Risk Değerlendirme Prosedürleri

Konu, 'İSG Prosedürleri' kısmında selin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. selin

selin TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

Hazırlamış olduğum "risk değerlendirme Prosedürü" nü ve formlarını paylaşıyorum.

Saygılarımla,

Selin ARAS
    Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

2. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler Selin Hanım

3. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

Ellerinize sağlık kontrol listesi güzel olmuş

4. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler selin hanım emeğinize sağlık

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

elinize sağlık selin hanım...emek verilmiş bir çalışma örneği...

6. hikmet üstündağ

hikmet üstündağ TÜİSAG Üyesi

teşekkrler emeğinize sağlık..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yaşar ede

yaşar ede TÜİSAG Üyesi

tesekkurler...elınıze saglık

8. BARIŞ KAYA

BARIŞ KAYA TÜİSAG Üyesi

Çok teşekkürler

9. hashasius

hashasius TÜİSAG Üyesi

gerçekten çok yararlı, teşekkürler..

10. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Selin Hanım elinize ve emeğinize sağlık....

11. itfaiyeci

itfaiyeci TÜİSAG Üyesi

selin hanım elinize sağlık, çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz . başarılar diliyorum

12. Xzenon

Xzenon ISGfrm Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Benden de bulduğum 3 adet risk değerlendirmesi prosedürü. yararlı olur umarım.

Ekli Dosyalar:

hasan gökalp, erkanersoy, sevgay ve 27 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. babacann

babacann TÜİSAG Üyesi

Çok teşekkürler.

14. Sibel Kuseyri

Sibel Kuseyri TÜİSAG Üyesi

Merhaba;

İş Sağlığı ve İş güvenliği ile ilgili henüz hiçbir fikrim yok , yasal zorunluluk gereği Genel Müdürümüz bu konuyla ilgili eğitim alıp şirket içinde benim bu görevi yerine getirmemi istiyor.
    Hazırlamış olduğunuz ve paylaşmış olduğunuz prosedürleri inceledim ellerinize sağlık,
    firmamız CE markalamasına sahip medikal bir firma ve CE gereksinimleri nedeniyle şirkete değil ancak ürüne risk analizi yapılmakta dolayısıyla hazırlamış olduğum bir risk analizi prosedürümüz mevcut, İGS talimatları yazarak yeni bir prosedür hazırlamadan risk analizleri gerçekleştirilebilir mi?

Paylaşımlarınızla konu ile ilgili fikir sahibi olmaya ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini çözmeye çalışıyorum.
    Yardımlarını için şimdiden teşekkür ederim.

Sibel KUSEYRİ

15. selin

selin TÜİSAG Üyesi

Sibel Hanim Merhaba,
    Sizin urun risk degerlendirme prosedurunuzun icerigini bilmiyorum; ancak genel risk degerlendirmeleri ile ilgili noktalara deginmemis olabilir, bu nedenle prosedurunuzu gormeden net bir yorum yapmak da cok saglikli degil. Ancak benim sahsi fikrim risk degerlendirmesi ile ilgili yeni bir prosedur ya da talimat hazirlamak yerine mevcut prosedurunuzu genel risk analizlerini de kapsayacak sekilde revize etmenizdir.

Saygilarimla,

Selin Aras

16. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Sibel Hanım CE direktifleri dogrultusna yapılan risk analizleri ınsan ve cevre saglına yonelık oldugu ıcın ürün güvenliği üzerine yapılmakta, İSG kapsamında yapılan risk analizleri ise çalışma ortamında işlerin yürütlmesi sırasında potansıyel tehlıkler ve sonuclarının degerlendırılmesı ve gereklı tedbırlerın alınması uzerıne kurgulanmıstır. Mantık aynıdır

17. trmbz

trmbz TÜİSAG Üyesi

ELİNİZE KOLUNUZA VE HİZMETİNİZE TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR

18. fırat aydoğan

fırat aydoğan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, risk değerlendirme Prosedürü İSG hizmetlerini yapmakla mükellef her kurumda bulunması gerekiyor mu? Mesela bir kamu kurumunda olması gereken birşey mi? Öyle ise dayanağını yazabilir misiniz?

19. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Yasal/Mevzuatsal bir gereklilik yok. Zaten risk analizini ilgili yönetmelik ve kanunları göz önünde bulundurarak yapacaksınız. Ama ISO sistemleri gereği pek çok şeyin olduğu gibi bunu da isteyebilirler. Örneğin AIAG' ın hazırladığı FMEA kitapçığı vardır ve otomotiv sektöründe FMEA ' yı buna göre yapmanız gerekir. Hal böyle olduğu halde yinede ISO denetçileri sizden FMEA prosedürü isteyebilir. Birde hangi yöntemi kullanacaksanız bunun tarifi ya risk analizinde yer almalı veya atıfta yapabilirsiniz eğer elinizde bir prosedürünüz varsa.

fırat aydoğan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. risk yönetimi prosedürü

,
  2. risk değerlendirme yöntemleri

Yandex.Metrica