Risk Değerlendirmesi Ve Faaliyet Kodu

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında Quintana tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Quintana

Quintana TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bazı ufak işletmelere gittiğimde yapılan işle nace ve faaliyet kodundan farklı bir iş yaptığını görüyorum.Bunu sorduğumda bu işi önceden yapıyorduk şimdi yapmıyoruz gibi cevaplar alıyoruz.Bu durumda Rd sinde neleri dikkate almamız lazım?

Örnek verecek olursak bir dükkanda sadece elektrik aksesuarları satıldığını görüyoruz ama faliyet kodu şöyle(nace kodunun açıklaması da böyle)BİNA VE BİNA DIŞI YAPILARIN(ULAŞIM İÇİN AYDINLTM. VE SİNYALZSYN SİS. HARİÇ)ELKT.TESİSATI, KABLOLU TV VE BLG.SAYAR AĞI TESİSATI İLE KONUT TİPİ ANT. (UYDU ANT. DAHİL), ELKT.Lİ GÜNEŞ ENRJ. KOLLEKTÖRÜ, ELKT.SAYACI,YANGIN VE HIRSIZ.ALARM SİST.VB. KURULUMU.soruyorum işletme sahibine biz bu işi önceden yapıyorduk ama şimdi yapmıyoruz.Bu gibi durumlarda risk değerlendirmesinin kapsamı nasıl olmalı???

2. chemistanbul

chemistanbul Banned

bu tip durumlarda ve genel de tüm risk analizi çalışmalarınızda mutlaka prosedür veya nerede geçiyorsa şunu belirtin.;

"bu risk analizi çalışması XXX firmasının, XXXadresindeki; ofis, mutfak, üretim alanı ve depolarında (kısımlar farazi yazılmıştır) hazır ahşabın şekillendirilerek mobilya yapılması ve bunların pazarlanması işine yönelik olarak yapılmıştır.

gibi.
    böyle bir ifade ile mutlaka belirtin bence.

orkusha bu yazıya teşekkür etti.
  3. Quintana

Quintana TÜİSAG Üyesi

peki bu ilerde yapılacak olası bir denetimde müfettişlerin risk raporunu kabul etmemesine yol açar mı?

4. chemistanbul

chemistanbul Banned

yok bence sıkıntı olmaz.sonuçta o nace kodunda o faalitetin yapılması senin etki alanın değil.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Quintana

Quintana TÜİSAG Üyesi

önerileriniz için teşekkürler. çok tehlikeli görünen yere ofis tarzı risk değerlendirmesi yapmak içime sinmemişti. prosedürde böyle yamama rağmen sanki eksik bir iş yapıyormuşum gibi geliyordu.en azından biraz rahatladım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica