Soru Sağlık Bakanlığı Onaylı Kapsamlı Ilkyardım Eğitimi Alsam Bana Avantajları Olur Mu ?

Konu, 'İlk Yardım' kısmında ahalktan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ahalktan

  ahalktan TÜİSAG Üyesi  ben lise mezunu özel güvenlik sertifikası alan biriyim bunun yanında özel bir kuruluştan sağlık bakanlığı onaylı kapsamlı ilkyardım eğitimi alsam bana avantajları olurmu siz değerli ve tecrübeli büyüklerimin yorumlarını ve katkılarını bekliyorum kazasız belasız günler dileğiyle...   
 2. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi  Merhaba,
  özel güvenlik olacağınız için aslında ilkyardımcı olmanız firmaların acil eylem planlarında yeralmanız açısından önem teşkil edecektir diye düşünüyorum. Ayrıca iş amaçlı kullanmasanız bile ilkyardım konusu bence insanın hayatının her evresinde kullanabileceği faydalı ve temel bilgilerdir. Sertifikalı olmanız olası kaza, yaralanma durumunda tıbbi destek gelene kadar kişiyi hayatta tutma çabasının bilinçli göstergesidir.
  3 seneliktir sertifika, yenileme için 1 günlük eğitim düzenlenmektedir, yenilemelerde sınav tekrarı yoktur.
  Allah kimseye kullanma gerekliliğini göstermesin ama bence önemlidir, sektörünüz taleplerini bilemiyorum ama belki iş açısından size olumlu bir etkisi olur ;)   
 3. palemo

  palemo TÜİSAG Üyesi

  sosyal olarak ve işe girişte katkısı olabilir fakat çalıştığın işyerinde maddi avantaj sağlayacağını sanmıyorum.

   
 4. ahalktan

  ahalktan TÜİSAG Üyesi

  cevaplar için teşekkürler...2 yıl ilaç deposu tecrübem var bu belgeyi alırsam ilerde bana kariyer olarak belki daha iyi imkanlar sunar diye düşünüyorum en azından kurumsal bir firmada güvenlikten sonra sağlık memuru olabilirsem daha rahat ederim hayalsiz yaşanmıyor... malesef vasıfsız eleman olarak kötü şartlarda çalışıyoruz hiçbir değerimiz yok bu nedenle daha iyi şartlarda çalışmak için uğraşıyorum iyi günler...  TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !   
  palemo bu yazıya teşekkür etti.
 5. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Size bu sertifikanın iş yerinde bir yararı olacağını sanmıyorum, Dilek hanımın dediği gibi acil bir durumla karşılatığınızda size faydası olabilir. Zaten işyeriniz çok tehlikeli yada tehlikeli bir sınıfta ise her 10 çalışandan birine işveren bu sertifikadan kanuni olarak iş yerinden seçtiği kişilere aldırmak zorunda. Ona göre paranızı boş yere harcamayın bence ücretide 200.00 tl dir.

   
 6. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  güvenlik görevlilerinin ilkyardımcı olmaları pek çok iş yerinde tercih edilen bir durum. ayrıca her firmanın tutturması gereken ilkyardımcı sayısı var. onları eğitim aldırma masrafından kurtarmış olacağınız için sevineceklerdir. Manisadaki Elginkan gibi bazı kurumlar bakanlık onaylı eğitimi ücretsiz verebilmektedirler vakıf oldukları için. böyle bir fırsat bulursanız kaçırmayın  TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !   
 7. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  ancak malesef ilkyardım sertifikayırla sağlık memuru olamıyorsunuz. ilkyardımcı sertifikası öyle birşey değil

   
 8. melih tolu

  melih tolu TÜİSAG Üyesi

  İlkyardım bilmek; acil durumlarda çevrenizdeki insanların hayatını kurtarabilmenizi sağlar. Çok küçük dokunuşlar hayat kurtarabilir. Evet mesleki olarak belki size fayda sağlamayabilir. Çalıştığınız kurum risk grubuna göre 20 kişide 1 kişiye bu eğitimi aldırmak durumunda zaten ama sağlık bakanlığı onaylı ilkyardımcı sertifikasına sahip olmanın hiçbir zaman zararı olmaz buna emin olabilirsiniz.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. ilk yardim sertifikasi ne ise yarar

  ,
 2. ilkyardim sertifikasi ne işe yarar

  ,
 3. ilk yardım kimlik kartı ne işe yarar

  ,
 4. ilk yardım eğitmeni sertifikası ne işe yarar,
 5. ilk yardım eğitici eğitimi sertifikası ne işe yarar,
 6. ilkyardımcı sertifikası ne işe yarar,
 7. ilk yardım sertifikası ile iş bulma,
 8. ilk yardım sertifikası ile ne iş yapılır,
 9. İlk ve acil yardım sertifikası ne işe yarar,
 10. ilkyardım eğitimi sertifikası ne işe yarar
Yandex.Metrica