Risk Değerlendirmesi Ve Faaliyet Kodu

Quintana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bazı ufak işletmelere gittiğimde yapılan işle nace ve faaliyet kodundan farklı bir iş yaptığını görüyorum.Bunu sorduğumda bu işi önceden yapıyorduk şimdi yapmıyoruz gibi cevaplar alıyoruz.Bu durumda Rd sinde neleri dikkate almamız lazım?

Örnek verecek olursak bir dükkanda sadece elektrik aksesuarları satıldığını görüyoruz ama faliyet kodu şöyle(nace kodunun açıklaması da böyle)BİNA VE BİNA DIŞI YAPILARIN(ULAŞIM İÇİN AYDINLTM. VE SİNYALZSYN SİS. HARİÇ)ELKT.TESİSATI, KABLOLU TV VE BLG.SAYAR AĞI TESİSATI İLE KONUT TİPİ ANT. (UYDU ANT. DAHİL), ELKT.Lİ GÜNEŞ ENRJ. KOLLEKTÖRÜ, ELKT.SAYACI,YANGIN VE HIRSIZ.ALARM SİST.VB. KURULUMU.soruyorum işletme sahibine biz bu işi önceden yapıyorduk ama şimdi yapmıyoruz.Bu gibi durumlarda risk değerlendirmesinin kapsamı nasıl olmalı???

chemistanbul

Banned
bu tip durumlarda ve genel de tüm risk analizi çalışmalarınızda mutlaka prosedür veya nerede geçiyorsa şunu belirtin.;

"bu risk analizi çalışması XXX firmasının, XXXadresindeki; ofis, mutfak, üretim alanı ve depolarında (kısımlar farazi yazılmıştır) hazır ahşabın şekillendirilerek mobilya yapılması ve bunların pazarlanması işine yönelik olarak yapılmıştır.

gibi.
böyle bir ifade ile mutlaka belirtin bence.

Quintana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
peki bu ilerde yapılacak olası bir denetimde müfettişlerin risk raporunu kabul etmemesine yol açar mı?

chemistanbul

Banned
yok bence sıkıntı olmaz.sonuçta o nace kodunda o faalitetin yapılması senin etki alanın değil.

Quintana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
önerileriniz için teşekkürler. çok tehlikeli görünen yere ofis tarzı risk değerlendirmesi yapmak içime sinmemişti. prosedürde böyle yamama rağmen sanki eksik bir iş yapıyormuşum gibi geliyordu.en azından biraz rahatladım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.