Soru Sağlık Kurumlarında İsg Uzmanı, Görev Ve Sorumlulukları

Konu, 'Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben çalışmakta olduğum tıp merkezinde iş güvenliği uzmanlığınıda yapıcam burası tehlikeli sınıfta geçiyor bakanlığa başvurumuzu yaptık. İşe ilk olarak nereden başlamalıyım bir yol haritası çizebilirmisiniz. şimdiden teşekkürler

2. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

tıp merkezleri ÇOK TEHLİKELİ olarak geçiyor.

3. BAYRAM ŞEKER

hocam hastaneler çok tehlikeli Tpmerkezleri önümüzdeki üç yıl için tehlikeli sınıfında bildiğim kadarıyla o şekilde başvuruyu yaptık

4. Hüseyin KORKMAZ

tıp merkezlerinin önümüzdeki 3 yıl tehlikeli sınıfta olduğunu nerden öğrendiniz. Benim bildiğim çok tehlikeli sınıfta her zaman. siz 3 yıl tehlikeli sınıfta olan yerlerde çalışabiliriniz ama çalışma yerinizin tehlike sınıfı zamana göre değişmez.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. BAYRAM ŞEKER

evet çuk tehlikeliden tehlikeli sınıfına alınmış ama 3 yıl sonra tekrar tehlikeli sınıfta olacaklar b grubu eksikliğinden dolayı sanırım

6. Hüseyin KORKMAZ

hiç bir yerde öyle bişey duymadımda okumadımda. Bilginizi tekrar güncelleyin bence.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali GÜLEN

Ali GÜLEN TÜİSAG Üyesi

aşağıdaki liste cok tehlikeli olanlardan abzıları. Buyuk bir ihtimalle Tıp merkezleri cok tehlikeli sınıfda.

Kamu kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik özel ihtisas gerektiren yataklı hastane hizmetleri (kadın doğum, onkoloji, kemik, ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri, vb.)

Kamu kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik yataklı hastane hizmetleri (devlet üniversite hastaneleri dahil, özel ihtisas hastaneleri ile dişçilik, ambulansla taşıma, tıbbi laboratuvar test faaliyetleri hariç)

Özel sağlık kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik özel ihtisas gerektiren yataklı hastane hizmetleri (kadın doğum, onkoloji, kemik, ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri, vb.)

Özel sağlık kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik yataklı hastane hizmetleri (özel veya vakıf üniversite hastaneleri dahil, dişçilik, ambulansla taşıma, tıbbi laboratuvar testleri faaliyetleri hariç)

Mantık şu, işin içine kan girerse cok tehlikeli oluyor anladıgım akdarıyla.

saygılar.

8. BAYRAM ŞEKER

başvurumuzu bu şekilde yaptık yoksa ben burada isg uzmanıı alamıyorum

9. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

hastaneler çok tehlikeli sınıftadır, sadece ayaktan tedavi hizmeti veren poliklinikler ve muayeneler tehlikeli olarak gözükmektedir.
    Elbette şu an A ve B sınıfı iş güvenliği eksiği var, ama daha çalışma bakanlığından bu konuda bir açıklama yok
    keşke olsa ben C sınıfıyım,kendi hastanemde bu işi yapar ekstra da para kazanırım :D

10. süleymanyılmaz

mantık o değil, eğer kurumda laboratuar hizmetleri(ağır ve tehlikeli işler)ve radyasyon kaynaklı olduğu için radyoloji hizmetleri (ağır ve tehlikeli iş) olunca çok tehlikeli iş oluyur.

Ama bunların olmadığı ayaktan hizmet veren poliklniklerde bu iki bölüm olmadığı zaman tehlikeli sınıfa düşmüş oluyor.

11. BAYRAM ŞEKER

hastaneler çok tehlikeli tıp merkezleri tehlikeli yönetmeliğe ulaşırsan sizinle paylaşırım hocam

12. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ
    NACE Rev.2_Altılı Kod NACE Rev.2_Altılı Tanım Tehlike Sınıfı
    86.22.05 Özel sağlık kurumları tarafından poliklinik ve yatılı olmayan tıp merkezlerinde sağlanan uzman hekimlik ile ilgili uygulama faaliyetleri (yatılı hastane faaliyetleri ile ebe, hemşire ve fizyoterapistlerin paramedikal faaliyetleri hariç) Tehlikeli

13. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

melarslan ve babacann bu yazıya teşekkür etti.
  14. BAYRAM ŞEKER

evet doğru ayaktan tedavi merkezleri tıp merkezi zaten
    teşekkürler

15. süleymanyılmaz

Hastaneler ve tıp merkezleri çok tehlikeli, ancak radyoloji ve lab. hizmetlerini dışarıdan alırsanız tehlikeli olarak sınıflandırırlırsınız

16. BAYRAM ŞEKER

bizde radyolojide var laboratuarda ozaman benim başvurum kabul edilmeyecekmi

17. süleymanyılmaz

aslında tıp merkezlerini şöyle yorumlayabiliriz;

Cerrahi tıp merkezleri yataklı servis olduğu için çok tehlikeli, normal tıp merkezleri tehlikeli oalrak değerlendirilir.

18. BAYRAM ŞEKER

işte beklediğim cevap teşekkürler hocam

19. süleymanyılmaz

20. tuncay

tuncay TÜİSAG Üyesi

ssk sicil nosu vardır işletmelerin ilk 84 ile başlayan koda bakın devamı ne yazıyorsa tehlike sınıf listesine bakın.yataklı olmayan hastaneler tehlikeli diye biliyorum.

21. BAYRAM ŞEKER

herkese teşekkürler yataklı olmayan tıp merkezleri tehlikeli sınıfta.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica