Soru Risk Değerlendirmesinde Iş Verene Yardımcı Olsak

Konu, 'Risk Değerlendirmeleri Hakkında' kısmında çağan genç tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. çağan genç

    çağan genç TÜİSAG Üyesi



    arkadaşlar risk değerlendirmesinde işverene rehberlik etsek. yani kısacası işveren kendi hazırlamış gibi olsa. teftişe geldiklerinde sorun olurmu??.



     
  2. gezer

    gezer TÜİSAG Üyesi



    Devreye giren iş yerleri için sorun olur.az tehlikeli 10 dan az çalışanı olanlar için olabilir.



     
  3. İş Güvenlik Uzmanı

    İş Güvenlik Uzmanı TÜİSAG Üyesi

    Evet sıkıntı olur. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu madde 6 gereği risk analizi tek bir kişinin değil risk değerlendirme ekibinin yapması gereken birşeydir. İşveren ile birlikte iş güvenlik uzmanı, iş yeri hekimi, çalışan temsilcileri, destek elemanları ve iş güvenliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi diğer kişilerin de bulunduğu bir ekibin olması gerekmektedir ve risk analizinde mutlaka herkesin imzası bulunması gerekiyor. Eğer riski ben almak istemiyorum, sadece rehberlik edeyim işveren altına imza atsın sorumluluk onda olsun gibi düşünüyorsanız malesef öyle birşey söz konusu değil :)

     
  4. AKIN ÇOBN

    AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

    bence risk değerlendirmesine önce evinizden başlayın...



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica