Risk Değerlendirmesi

Meltem Imrek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, bayrak imalatı yapan bir firma için risk değerlendirmesi yapılmak isteniyor. Bunun için, ilgili firma için çeklist'ler arıyorum. Elinizde varsa göndermenizi, paylaşmanızı rica ediyorum

Hakan FIRAT

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Meltem Hanım;
Firmada kullanılan makineler ekipmanlar nelerdir. proses nasıl işliyor? Bunları bilmeden checklist hazırlamanız biraz zor. Hazırlayacağınız çeklist çok yüzeysel olur yoksa. Ekteki formlar biraz olsun belki işnizi görür.

Ekli dosyalar

• işyeri değerlendirme formu.doc
    215 KB · Görüntüleme: 1,736
  • ISYERI SAHA DENETIM FORMU.pdf
    75.6 KB · Görüntüleme: 1,673

savaş eroğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
arkadaşlar şeker fabrikasında risk değelendirmesi analiz raporu lazım ,yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler.

GökayAydogan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar sizler uzmansınız, her sektörün, her fabrikanın, her üretimin ve her makinenin riskleri farklı olacağı için risk değerlendirmesi de farklıdır... Risk değerlendirme yapamayan bir İş Güvenliği Uzmanı olamaz.. Lütfen tecrübelerinizi, bilgilerinizi ve deneyimlerinizi önünüze koyun, işletmeyi analiz edin ve işverenin önüne alın sizin risklerinizi budur deyin ve bu sayede teşekkür kazanın herkes sizi önemsesin... Bu konularda destek alabileceğiniz muhakkak istekli birileri olacaktır.. Risk değerlendirme bir takım işidir.. Siz takımın kaptanı olun.. Takımı yönlendirin...

ENES SAKARYA

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Meltem Hanım;
Firmada kullanılan makineler ekipmanlar nelerdir. proses nasıl işliyor? Bunları bilmeden checklist hazırlamanız biraz zor. Hazırlayacağınız çeklist çok yüzeysel olur yoksa. Ekteki formlar biraz olsun belki işnizi görür.
Merhaba,ilgili formların ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi açısından İç Tetkik Uygulamaları gibi belirli bir çerçevesi varmı? Örn:Düzenlenecek Tanımlı DÖF (Düzeltici Önleyici Faaliyet) için herbir DÖF için ayrı ayrı maddeleri ve tanımlı numaraları varmı acaba? Yani genel olarak standartları karşılayan ve işletme branşı gözetmeksizin takip edilen ana öğeler hakkında bir takip tetkik formu mevcutmudur?

justfreetamer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Meltem hanım,elimde daha önce benzer bir firmaya uygulanmış risk değerlendirme raporu mevcut tsari@alfayonetim.com.tr e-mail adresim burdan bana ulaşabilirsiniz.Formatı size yollarım.Teşekkürler.

oezguel

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
@femida, kesinlikle sana katılıyorum.

ama daha önce risk değerlendirmesi yapmayan biri olarak, önce birkaç örnek görmem işime yaradı ve o örnekleri paylaşan arkadaşlara bir kez daha teşekkür ederim.
bu örneklerden yola çıkarak, ilk firmayı gezerek bir kaç madde ekledim ve sonra da çalışanlardan kendi tespitlerini bana yazılı olarak sunmalarını istedim (büro ve saha çalışanları). ordan da birkaç işe yarar madde ayıkladım. böylece elimde bu iş yerine özgün taslak bir RD çıktı. birkaç düzeltme daha yaptıktan sonra tamamlayıp sunmayı umuyorum :)

matalay77

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
FORUM İÇERİSİNDE RİSK ANALİZİ KLASÖRÜNDE MEVCUTTUR.
Hakan Bey Merhaba,

Eğer elinizde mevcut ise gıda kalite kontrol laboratuarı ile alakalı risk değerlendirmesi mevcutmudur. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Hakan FIRAT

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hakan Bey Merhaba,

Eğer elinizde mevcut ise gıda kalite kontrol laboratuarı ile alakalı risk değerlendirmesi mevcutmudur. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Bütün laboratuvarlarla alakalı risk analizi mevcut elimde ama sadece gıda sektörü için yok. Yardımcı olamadığım için özür dilerim. Ama eğer biraz kendiniz denerseniz yapabileceğinizden eminim.

ocdayhan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Sayın form yöneticisi,
Özel diş hastanesi içerisinde risk analizi yapmak için nasıl bir çalışma yapmalıyız ve form hazırlamalıyız.Hastanede risk analizi yapılacak bölümler;
1- Sterilizasyon
2- Ameliyathane
3- Klinikler
4- Diş protez labaratuvarı

yardımcı olursanız sevinirim.

Fatma Oygur

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Gerçektn çok yadımcı oldunuz hepinize çok teşekkür ederim.Söylediğiniz gibi işe yeni girmiş ve sadece teorik bilgileri olan bizlere yol gösterirseniz çok sevinirim.Ben catering fitrmasında işe başladım rizk analizi yapıyorum ,ama bana yardımcı olacak yol gösterecek kaynak varsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim

GökayAydogan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Gerçektn çok yadımcı oldunuz hepinize çok teşekkür ederim.Söylediğiniz gibi işe yeni girmiş ve sadece teorik bilgileri olan bizlere yol gösterirseniz çok sevinirim.Ben catering fitrmasında işe başladım rizk analizi yapıyorum ,ama bana yardımcı olacak yol gösterecek kaynak varsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim
Bana özelden yaz, yardımcı olayım..

emiaslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sayın form yöneticisi,
Özel diş hastanesi içerisinde risk analizi yapmak için nasıl bir çalışma yapmalıyız ve form hazırlamalıyız.Hastanede risk analizi yapılacak bölümler;
1- Sterilizasyon
2- Ameliyathane
3- Klinikler
4- Diş protez labaratuvarı

yardımcı olursanız sevinirim.

ben de bu konuda yardım istiyorum. edindiğim bilgileri sizinle de paylaşırım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.