Soru Sapan Standartları - Tel Sapan - Bez Sapan Eğitim - Çalışanları Bilinçlendirme

Konu, 'İş Ekipmanlarında Emniyet' kısmında pelinerturk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

sapan çeşitleri(tel-bez...vs) hakkında,nasıl kullanılmalı...vs hk.eğitim veren bir kuruluş varmı?

1. evet var sertifikalı(ismini ve adresini tel nosunu bana iletirseniz sevinirim)

100,0%
  2. sertifika vermiyor ama var (ismini ve adresini tel nosunu bana iletirseniz sevinirim)

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. pelinerturk

pelinerturk TÜİSAG Üyesi

merhaba ,
    tel sapan ve bez sapanların standartları ve sapan çeşitleri, hangi mala hangi sapan kullanılmalı , nasıl kullanılmalı , sapanlarda dıkkat etmemız yerler neler? yıpranma payını nasıl bılebılırız? bır sapan kac kere kullanılmalı ? bu ve bunun gıbı bılgılerı verebılecek ve hatta sertıfıkada ve hatta sertifikada verebilecek bir kuruluş varmı ?

2. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

bureau veritas loydu periyodik kontrollerini yapıyor, internette bureauveritas yaz adres, tel no ulaşırsın.

3. Selçuk Karstarlı

Selçuk Karstarlı TÜİSAG Üyesi

Makina Mühendisleri Odasının bu konuda yayını ve eğitimleri mevcut.

4. Selçuk Karstarlı

Selçuk Karstarlı TÜİSAG Üyesi

ekteki döküman işinize yarar umarım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6666 ve Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  5. İsmail D

İsmail D TÜİSAG Üyesi

Merhaba Pelin hanım ekte bulunan dosyayı incelemenizi tavsiye ederim.

Sapan standartları, tolerans değerleri, taşıyacakları maksimum yük, sapan bağlama çeşitleri gibi bir çok konu hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Sapanı kullanmak için belirli bir sayı yok 3 tonluk sapan ile 1 tonluk bir malzemeyi 100 kere kaldırırsınız bir şey olmaz 2.5 - 3 tonluk bir malzemeyi bir kaç kere kaldırdıktan sonra halatta özür olaşabilir yada operatör sapanı çelik konsturksiyona taktırabilir. Sapan mekanik hasara uğrayabilir. Sizin yapmanız gereken iyi gözlemlemek, muayene etmek.

Benim görüşüm ufak tefek sapan üzerinde yırtıklar, sürtünme kaynaklı özürler dahi olsa ben kullanılmasına izin vermiyorum. Gördüğüm yerde kestirtiyorum.

Hangi mala hangi sapan kullanılır derseniz tamamen kişisel tecrübe :]

Sertifika konusuna gelecek olursak eğer mutlaka sertifika veren bir kuruluş bulabilirsiniz, en nihayetinde kuruluşunuz para vermeyi gözden çıkardıktan sonra sertifika veren çok olur..Hatta isterseniz siz bile konu ile ilgili yeterli çalışmayı yaptıktan sonra sertifika verebilirsiniz. Sertifikanın amacı X şahsın Y konusunda eğitim aldığını kanıtlamaktır. İmzalatmış olduğunuz eğitim talimatlarından bir farkı yoktur.

Ayrıca aldığınız, aldırtığınız sapanların sertifikalı, standartları olduğundan emin olun. Satışı yapan firmadan isteyin.

Kazasız günler dilerim.

Ekli Dosyalar:

6666 ve Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  6. arwen

arwen TÜİSAG Üyesi

bu konuda benimde bir sorum olacak sapanların periyodik kontrolünü yaptırıyor musunuz? Yaptırıyorsanız kime yaptırıyorsunuz(akredite kuruluş veya şirket bakım elemanları vb. mi)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. sapan iş güvenliği

Yandex.Metrica