Sınav Başvurusu Yapamıyorum

M

miner ATA

Guest
dün bir arkadaşım için 3. sınav başvurusu yaptık C sınıfı uzmanlık sınavı için onda hiç problem olmadı kaydı hemen yaptı. onlarda dilekçe vermişti. onların dilekçeleri demek ki detaylı incelenmemiş. ama ben sabahtan beri sınıf yükseltme sınavı için başvuru yapamıyorum

Ersin K

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
15:06 hala giremiyorum

uzmancan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşım meb.gov.tr adresinden girdik.
http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2/calisma_isguv_uzm/buradan da başvuru işlemleri seçeneği ile direk girebiliyorsunuz.

Farklı kategorilerde müracaat söz konusu olduğundan ,İşlem yapan arkadaşlarımızın, dahil olduğu kategori bilgisini de içerecek şekilde açıklama yapmalarının daha uygun olacağını düşünüyorum.
Aksi halde, yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilecektir.
İyi çalışmalar.

İsmail Erdoğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu iş, muhtemelen Pazartesi'ye kalacaktır.
Pazartesi ise yoğunluk nedeniyle sistem çökecektir.
Sonrası mı?
Yeni bir kaos.
İSGGM'nin hep yaptığı gibi.

F2828

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Sabah 147 yi aramıştım, kayıt aldılar, biraz önce telefon ettiler ÇSGB den veri gelmediğinden yükseltme başvuruları yarına kaldı, yarın deneyin dediler.

3 aralık son gün panik yapmaya gerek yok..... Zaman var daha......

M

miner ATA

Guest
panik yapmayalım da....... biz Ankara' da oturmuyoruz ki. hemen taksiye atlayıp 20 dk sonra bakanlıkta olalım.

ozancarga

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
B sınıfı yükseltme sınavına gireceğim. Bu hatayı alıyorum.
Yükseltme sınavı başvurusu yapabilenler haber verebilirse sevinirim..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen listede bildirilen bilgiler ile giriş yaptığınız bilginiz örtüşmemektedir. Başvuru yapabilmeniz için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne ön başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız halde giriş yapamıyorsanız, giriş yapabilmeniz için 0 312 215 50 28 numaralı faksa düzeltme taleplerine ilişkin dilekçelerinizi (Evrak asılları posta yolu ile İş Sağlığı ve Güvenliği G.M. iletiniz) gönderebilirsiniz. Ayrıca 0312 296 64 82 - 296 64 74 - 296 64 68 nolu telefonlardan yollamış olduğunuz faksları teyit ettirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sınav başvurusu yapmanız mümkün değildir. Sınav başvurusu olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.(Not: Sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün önceden ön başvurularını aldığı kişiler başvurabilmektedir.)
veya 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınava, adlarına ödenen prim gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı için sınav başvurusu yapacak adaylar, başvurularını 27 Kasım 2013 tarihi itibariyle yapabileceklerdir
DİKKAT : Sisteme yükleyeceğiniz resimler en fazla 105 X 120 pixel boyutlarında, 10 kilobaytı geçmeyen, JPG formatında, sizi ifade eden anlaşılır fotoğraflar olmalıdır.
Fotoğraflar sınav giriş belgelerinde gösterileceği için sınav anında problem olmaması için resim yüklemesine dikkat ediniz.

salihbilge

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çalışma Bakanlığından ilgili bir daire başkanına ulaştık, o da tam emin değil sorunun ne olduğu konusunda fakat başvuranların evraklarını inceleme işini bitirememişler, dolayısıyla listeleri yetiştirememişler. MEB'e en erken 29 Kasım Cuma günü gönderebileceklermiş. Yani başvuru ekranı açık ama liste olmayınca meb'in sitesi doğal olarak hata veriyor. Dolayısıyla yükseltme sınavına girecekler, en erken 30 Kasım'ı veya 2 Aralık Pazartesiyi beklemek zorunda. Büyük olasılıkla başvuru süre uzatımı gelecek bundan dolayı.

tasan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Eninde sonunda sınav başvurusu yapılacaktır.

Bu noktada acı olan sistemin bu kadar kötü işlemesi...

Akınoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar prim sayısına göre yükseltme sınavına girecek adaylar için kulağıma gelen bir söylentiye göre danıştaya yapılan itirazların kabul aşamasında olduğu için erteliyorlar diye inşallah böyle bir şey yoktur.

fatihöztürk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yes panic hemde ne panic yusuf yusuf panic oluyorum. Yaw abi birileri bari çıksa desede evrakların kayıt altında değil diye bende ya yeni evrak göndereyim yada eski evraklarım tekrar işleme alsınlar bir allahın kuluna ulaşamıyorum.

Seyyun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Alo 147 ile gorustum şimdi..kayıt evrakları gelmediginden basvurular yarın baslıyacak dediler..onların yalancısıyım

M

miner ATA

Guest
fazla mesai yapsınlar. nasılsa 3 saate kadar mesai yaparlar 10 kişi olsalar 30 saat mesai ile bu işi bitirirler.

HANDE GÜL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar prim sayısına göre yükseltme sınavına girecek adaylar için kulağıma gelen bir söylentiye göre danıştaya yapılan itirazların kabul aşamasında olduğu için erteliyorlar diye inşallah böyle bir şey yoktur.
sabah ben de böyle bir söylenti duymuştum fakat sonrasında, danıştayın sınavsız yükselmeyi iptal edeceği için sınav ile geçiş hakkı getirildiğini dolayısıyla ortada bir iptalin söz konusu olmadığını öğrendim. tabi bunlar birer söylenti, sonucu bekleyip göreceğiz.

M

miner ATA

Guest
yarin orta öğretim sınavları var mutlaka bu belgeleri inceleyener içerisinde çocuğu sınava girecekler de vardır. onlarda yarın "escape"........ hoooop pazartesi oldu 1 gün sonrada başvuru sonnnn

ersin polat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Madem başvurular kayıt evrağı gelmediği için sisteme yüklenmemiş ve hanüz başlamamış neden gelen uyarı mesajında bunu yazmak yerine saçma sapan bir şekilde bilgi uyumsuzluğu var yok faks çekin yok telefon edin yazıyor bu ne komedidir.

M

miner ATA

Guest
1 evrakın incelenmesi 3 dk dersek; 20.000 başvuru varsa 20.000*3 dk=60.000 dk yapar. 60.000/60 dk. =1000 saat yapar eğer 10 kişilik bir ekip kontrol yapıyorsa ve mesai süresi (memurlar için 8 saat) 1.000 saat/10 kişi/8 saat=12,5 gün yapar. biz evrakları göndereli 4 hafta oldu ???? hesapta hata varmı üstat lar???

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.