Şantiye Ortamı (hataları bul)

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Şantiye ortamındaki hataları bulalım.

insaat calismasi2.jpg

nilgan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben başlayabilir miyim ? karşıdan karşıya geçmek için iki tarafa koyulan korkuluksuz tahtalar mevcut. İkinci katta bulunan tahtalar ise bağsız ve her an düşebilecek konumda.Geçiş için koydukları tahtaların bulunduğu bölümlerde resimden gördüğüm kadarı ile çalışma da var ve oradakiler el aletleri ise her an düşebilecek konumda duruyor , o kata ve bazı katlara emniyet şeridi ile birikte korkuluk yapılmamış.yine en üstte çalışacakları alan güvenlikli ve korkuluklu değil.resmin altı görünmediği için ben başka birşey göremiyorum. bir hatam olduysa şimdiden affınıza sığınırım.

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bunu nerede paylaşacağımı bilemedim :) Fotoğrafta görünmüyor ama aşağıda da bir sıra daha korkuluk var (yaklaşık 1,5m aşağıda). Burdan düşerse orada yakalayacağız :) Onun da önüne geçerse ne olur düşünmeye başladım. Ağ mı gersem acaba.

Ekli dosyalar

• DSC06116.JPG
    DSC06116.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 270

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Altta resimde 2 kişinin reflektif yelekleri yok.Oysa sahada olduklarının görünmesi açısından yelek lazım.Adamların elbise rengi ile beton rengi zemin rengi aynı...Yelek şart.Arası açık bozlulmuş emniyet şeritleri var bazı kısımlarda alan perdesi şerit hiç yok.

Huseyin_Turkoglu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Bunu nerede paylaşacağımı bilemedim
msn_happy.png
Fotoğrafta görünmüyor ama aşağıda da bir sıra daha korkuluk var (yaklaşık 1,5m aşağıda). Burdan düşerse orada yakalayacağız
msn_happy.png
Onun da önüne geçerse ne olur düşünmeye başladım. Ağ mı gersem acaba.
ordan düşerse 1,5metre alttaki korkuluklar adamın bitarafına girmesin :D
arkadaş o adamın orda ne işi var ya?
bide sigarasını yakıyo rahat rahat :D

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hüseyin bey şantiyelerin hali işte. Nasılsa iş güvenlikçi var uyarır mantığı var. Çat die gidince de bu şekilde yakalanıyorlar. Uyarı yazarsınız işveren ceza kes der başka icraat yok. Sonra da bu şekilde tehlikeli davranışlarda bulunan arkadaşın başına bişey gelince alın iş güvenlikçiyi içeriye derler. Şimdi soruyorum burda iş güvenlikçi ne yapsın. Uyarı yazmak çözmüyor ki. Daha vahimi de var ama onu paylaşmadım. Kısım şefi de benzer durumda :( kendisi iyi arkadaşımdır ama iş başka dostluk başka şey. Oooof of demekten başka bişiy gelmiyor aklıma.

Huseyin_Turkoglu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Uyarı yazın, bildirin, en azından kendinizi kurtarmış olursunuz, allah korusun o adamın başına bişey geldiğinde bakın ben uyardım yapmaya devam ediyor diyebilirsiniz. bu şekilde bişey olsa siz de zor durumda kalırsınız.
ceza vermeseniz bile yazılı olarak uyarın derim ben

nestai

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Mehmet Bey bu adam ne ya... Şaka gibi... Herhalde böyle bir fotoğrafta sadece bir Türk karelenebilir.
Ben sizin yerinizde olsam. Eğer sizin çalışanınız ise derhal şantiyeden kovarım. Bu tarz insanları ümitsiz vakadır. Ne eğitim ne denetim fayda etmez :)))

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sayın nestai (isminizi bilmiyorum özür dilerim) şaka değil gerçek :) hem de kendisi yüksek okul mezunu. Acaba okul okumamış birimidir die kalmasın kimsenin aklında. Hüseyin bey yazılı uyarıda bulunuyorum bu tür durumlarda. İmzalıyorlar da. Ama sonuçta işveren işten atmadığı için devam anlayacağınız. Ama pes etmiyorum. Hergün en az 5-6 saat sadece işçilerle konuşmakla geçiyor. Bir yandan çekiç sallıyorlar bir yandan da bn konuşuyorum :) ne yapayım eğitim için vermiyolar adamları. Bende işbaşında onların tabiriyle vır vır vır anlatıyorum. Bazan da imza alıyorum. Öyle işte...

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı
h) İşçinin yapmakla ödevli bulunduğu görevleri kendisine hatırlatıldığı halde yapmamakta ısrar etmesi.
ı)İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi,....

tuttuğunuz tutanakları imzaladıysa başka engel varmı?

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
iksalamayı beğendim diyecektim ama betona iksa koymuşlar..alttan göçme ihtimali olabilir...:)
işçiler mühendislerden daha bilinçli...en azından baretlerini takmışlar:alkış:

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Onlar iksa değil cem bey. orada birbirine sıfır çakılmış 18m boyunda forekezıklar var. O beton kısım ise yine betonarme kiriş. Kirişler arasına da yine emniyet amaçlı o gergiler atıldı. Fotoğrafta görünmüyor ama yaklaşık 10m aşağıda yine bir kişir ve benzer gergilerden var. Çok şükür ki o konuda kafam rahat. Bu fotoyu biraz da gülelim mi ağlayalım mı gibisinden ekledim. Bu arada alt kısımda işçilerin durduğu yerdeki korkuluğun orada bitmesi de mecburiyetten. Kazı toprağı oraya konuyor. İlerledikçe de korkuluklar uzattılıyor. Eksik çok ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 4 şantiye 6 çalışma alanı, atölyeler, depolar vs ve tek bir iş güvenlikçi ancak bu kadar oluyor. Kısmet belki birgün bir isg ekibi olan biryerde de çalışırım.

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
hocam oradaki mühendislerden birisinin sen olduğunu söylemeyeceksin değilmi bana....:)

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yok ben değilim. Ben fotoğrafı çekenim ve baretim, yeleğim, çelik burunlu ve tabanlı botum var :)

haluk şensoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
sağ tarafta yanlış istiflenmiş kalaslar var ikinci katta ve her an düşmeye müsait bu kalaslar ayrıca çalışanlarda KKD den eser yok

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Mehmet Bey,
Meslektaşım olarak kutluyorum güzel çalışmalar yapıyorsun...

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sayın alix elimden geleni iyi niyetle yapmaya çalışıyorum. Görüşünüz için teşekkür ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.