Soru Risk Analizinin Rapor Şeklinde Sunulması Mı Gerekiyor?

Konu, 'Acemi İş Güvenlikçiler' kısmında mel16 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mel16

mel16 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Forumu yeni keşfettim çünkü yeni aldım belgemi ve acemi kategorisindeyim daha :) Risk analiz raporu hazırlamak istiyorum fakat bunun sayfalarca prosedüre uygun yazılması gerektiğinden bahsedilmiş. Sadece analiz sayfasını ve firma bilgilerini yazmak yetersiz midir? Rapor örneğinin tamamı hakkında herhangi bir OSGB yardımcı olabilir mi? Böyle bir örnekle karşılaşmadım daha önce. Teşekkür ederim.

2. selimd

selimd TÜİSAG Üyesi

Risk değerlendirmesi ve acil durum eylem planı hazırlayacaksınız. Sonrasında temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verip belgelendireceksiniz. Bu konuda etrafınızda olan işveren mevcutsa daha önce rd yapılmış dosyaları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz

3. Mustafa Yıldırım

Mustafa Yıldırım TÜİSAG Üyesi

Belgeniz hayırlı olsun . sitede çok fazla örnek var. araştırın bence biraz daha. Acelede etmeyin derim

4. mel16

mel16 TÜİSAG Üyesi

4 çalışanı bulunan bir işyeri için eğitim vermem ve acil durum eylem planı hazırlamam gerekiyor mu? Çok araştırdım fakat raporun tamamını üzerinde değişiklik yapacak şekilde bulamadım ve bu konuda da raporunu paylaşmak isteyen kimse de yok açıkcası. Belki haklı olunabilir bu konuda emek harcanmıştır anlıyorum ama sonuçta yanlış iş yapıp acemi iş güvenliği ve sağlığı uzmanlarının yapacağı hatalar yüzünden, işverenlere, bu uzmanların tamamını kötü tanıtmamak gerekir diye düşünüyorum. Bu işi yapacaksam bilmeden nelere kalkışmış demek istetmem kendime. Gerekli sağlam kaynakları bulabilirsem yaparım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. selimd

selimd TÜİSAG Üyesi

Çalışan sayısı gözetmeksizin eğitim ve acil durum eylem planı da hazırlanması yasal yükümlülüktür. Saygılar

6. Bekir Parlak

Bekir Parlak TÜİSAG Üyesi

iş yerinin faaliyet alanı nedir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

o kadar örnek var ki bi araştırsanız lütfen

8. Ayhan Özdemir

Ayhan Özdemir TÜİSAG Üyesi

Risk analizinin detayları hizmet verdiğiniz sektöre ve tehlike sınıfına göre değişir formda da örnekleri var biraz araştırırsanız faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica