Soru Sağlık Bakanlığı Onaylı Kapsamlı Ilkyardım Eğitimi Alsam Bana Avantajları Olur Mu ?

Konu, 'İlk Yardım' kısmında ahalktan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ahalktan

ahalktan TÜİSAG Üyesi

ben lise mezunu özel güvenlik sertifikası alan biriyim bunun yanında özel bir kuruluştan sağlık bakanlığı onaylı kapsamlı ilkyardım eğitimi alsam bana avantajları olurmu siz değerli ve tecrübeli büyüklerimin yorumlarını ve katkılarını bekliyorum kazasız belasız günler dileğiyle...

2. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba,
    özel güvenlik olacağınız için aslında ilkyardımcı olmanız firmaların acil eylem planlarında yeralmanız açısından önem teşkil edecektir diye düşünüyorum. Ayrıca iş amaçlı kullanmasanız bile ilkyardım konusu bence insanın hayatının her evresinde kullanabileceği faydalı ve temel bilgilerdir. Sertifikalı olmanız olası kaza, yaralanma durumunda tıbbi destek gelene kadar kişiyi hayatta tutma çabasının bilinçli göstergesidir.
    3 seneliktir sertifika, yenileme için 1 günlük eğitim düzenlenmektedir, yenilemelerde sınav tekrarı yoktur.
    Allah kimseye kullanma gerekliliğini göstermesin ama bence önemlidir, sektörünüz taleplerini bilemiyorum ama belki iş açısından size olumlu bir etkisi olur ;)

3. palemo

palemo TÜİSAG Üyesi

sosyal olarak ve işe girişte katkısı olabilir fakat çalıştığın işyerinde maddi avantaj sağlayacağını sanmıyorum.

4. ahalktan

ahalktan TÜİSAG Üyesi

cevaplar için teşekkürler...2 yıl ilaç deposu tecrübem var bu belgeyi alırsam ilerde bana kariyer olarak belki daha iyi imkanlar sunar diye düşünüyorum en azından kurumsal bir firmada güvenlikten sonra sağlık memuru olabilirsem daha rahat ederim hayalsiz yaşanmıyor... malesef vasıfsız eleman olarak kötü şartlarda çalışıyoruz hiçbir değerimiz yok bu nedenle daha iyi şartlarda çalışmak için uğraşıyorum iyi günler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

palemo bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Size bu sertifikanın iş yerinde bir yararı olacağını sanmıyorum, Dilek hanımın dediği gibi acil bir durumla karşılatığınızda size faydası olabilir. Zaten işyeriniz çok tehlikeli yada tehlikeli bir sınıfta ise her 10 çalışandan birine işveren bu sertifikadan kanuni olarak iş yerinden seçtiği kişilere aldırmak zorunda. Ona göre paranızı boş yere harcamayın bence ücretide 200.00 tl dir.

6. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

güvenlik görevlilerinin ilkyardımcı olmaları pek çok iş yerinde tercih edilen bir durum. ayrıca her firmanın tutturması gereken ilkyardımcı sayısı var. onları eğitim aldırma masrafından kurtarmış olacağınız için sevineceklerdir. Manisadaki Elginkan gibi bazı kurumlar bakanlık onaylı eğitimi ücretsiz verebilmektedirler vakıf oldukları için. böyle bir fırsat bulursanız kaçırmayın

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

ancak malesef ilkyardım sertifikayırla sağlık memuru olamıyorsunuz. ilkyardımcı sertifikası öyle birşey değil

8. melih tolu

melih tolu TÜİSAG Üyesi

İlkyardım bilmek; acil durumlarda çevrenizdeki insanların hayatını kurtarabilmenizi sağlar. Çok küçük dokunuşlar hayat kurtarabilir. Evet mesleki olarak belki size fayda sağlamayabilir. Çalıştığınız kurum risk grubuna göre 20 kişide 1 kişiye bu eğitimi aldırmak durumunda zaten ama sağlık bakanlığı onaylı ilkyardımcı sertifikasına sahip olmanın hiçbir zaman zararı olmaz buna emin olabilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. ilk yardim sertifikasi ne ise yarar

,
  2. ilkyardımcı kimlik kartı ne işe yarar

,
  3. ilk yardım belgesi ne işe yarar

,
  4. ilk yardım kursu ne işe yarar,
  5. ilk yardim egitimi sertifikasi ne ise yarar,
  6. ilk yardım eğitimci eğitimi sertifikası ne işe yarar,