarıdan aldığınız danışmanlık hizmetinin hukuksal sorumluluğu yoktur )
    İş yerinizdeki iş sağlığı iş güvenliği hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanının risk değerlendirme ekinin üyesi olduğuna göre imzalaması gerekir diye yorumluyorum

     
  12. imsorryimlate

    imsorryimlate TÜİSAG Üyesi

    Risk analizinde mutlaka uzman imzasi olmalidir

     
  13. LGokhanSubasi

    LGokhanSubasi TÜİSAG Üyesi

    Uzman olmayan bir mühendise yaptırdım. Geçerliliği var mı?

     
  14. LGokhanSubasi

    LGokhanSubasi TÜİSAG Üyesi

    Teşekkürler.

    29.12.2012 tarihinden önce ise?

     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica