Hata Bul Şantiye Tecrübesi Olmayanlar Için Eğitim Başlıyor

Konu, 'Hataları Bul (Pratik yapma alanı)' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar buradan paylaşacağım resimlerdeki hataları bulup altına yazarsanız şantiyelerde karşılaşabilecek durumlarla ilgili ön görülerinizde artış olacaktır. Her gün bir resim koymaya çalışacağım.sonrada tartışmasını yapacağız.

IMG_20140915_110859.jpg

Last edited by a moderator: 23 Eylül 2014
    gülşah can bu yazıya teşekkür etti.
  2. gülşah can

gülşah can TÜİSAG Üyesi

O naylonun ne isi var orada, kaldırsınlar onu.
    soldaki merdivenin kondugu yer uygun degil nasıl geçecek çıkacak inecek adamlar
    adamların baretleri ters değil mi ?
    Sagdaki kuyuya inen merdiven..hadi inen bilerek görerek iniyor,peki kuyudan çıkan? Çıkınca basacak yer yok düşüp kırmasın bir tarafini..merdivenin,arka tarafina doğru yatirilmasi daha dogru olmaz mı? Bir de hemen o kuyunun arkasındaki kuyuya da düşebilir adam dengeyi kaybedip.kullanilmiyacaksa şimdilik üzeri kaymaz katlanmaz bir şeyle kapatılsa iyi olmaz mı?

3. Erhan Temizsoy

Erhan Temizsoy TÜİSAG Üyesi

Soldaki merdivenin altına bir takoz sıkıştırılmış gördüğüm kadarıyla bu sağlam olmayabilir vemerdivenden çıkan kişi rahat bir şekilde arka tarafa geçemeyebilir. sağ taraftaki merdiven tamamiyle sakat. ne sabitlenmiş nede iniş kısmı çok geniş değil. görebildiklerim bunlar.

4. FUNDA3426

FUNDA3426 TÜİSAG Üyesi

inşaat çorlu.png

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

abdulvahap gülezgin bu yazıya teşekkür etti.
  5. Dila tekin

Dila tekin TÜİSAG Üyesi

İskele tamamen emniyetsiz. Platform yok, korkuluk yok. Kaç metrede bilmiyorum ama 8 metreden fazla asma iskele olmaması gerekir. Yüksekte çalışmaya uygun paraşüt tipi emniyet kemeri yok. Baret yok. Sirkte çalışan cambazlar gibi geziyor iskelenin üzerinde.

6. Seda Diril

Seda Diril TÜİSAG Üyesi

• Hiç bir merdivenin boyu uygun değil. (Sol taraftaki yukarıdan ve aşağıdan sabitlenmiş merdiven hariç)
    • Oradaki kırmızı ve yeşil baretliler umarım İSG uzmanı ve sağlıkçıdır.
    • Düşmeye karşı can halatı yada ağ gibi bir önlem alınması şart.
    • Bu kadar çok merdiven yerine iskele kurulması gerekir. ( merdivenle yapılabilecek işler en fazla bir saati geçmeyen ve geri tepme kuvveti uygulamayan işler olabilir. Kaynak, matkap benzeri işleri yapmak için yönetmelik gereği iskele kurmak zorunludur. diye biliyorum.)
    Benim görebildiklerim bunlar.

Diğer resim zaten tartışmaya bile değmez. Adam canını ortaya koymuş, umarım doğal seleksiyon tez zamanda onun ve onun gibilerin yok olmasına yardımcı olur. 6331 sayılı kanunun 13. maddesini uygulamayıp, "ekmek parası" bahanesiyle kendi canını korumak isteyenlerin de korumasına engel olduğu için ayrıca kızgınım bunu yapan tiplere!!! Tez zamanda ya eğitimle yada yaptıklarının sonuçlarını yaşayarak yok olmalarını diliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica