Haber Sandoz Ilaç'ta Iş Cinayeti - Kocaeli

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

İlaç Firmasında İş Kazası Geçiren İşçi Hayatını Kaybetti

1.jpg

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde çalıştığı ilaç firmasında konteyner ile lift diye tabir edilen asansör arasında sıkışan işçi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, ilaç fabrikasında dün akşam vardiyasında çalışan Metin Yayla (30), üretim deposunda bulunan konteyner ile lift diye tabir edilen asansör arasında sıkıştı. Yayla’nın sıkıştığını gören bir diğer işçi durumu hemen yetkililere haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, talihsiz işçinin hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemelerin ardından Yayla’nın cenazesi Gebze Belediyesi Mezarlığı Morgu’na kaldırıldı.

Kaynak: IHA

2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Mustafa MAYDA İstanbul GEBZE Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Sandoz-1 ilaç fabrikasında akşam vardiyasında çalışan bir işçi üretim deposunda bulunan ve lift diye tabir edilen asansör ile konteynerin arasına sıkışarak hayatını kaybetti. Petrol İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sandoz İlaç'ta hammade karışım bölümünde çalışan Metin Yayla'nın saat 08.30'da meydana gelen olayda, feci şekilde can verdiği belirtildi. 2 çocuk babası olan ve 1 yıl önce Sandoz ilaç fabrikasında çalışmaya başlayan Eski Feniş İşçisi Metin Yayla'nın iş cinayetinde hayatını kaybettiğini belirten Öztaşkın, "Petrol-İş camiamızı derinden üzdü" dedi. Öztaşkın'ın açıklamasında, "İşçi sağlığı ve güvenliği konusundaki tüm hassasiyetimize rağmen meydana gelen bu elim olay, bu alanda çok daha derinlikli bir çalışmanın yapılması gerektiğini gösterdi. Sendikamız, Metin Yayla'nın ölümü ile ilgili olarak, bir inceleme ekibi kurarak olay yerinde kazanın nedenlerine ilişkin bir araştırma yapacaktır. Ardından yapacağımız araştırmanının sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadeleri yer aldı.

GUNLUK_EVRENSEL_20140829_6.jpg

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. sandoz ölüm

Yandex.Metrica