Risk Değerlendirmesi Ve Acil Eylem Planı

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında zir.müh. tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. zir.müh.

zir.müh. TÜİSAG Üyesi

Acil!!kasap,market,terzi,muhasebeci,iş merkezi için yapılmış dolu örnek risk değerlendirme formları paylaşabilirmisiniz?
    Risk değerlendirmesi yaptığımız her işyeri için "acil eylem planı" yapmamız gerekirmi?yoksa sadece iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğunu taşıyan firmalaramı "acil eylem planı" yapmalıyız?Örnek bir "acil eylem planı" paylaşırsınız sevinirim.

2. Abdullah Güldoğan

Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

örnek formlar var kopyala yapıştır yapacağınız bir paylaşım yapma taraftarı değiliz.

MERİN MUTLU, Agacsakal, Doğan Aktaş ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. zir.müh.

zir.müh. TÜİSAG Üyesi

yağmur42 ve eren can bu yazıya teşekkür etti.
  4. zir.müh.

zir.müh. TÜİSAG Üyesi

kopyala yapıştır yapmak için değil benim saptayamadığım tehlikeler için sordum bu soruyu.risk değerlendirmeyi ilk kez yapacağım.var dediğiniz bu dosyaları ekleyip benle paylaşırmısınız?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Abdullah Güldoğan

Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

Sayın akceltik aşağıdaki linke tıkladığınızda bir sürü örnek teşkil edecek risk analizi paylaşılmıştır. Birinden bakarak benzer yöntem kullanacaksanız eğer siz bir risk değerlendirmesi yaparsınız ve paylaşırsınız. Tecrübeli yada fikir sahibi üyelerimiz de size yorum yapar. Ayrıca yukarda arama kısmına da risk analizi yazarsanız eğer farklı konu başlıkları altında paylaşılmış üyelerimizin dosyalarına erişebilirsiniz.

http://www.isgfrm.com/forums/risk-analizleri-değerlendirmeleri-ve-Örnekler.163/

akceltik ve osmanmermer bu yazıya teşekkür etti.
  6. Hakan FIRAT

Hakan FIRAT TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR ÇOK ACİL RİSK ANALİZİNE İHTİYACIM VAR. BÜTÜN SEKTÖRLER BÜTÜN İŞ KOLLARI İÇİN. :)) HATTA YAPTIĞINIZ RİSK ANALİZİNİN ÜCRETİNİDE BELİRTİN DE BEN DE FİRMADAN ONA GÖRE ÜCRET İSTEYEYİM. KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAYACAĞIM SÖZ :) GÖNDERDİĞİNİZ ŞEKİLDE ÜZERİNDE DARKSİLLE DÜZELTME YAPIP İŞVEREN VERECEĞİM.

ZAMANINDA BEN RİSKL ANALİZİ PAYLAŞIMININ YANLIŞ YERLERE GİDECEĞİNİ SAVUNDUĞUMDA BAZI ARKDAŞLAR BANA İTİRAZ ETMİŞTİ. YOK BURASI BİR PAYLAŞIM SİTESİYMİŞ DİYE......

TEKRAR SÖYLÜYORUM..
    RİSK ANALİZİ PAYLAŞMAK ( ÖRNEK FORMLAR HARİÇ) İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARINA İHANETTİR.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

laajaconde, Başak1989, degiray ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. gokcar

gokcar TÜİSAG Üyesi

Ben bir şeyi anlayamıyorum.Bu risk analizi örnekleri kendi işyerinizin tehlikesine nasıl uyduruyorsunuz.Her işyerindeki riskler birbirinden farkli.Binaların yangından korunması hak. yon.,iş yeri bina ve eklen.,4857,6331 in ilgili maddelerini açıp oradan en azından temel gereklilikleri yazsanız en azından hem yönetmeliklerden aklınızda bir şey kalmış olur hemde yaptığınız risk analizi azda olsa gerçekçi görünür.Ben merak ediyorum kopyala yapıştırcılara iş müfettişi geldiğinde yada bir kaza yaşandığında belirleyeedikleri tehlikeler yüünden ortaya çıkacak kazada kendilerini nasıl savunacaklar.Arkadaşlar risk analizi yapmak başlı başına bir sorumluluk 1000 lira 2000 lira hevesine kapılıp fotokopi makinası gibi yüzlerce yere imzanızı atmayın derim.Buda benim nacizane fikrim.Saygılar.İyi çalışmalar

