Risk Değerlendirme Formu Yapacak Isg Uzmanlari Ile Ilgili

FİLİZ TURHAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Risk değerlendirmesi yükümlülüğü tüm işletmeler için 01.01.2013 itibariyle başladı.Ancak risk değerlendirmesini yapacak olan ve altına imza atması gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma zorunluluğu henüz başlamamış olan ve bulundurma yükümlülüğü 30.06.2013 günü itibariyle başlayacak olan 50çalışan ve altı tehlikeli-çok tehlikeli olan işyerleri ve yine 30.06.2014 günü 50 altı çalışanı olan az tehlikeli işyerleri ile kamu işyerleri için şu an için kim veya kimler yapacak...Bu konuda Bakanlığın etkin bir denetimi işletmesi gerekir ki sözkonusu işletmeler bu risk değerlendirmelerini yaptırsın.Zira bu işletmeler henüz İSG ile yeni tanışacak olan işletmeler ve ciddi bir zaafiyet içerisindeler.Bu işletmeler şimdilik bu hizmetleri dışarıdan almak durumunda kalacaklar veya zamanını bekleyecekler.

SAYIN ULAŞ BEY, ben mart ayında muhasebecimin isteğiyle uzman bir kişinin risk analizi yapacağını bunun için 400 tl alacağını söyledi bende bu ücreti ödedim. Belgeler elime gelmezse paramı geri gönderin dendikten sonra 8 haziranda elime geldi ama ben bu belgeleri hazırlıyan kişiyi tanımıyorum ve bana bu belgelerle ilgili hiçbir konuşma yapılmadı, ve hiçbir belgede imza yok. Ben bu ücreti o arkadaşa yolladıysam bu kişinin beni bilgilendirip o belgeler imza atması gerekmiyormuydu.. işaretlenecek bir sürü evrak var ve ne olduğunu bilmiyorum.. muhasebecimden o kişinin tel istiyorum ama vermiyor... Bu evrakları düzenleyen kişi buraya gelip bize bilgi vermesi gerekmiyormuydu ve bu belgeler onun uzmanlığı altında imzalanmıycakmı, şuan kafam karmakaraşık.. ACİLLLL cevap..

mehmet ünal

Üye
TÜİSAG Üyesi
SAYIN ULAŞ BEY, ben mart ayında muhasebecimin isteğiyle uzman bir kişinin risk analizi yapacağını bunun için 400 tl alacağını söyledi bende bu ücreti ödedim. Belgeler elime gelmezse paramı geri gönderin dendikten sonra 8 haziranda elime geldi ama ben bu belgeleri hazırlıyan kişiyi tanımıyorum ve bana bu belgelerle ilgili hiçbir konuşma yapılmadı, ve hiçbir belgede imza yok. Ben bu ücreti o arkadaşa yolladıysam bu kişinin beni bilgilendirip o belgeler imza atması gerekmiyormuydu.. işaretlenecek bir sürü evrak var ve ne olduğunu bilmiyorum.. muhasebecimden o kişinin tel istiyorum ama vermiyor... Bu evrakları düzenleyen kişi buraya gelip bize bilgi vermesi gerekmiyormuydu ve bu belgeler onun uzmanlığı altında imzalanmıycakmı, şuan kafam karmakaraşık.. ACİLLLL cevap..

Arkadaşım özür dilerim ama müdahale etme gereği duydum.siz ısmarlama risk analizimi yaptırdınız. isg uzmanı işyerinde hiçbir gözlem yapmadan risk analizimi yaptı selamlar

FİLİZ TURHAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Arkadaşım özür dilerim ama müdahale etme gereği duydum.siz ısmarlama risk analizimi yaptırdınız. isg uzmanı işyerinde hiçbir gözlem yapmadan risk analizimi yaptı selamlar

sayın mehmet bey benim bu konularla ilgili bi bilgim yok hayatımda ilk defa ticarete atıldım ve muhasebeci ne derse doğrudur herhalde diyorum... bu gelen evraklar ve işleyiş tuhaf olduğu için zaten bu sayfadan yardım istedim. işin mantığı, eğer böyle biir işlem olacaksa yetkili kişinin bu konularla ilgili bana ve ekibime bilgi vermesi gerekiyordu ve evraklarda hiçbirşey doldurulmamış... muhasebeciye o kişinin tel istedikçe muhasebeci cevap vermekten kaçıyor. dün en son 22.00 de mesaj attım yetkilinin tel almak için cevap bile alamadım... bu konularla ilgili bilgim olsa zaten bu işi kimin yapacağını bilirdim benim param mart ayından beri kullanıldı... ilk mesajıma açıklayıcı bilgileri aldıktan sonra muhasebecimi ve o evrakları yollayan arkadaşlara resmi yolla uğraşıcam varsa bilginiz bana bu konuyla ilgili gerekli herşeyi yazın lütfen.. benim işyerimde toplamda 3 kişi çalışıyor ve güzellik salonu tehlikeli sınıf çıkmış öyle söylediler... cevap bekliyorum

mehmet ünal

Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın mehmet bey benim bu konularla ilgili bi bilgim yok hayatımda ilk defa ticarete atıldım ve muhasebeci ne derse doğrudur herhalde diyorum... bu gelen evraklar ve işleyiş tuhaf olduğu için zaten bu sayfadan yardım istedim. işin mantığı, eğer böyle biir işlem olacaksa yetkili kişinin bu konularla ilgili bana ve ekibime bilgi vermesi gerekiyordu ve evraklarda hiçbirşey doldurulmamış... muhasebeciye o kişinin tel istedikçe muhasebeci cevap vermekten kaçıyor. dün en son 22.00 de mesaj attım yetkilinin tel almak için cevap bile alamadım... bu konularla ilgili bilgim olsa zaten bu işi kimin yapacağını bilirdim benim param mart ayından beri kullanıldı... ilk mesajıma açıklayıcı bilgileri aldıktan sonra muhasebecimi ve o evrakları yollayan arkadaşlara resmi yolla uğraşıcam varsa bilginiz bana bu konuyla ilgili gerekli herşeyi yazın lütfen.. benim işyerimde toplamda 3 kişi çalışıyor ve güzellik salonu tehlikeli sınıf çıkmış öyle söylediler... cevap bekliyorum

Vergi levhanızda iştigal konusu kısmında 6 rakamlı nace kodu var o kodu bana yazarsanız tehlike sınıfınızı söyleyebilirim. muhasebeciniz sizi yanlış yönlendiriyor dikkatli olun.işyerinde gözlem yapmadan riskler tespit edilemez.çalışanlarla görüşmeden görevlendirme ve eğitim verilemez .sizin muhasebeciniz galiba işi farklı yönlerde değerlendirmiş.her türlü yardımcı olurum bana yazabilirsiniz

FİLİZ TURHAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Vergi levhanızda iştigal konusu kısmında 6 rakamlı nace kodu var o kodu bana yazarsanız tehlike sınıfınızı söyleyebilirim. muhasebeciniz sizi yanlış yönlendiriyor dikkatli olun.işyerinde gözlem yapmadan riskler tespit edilemez.çalışanlarla görüşmeden görevlendirme ve eğitim verilemez .sizin muhasebeciniz galiba işi farklı yönlerde değerlendirmiş.her türlü yardımcı olurum bana yazabilirsiniz

960403 numara yazıyor.... mail adresiniz olsa ben size bana verdikleri fotokopileri mail atabilirim. siyah beyaz 20-30 sayfa çıktı var... 1 tane acil telefon numaralarının olduğu bi sayfa var... risk analizi değerlendirme raporu var, acil durum planı var altında imza yerinde isig teknik elemanı yazıyor yanında ise genel müd yazısı var ama imza yok hiçbir belgede ve bunları düzenleyen kişiyle ilgili ne isim ne bir bilgi var...

mehmet ünal

Üye
TÜİSAG Üyesi
960403 numara yazıyor.... mail adresiniz olsa ben size bana verdikleri fotokopileri mail atabilirim. siyah beyaz 20-30 sayfa çıktı var... 1 tane acil telefon numaralarının olduğu bi sayfa var... risk analizi değerlendirme raporu var, acil durum planı var altında imza yerinde isig teknik elemanı yazıyor yanında ise genel müd yazısı var ama imza yok hiçbir belgede ve bunları düzenleyen kişiyle ilgili ne isim ne bir bilgi var...

mehmetunal_80@***** lütfen bu adrese gönderin. eğer yanlış birşey varsa düzeltelim yok eğer kötü niyet varsa gerekeni yapalım. iyi geceler

FİLİZ TURHAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
mehmetunal_80@***** lütfen bu adrese gönderin. eğer yanlış birşey varsa düzeltelim yok eğer kötü niyet varsa gerekeni yapalım. iyi geceler

MAİL ADRESİNİZE GEREKLİ BELGELERİ YOLLADIM MEHMET BEY.. İLGİNİZE ŞİMDİDEN TŞK EDERİM... BU ARADA MUHASEBECİNİN DE Bİ ART NİYETİ VARSA ONU DA AZLEDİCEM.. 400 TL AZ PARAMI BU İŞ YOKLUĞUNDA...

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sevgili Arkadaşlar bana kalırsa İş yerinde yapılacak Risk değerlendirmesini mümkün mertebe bir ekip anlayışı ile yapın.Ayrıca iş yeri hekimi ile kesinlikle iş icabı kanka olmaya bakın.Aldığınız her türlü karar ve yaptığınız her türlü çalışmada(Risk değerlendirme çalışmaları dahil)kesinlikle iş yeri hekiminin,işveren veya temsilcisinin,çalışan temsilcisinin ve sizin mutlaka birlikte imzası olsun.Hatta İSG Kurulunuz var ise alınan tüm kararları kurul defterine işleyin ve kurul üyelerine imzalatın.İSG kurulunuz yoksa ki çalıştığınız işyeri ( 4857 sayılı İş Kanunu kapsamına giren, sanayiden sayılan, devamlı olarak en az 50 işçi çalıştıran ve altı aydan fazla sürekli işlerin yapıldığı bir işyeri ise) mutlaka İSG kurulunu işverene biran önce kurdurun.İşyerinde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili alınması gereken tedbirleri İSG kuruluna getirin ve tutanak haline getirip isg kurulu üyeleri ile beraber imza altına alın.Tutanakların birer kopyasını İSG kurul üyelerine verin.Bir nüshasınıda siz saklayın.

Benden söylemesi gelecekte işyerinde olabilecek ciddi hasarlı veya ölümlü bir iş kazasında Savcının karşısına rahat çıkabilmek için bu dediklerimi mutlaka uygulayın.Siz İSG uzmanları Süpermen değilsiniz bu iş bir ekip işidir.Yoksa tüm ihaleyi sizin üstünüze bırakırlar HABERİNİZ OLA....

mehmet ünal

Üye
TÜİSAG Üyesi
MAİL ADRESİNİZE GEREKLİ BELGELERİ YOLLADIM MEHMET BEY.. İLGİNİZE ŞİMDİDEN TŞK EDERİM... BU ARADA MUHASEBECİNİN DE Bİ ART NİYETİ VARSA ONU DA AZLEDİCEM.. 400 TL AZ PARAMI BU İŞ YOKLUĞUNDA...

İnceledim genel analiz bilgisayar çıktısı telefonum 05302287798 ararsanız ayrıntılı görüşümü bildiririm selamlar

ulaş aliz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
MERHABALAR BİR FIRMADA CALISIYORUM SUAN...
OCAK 14 C SINIFI ISG SERTIFIKASINA SAHIP OLDUM
1)) ARKADASLARIMIN DUKKANLARI VAR ONLARLA SOZLESME YAPMAK İSTİYORUM NASIL YAPCAGIM.
2)) KENDI BASIMA SOZLESME YAPABILIYORMUYUM NEREYE SORMAM GEREKIYOR VE NELER YAPMAM GEREKIYOR.
3)) YADA O FIRMA NELER YAPMASI GEREKIYOR BENİ NEREYE BILDIRMESI GEREKIYOR.
4)) VE OLURSA EGER UCRETINI NASIL ALMAM GEREKIR (ILETISIM SEKTORU,KUAFOR,MARKET GİBİ YERLERIN) YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

TEŞŞEKÜRLER...

öz madenci

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar, yönetmelikteki risk değerlendirmesi en ideal olanı. Peki 8 yıllık İSG hayatımda işyeri hekiminden böyle bir destek, öneri vs. aldım mı?Hiçbir zaman. İşyeri hekimlerini risk analizine dahil edebilmek biraz zaman alacaktır.
risk analizini ben yaptım tüm kurul üyelerine birlikte yapılmış gibi imzalattım...

İbrahim Uçar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aldıgım bilgiye göre 50 den az calısanı olan tehlikeli ve az tehlikeli iş yerleri risk analizini iş verenler kendılerı yapabılyor benım sorum su yaptıgı rısk analızını bır yere gonderıyormu? bakanlık bunu bellı bır tarıhe kadar ıstıyormu ? cunku yaptırmamanın bı cezası var ama denetım kısmı nasıl gereceklesıyor ?

Yönetmelikte de anlatıldığı gibi hiç bir yere yollanmıyor.Denetim de gösterilmek üzere şirkette kalıyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.