Sınava Nasıl Çalışılır?

zoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
gittiğim kursun bana faydası olmayacak . sınavı kazananlar nasıl çalıştınız? yönetmelik, kanun okuyarak m, soru çözerek mi ?

Bir de sınav için bi kitap varmı çalışabileceğim ?

oğuzhan87

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
öncelikle son yılların çıkmış sorularına bakın, hangi konulardan daha çok soru çıkıyor, hangi konulara ağırlık vermeniz gerekiyor bunları tespit edin. Daha sonra fazla sayılara ayrıntılara gömülmeden çalışın çünkü o kadar çok gereksiz bilgi var ki kafanız karışabilir. benim tavsiyem şimdilik 6331 sayılı kanun, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği, ağır ve tehlikeli işler yönetmeliğine bakın.. konu olarak risk değerlendirmesi ( ortalama 12 soru gelir çok önemli), ulusal ve uluslararası kuruluşların kuruluş yıllarını ve amaçlarını öğrenin, kaldırma araçları , elektrik , kimya , yangın ve maden konularına bakın.. kitap konusunda da aklıma birşey gelmiyor çünkü ben kitaplara çalışmadım.. kurstan aldığım slaytlara baktım..

Davut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bence önceliğin; Kanun, tüzük ve yönetmelikler olsun. Sonra İSG Hap bilgilere de çalış. Ayrıca çokça soru çöz...

oğuzhan87

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bence soru çözerek bu sınav zor geçilir. konu çalışın sınava 2 hafta kala çözeceğiniz sorularla da olayı bitirin.

• Like
Tepkiler: zoz

fatihzkn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben yönetmeliklerin özetlerine baktım.Daha sonrada bol bol soru çözdüm sorular zaten sizi birşeyler öğrenmeye itiyor.Ve sonunda da başarılı oldum.

• Like

TuBa0601

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
gittiğim kursun bana faydası olmayacak . sınavı kazananlar nasıl çalıştınız? yönetmelik, kanun okuyarak m, soru çözerek mi ?

Bir de sınav için bi kitap varmı çalışabileceğim ?

ARKADAŞIM ÖNCELİKLE KOLAY GELE DEMEK İSTERİM
BEN SINAVA NASIL HAZIRLANDIĞIMI PAYLAŞAYIM
SINAVA HAZIRLANIRKEN İSGFRM AİLESİYLE TANIŞTIM VE PAYLAŞIMLARDAKİ TÜM SORULARI ÇÖZDÜM, AMA ÖNCELİLİKLE KONULARIN ÜZERİNDEN GÖZ GEZDİRDİM SONRA KENDİMİ SORULARA VERDİM
KAZANACAĞINA İNANIRSAN YAPARSIN EMİN OL....
SINAVI KAZANMANIN EN ETKİLİ YOLU SORU ÇÖZMEKTİR BENCE...
ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİM SINAVA GİRECEK TÜM ARKADAŞLARIMA... İNŞ. HERKEZ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIR

Elif BEĞEN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Konularını bitirip ve hemen arkasından oyalanmadan sorulara geçmekte fayda var. Bol soru çözülmesi lazım, geçmiş yıl sorularını mutlaka sınıf gözetmeksizin çözün.Konu çalışmak ilk başta sıkıcı gibi gelse de sorulara geçtiğinizde, çözdüğünüzü gördükçe zaten moral buluyorsunuz. Soru bankanızı sağlam yerlerden seçin, sanırım piyasada yanlış hazırlanmış soru bankaları var, hazırlık esnasında elinize ayağınıza dolanmasın, birde yanlışları bulayım diye...

Herkese başarılar dilerim, umarım istediğiniz yere ulaşırsınız

• Like

fatihzkn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Elif hanımın belirttiği gibi kesinlikle çıkmış sorulara bakmalı benzer sorular muhakkak çıkacaktır.Bir önceki sınavda Asbest son sınavda kurşun belki önümüzdeki sınavdada civayı soracaklardır.Veya tüplerin rengini kesinlikle soracaklarını düşünüyorum.

zoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Konularını bitirip ve hemen arkasından oyalanmadan sorulara geçmekte fayda var. Bol soru çözülmesi lazım, geçmiş yıl sorularını mutlaka sınıf gözetmeksizin çözün.Konu çalışmak ilk başta sıkıcı gibi gelse de sorulara geçtiğinizde, çözdüğünüzü gördükçe zaten moral buluyorsunuz. Soru bankanızı sağlam yerlerden seçin, sanırım piyasada yanlış hazırlanmış soru bankaları var, hazırlık esnasında elinize ayağınıza dolanmasın, birde yanlışları bulayım diye...

Herkese başarılar dilerim, umarım istediğiniz yere ulaşırsınız
Teşekkür ederiz güzel temennileriniz için. tavsiye edebileceğiniz soru bankası veya çalışma kitabı var mı ?

daydil83

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
kolay gelsin şimdiden,
kasım ayındaki sınava giricem,kurs yarın başlıyor,sorumlu olduğumuz yönetmelikler ÇSGB deki tüm yönetmelikler midir?
yada iş sağlığı ile ilgili yönetmelikler midir?

inanın kafam o kadar çok karıştı ki,
yönetmelik,yasa ,tüzük,kanun,kurstan verilen kitap:)
biz neyi çalışıcaz neden sorumluyuz anlamadım ki...

marc123

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
* Kanunlar (4857 & 6331)

* Alakalı tüm yönetmelikler (en güncel olanlarıyla)

* Yeni bir Tüzük gelirse ona da çalışın.

* Bunları iyice sindirin.

* Sonra bulabilirseniz güncel yeni kanun ve yönetmeliklerle alakalı sorular çözün.

* Sonra da sınavda çalıştığımız şekilde (gelmesi gerektiği gibi) sorular gelmesi için dua edin/dileklerde bulunun.

* Geçmiş olsun.

daydil83

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
teşekkür ederim...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.