Risk Analizinde Geriye Dönük Sorumluluklar Nelerdir?

süperman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar risk analizlerini yapıyoruz fakat kaza olduğunda sorumluluklarımız nelerdir. Birçok arkadaş gözü kapalı risk analizi yapıyor.
Yapılan risk analizlerini Danışmanlık adı altında yapıyorsak nelere dikkat etmeliyiz.
Hizmet sözleşmesi yapıyormuyuz?
Yaşanan kazalarda sorumluluğumuz nedir?
Risk analizini yapıyoruz peki bununla alakalı çalışanlara ve işverenlere eğitim verip kayıtlarını tutuyormuyuz?
Kayıtları çift nüsha halinde tutuyormuyuz?
Risklerin giderilmesinin takibini nasıl yapıyoruz veya sözleşmede bunu belirtiyormuyuz?

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
risk analizleri çok basite indirgenmiş durumda 50 tl ye yapıyor millet nasılsa zaman almıyor diye fakat ileride benim tahminim bi iş yerinde bizim belirttiğimiz hususlar dışında bi husustan kaza yaşanırsa onun sorumlusu biz olacağız, mesela yakın zamanda bi dava sonucunu kısaca özetlemek gerekirse, kiracının oturduğu evde bir yangın çıkıyor ve yangın ölümle sonuçlanıyor, ev sahibi duvarları yanmaz boya ile boyatmadığı için ölüme sebep olmaktan yargılanıyor, yani eğer oranın risk analizini biz yapmış olsak savcı bizi ölüme sebebiyet olamaktan yargılacak ve sanık olarak mahkemede yer alaktık. BENCE ileride ki durum bu veya benzer şekilde olacak.

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
risk analizlerinin bi örneğini kendine al, sayfa eklemesi yada çıkartması falan olmaması için sayfa sayısı belirt derim ilave olarak

süperman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Bu işi çok basite indirgediler. Anlaşma sözleşme yok, eğitimi verilmiyor, detaylı çalışma yapılmıyor, danışmanlık anlaşması yapacağız fakat danışmanlığında bir noktada bağlayıcılığı var. Sonuçta uzman diye imza atıyoruz

fehmi

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bu işi çok basite indirgediler. Anlaşma sözleşme yok, eğitimi verilmiyor, detaylı çalışma yapılmıyor, danışmanlık anlaşması yapacağız fakat danışmanlığında bir noktada bağlayıcılığı var. Sonuçta uzman diye imza atıyoruz

olurmu artık eğitim verek için sözleşme yapmak gerekiyor öyle olunca risk analizinide yapacan kaç gün sözleşme var ise iş iyice dataylandı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.