Haber S T B Hijyen Eğitimi Düzenledi - Sivas

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

S T B Hijyen Eğitimi Düzenledi

1.jpg

Sivas Ticaret Borsası ( STB ) ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hijyen eğitimi düzenlendi

Yönetmelik kapsamındaki bulunan işyerlerinde hijyen eğitimi alması gereken ve doğrudan hizmet veren çalışanların, bizzat çalışıyorlar ise iş yeri sahiplerine ve işletenlere hijyen eğitiminin verildiğini belirten Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; “Hijyen eğitim yönetmeliğinin 11’inci maddesi çerçevesinde yapılan denetimler sırasında, işyerinde doğrudan hizmetin içinde olan çalışanların hijyen eğitim belgelerinin bulunup bulunmadığı sorgulanacak ve hijyen eğitimi yönetmeliğinin geçici 1’inci maddesinde belirtilen 5 Temmuz 2014 tarihine kadar çalışanlarına hijyen eğitimi belgesini aldırmayıp bu tarihten sonra belge almamış kişileri çalıştıran işyerleri hakkında 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’inci maddesine göre işlem yapılacaktır. Fiiller ayrıca suç oluşturmadığı takdirde eğitim almamış her bir çalışan için ayrı ayrı değerlendirilerek kişi başı 250 ve 1000 TL arasında cezai müeyyide uygulanacağı belirtilmiştir. Bu kapsamda borsamıza başvuru yapan üyelerimizi Halk Eğitim Merkezi tarafından eğitime tabi tuttuk” dedi.

Eğitim sonunda başarılı olan borsa üyelerine sertifika verildi.

Kaynak: IHA

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica