Satış-pazarlama Nın Durumu-yardım

btepebag

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar Tehlikeli grupta bulunan bir işletmede İSG Uzmanı olarak görev yapıyorum. Normalde idari personel dahil 150 çalişanımız görünüyor SGK lı olarak. İşletme içerisinde çalışan işçilerin Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu var. Peki yaklaşık 30 kişilik satış pazarlama ekibi var ve bu insanlar devamlı şehirler arası yollarda seyahat ediyorlar. Bu insanlarda aynı sgk sicil no na kayıtlılar. Bu arkadaşların yaptığı işten dolayı az tehlikeli olarak biliyorum. Peki bu arkadaşları ayrı sgk sicil no ile mi göstermek gerekiyor. Yoksa onlara da mı Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu çıkarmak gerekiyor bana yardımcı olacak düşüncelerinizi paylaşabilirmisiniz...

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Tehlikeli grupta bulunan bir işletmede İSG Uzmanı olarak görev yapıyorum. Normalde idari personel dahil 150 çalişanımız görünüyor SGK lı olarak. İşletme içerisinde çalışan işçilerin Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu var. Peki yaklaşık 30 kişilik satış pazarlama ekibi var ve bu insanlar devamlı şehirler arası yollarda seyahat ediyorlar. Bu insanlarda aynı sgk sicil no na kayıtlılar. Bu arkadaşların yaptığı işten dolayı az tehlikeli olarak biliyorum. Peki bu arkadaşları ayrı sgk sicil no ile mi göstermek gerekiyor. Yoksa onlara da mı Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu çıkarmak gerekiyor bana yardımcı olacak düşüncelerinizi paylaşabilirmisiniz...

Raporu kimden alıyorsunuz bilmiyorum ama işyeri hekimi veriyorsa ben almanızı tavsiye ederim.Bir işyerinde tehlike göz önüne alındığında o iş yerinde yapılan asli iş baz alınır.Zaten bu arkadaşların raporları olsa herhangi bir sorun olmaz sizin açınızdan.

Saygılarımla

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Buna şu açıdan bakın: Bir ilaç firması işçileri ve tıbbi mümessiller... Tıbbi mümessilerin hiç birinin ağır ve teh. işl. raporu yoktur. Normalde sadece akciğer filmi hepatit ve bulaşıcı hast. raporu yeterli olacakttır. Fakat satış temsilcileri üretime giriyor üretimle temas ediyorsa buna uygun ek güvenlik prosedürleri yapabilirsiniz. İleride denetimde önlemlerinizi gösteririsniz müfettişlere

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
beyaz yaka personele ağır ve tehlike işler raporu alınmasına gerek yoktur. Öyle olsa mesleki eiğtim belgeside alınması gerekirdi.SAdece ilgili işlerde çalışanların raporu olması lazım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.