Sevgi.isg, cevahmet, mineral ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. zerrin kocabatmaz

zerrin kocabatmaz TÜİSAG Üyesi

her işyerinin acil durum eylem planı da olmalıdır.Yani risk değerlendirmesi yaptığımız her işyerine acil durum planı yapmalıyız ve eğitim vermeliyiz

akceltik bu yazıya teşekkür etti.
  9. silaefe

silaefe TÜİSAG Üyesi

acil durum eylem planlarını yapmak uzmanın görevi değil ve aynı zamanda bu konu ile ilgili eğitimleri uzman veremez. yasa açık (Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik; İş güvenliği uzmanlarının görev usul ve esasları)

akceltik bu yazıya teşekkür etti.
  10. genc_cevreci

genc_cevreci TÜİSAG Üyesi

siz yaptığınız çalışmayı ekleyin form üyeleride ekleme yapsın eğer istediğiniz buysa

military55 bu yazıya teşekkür etti.
  11. öftmz

öftmz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar istendiği taktirde bu sitede birçok risk analizi formatı bulunabilir,formatı bulup gerekli yönetmeliklere, tüzüğe göre riskleri tespit edersiniz,anlamadığım nokta neden direk terzi,kasap vb risk analizi istiyorsunuz,bu kadar küçük yerlere de risk analizi yapamıyorsanız GİDİN BARDAKTA MISIR SATIN.

Mustafa A, emineçevik, Başak1989 ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. zerrin kocabatmaz

Uzman acil durum eylem planlarını yapabilir.Bence ortama hakim olup.risk değerlendirmesi yaptığında Acil Durum Eylem Planını da yapmalıdır.Temel İş Güvenliği Eğitini de vermelidir.Bunların hepsini bir bütün olarak düşünmeliyiz.

GökayAydogan ve akceltik bu yazıya teşekkür etti.
  13. zerrin kocabatmaz

Arkadaşlar eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

NUROL, Şahin Hamarat, akceltik ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

İlk 15 maddeye kadar bakabildim hızlıca, gözüme çarpanlardan bir kaçını yazdım

9 - yalıtıcı paspasın sabitlenmesi ve iç koruma sacı
    10 - içme suyu ile ilgili yönetmelik vardı insani tüketim amaçlı... diye devam eden, ona göz gezdirebilirsiniz
    15 - ilkyardım dolabı için takip formu oluşturabilirsiniz

akceltik ve zerrin kocabatmaz bu yazıya teşekkür etti.
  15. zerrin kocabatmaz

Yalıtkan paspası nasıl sabitliyorsunuz.altını temizleme problemi olmuyor mu

16. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

İlk kez böyle bir soruyla karşılaştım, ne diyeceğimi bilemedim doğrusu :)

cevahmet bu yazıya teşekkür etti.
  17. genc_cevreci

genc_cevreci TÜİSAG Üyesi

MEVZUATTLA İLGİLİ HİÇBİR ATIFTA BULUNULMAMIŞ ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER DİZİSİ ÇOK YETERSİZ SADECE MARKET VEYA KUAFÖR İÇİN OLABİLİR

18. zerrin kocabatmaz

Teşekkür ederim ama daha ne gibi tedbirler yazmam gerekir biraz açar mısınız

19. zerrin kocabatmaz

Bu işyeri çok küçük bir işyeri, sadece 2 kişi çalışıyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica