Serbest Çalişan Iş Güvenliği Uzman Sigortalari

Erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,
Serbest olarak birkaç firmayla anlaştığımız zaman iş güvenliği uzmanının sigorta ödemeleri nasıl gerçekleştiriliyor?
Örneğin; 3 firma ile anlaşmaya varıldığında bütün firmalar 10 'ar gün mü ödüyor?
Bu konu ile ilgili bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

BARIŞ KAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben bu şekilde çalışıyorum Sigortam firmada çalıştığım gün kadar aldığım ücret üzerinden yatırılıyor.yani 4 gün çalışıyorsam 4 gün gibi. Ama firmaya nazınız geçiyorsa dediğinizşekildede yaptırabilirsiniz

nurcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
diyelimki az tehlikeli bir işyeri ve 10-15 kişi çalışıyor burada tam zamanlı c sınıfı uzman olarak sözleşme yapabilirmiyiz?

Çağrıisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
diyelimki az tehlikeli bir işyeri ve 10-15 kişi çalışıyor burada tam zamanlı c sınıfı uzman olarak sözleşme yapabilirmiyiz?
15 kişi olarsak düşünecek olursak 150 dk. yapıyor buda ayda en az 2,5 saat hizmet vermeniz anlamına geliyor. Fazlasını şirket almak ister mi yada siz istermisiniz. :)

nurcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bizim c sınıfında 3 yıl hizmet vermemiz lazım ya b yee geçebilmek için 3 yıl tam zamanlı mı olmak zorundayız bu kısmını anlamadım ben

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Yönetmelikte açıklamamışlar :(
bizim c sınıfında 3 yıl hizmet vermemiz lazım ya b yee geçebilmek için 3 yıl tam zamanlı mı olmak zorundayız bu kısmını anlamadım ben
Forumu karıştırırsanız cevabı bulursunuz. Ayrıca konu başlığı için de ne kadar çalışırsan o kadar sgk primi yatırırlar.

Çağrıisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yardımcı olamadım ama :) Bu konuyu bende merak ediyorum. Eğer öğrenirseniz benide bilgelendirirseniz sevinirim

nurcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hala araştırıyorum ama bu sorumun cevabını bulamadım

Çağrıisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Forumu karıştırırsanız cevabı bulursunuz. Ayrıca konu başlığı için de ne kadar çalışırsan o kadar sgk primi yatırırlar.
Bu konu hakkında bildiklerinizi Bizimle paylaşırsanız seviniriz

palemo

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
üç yıllık süre zarfında aktif çalışmış olmak yeterli, diğer seçenek üç yıllık tam zamanlı çalışmaya gerek yok.

ercan kocaada

Üye
TÜİSAG Üyesi
tam zamanlı çalışmanıza gerek yok.15 kişilik firmada 3 yıl boyunca aktif olarak isg uzmanlığı yaparsanız b sınıfına geçersiniz

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
mantıken ercan beyin dediği gibi olmalı bende öyle anlıyorum... ama Sayın Bakanlık'ın sağı solu belli olmaz 1 yıl sonra bir sınavla yapıverir belki :şaşırma:

OzlenB.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ben de bakanlığın A sınıfı B sınıfı uzman ihtiyacını karşılayabilmek için bir formül oluşturacağını düşünüyorum.çünkü bir üst seviyede çalışma olayı zamanla kısıtlandırılmış durumda..bir zaman periyodunda yapılan sözleşmeler boşa çıkacak..o zaman gelmeden ki bu 2 sene içinde bir süre olabilir bu C sınıflarına ve B sınıflarına bir kereliğine sınav açabilirler üst sınıfa geçmek için...bence bunu tartışalım ki belki kulaklarına kar suyu da kaçırmış oluruz......:)

Haluk DEMİRCİOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
benim bildiğim b ve a sınıfı uzman yetersizliğinden dolayı geçici yasayla c sınıfı 3 yıl b nin yerine b sınıfı da 3 yıl a sınıfının yerine bakabilecek. bi açıdan bakıncada bir c sınıfı uzman 3 yıl b olarak görev yaparsa bu süre sonunda b ye geçme hakkı kazanır sonra gerçek b olur :) kısaca c nınıfı direk b dir 7 yıl b olarak çalışırsa a sınıfına geçer. şu an için c diye bi sınıf yok gibi bişey. mantıken ben böyle düşünüyorum. yanlışlarımı düzeltirseniz ya da ekleme yaparsanız sevinirim.

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
benim bildiğim b ve a sınıfı uzman yetersizliğinden dolayı geçici yasayla c sınıfı 3 yıl b nin yerine b sınıfı da 3 yıl a sınıfının yerine bakabilecek. bi açıdan bakıncada bir c sınıfı uzman 3 yıl b olarak görev yaparsa bu süre sonunda b ye geçme hakkı kazanır sonra gerçek b olur :) kısaca c nınıfı direk b dir 7 yıl b olarak çalışırsa a sınıfına geçer. şu an için c diye bi sınıf yok gibi bişey. mantıken ben böyle düşünüyorum. yanlışlarımı düzeltirseniz ya da ekleme yaparsanız sevinirim.
Evet bunda bir sıkıntı yok. Ancak bu sürelerin 6 ayı geçti.Neyse konu bu da değil. Çok tehlikeli işyerleri ile A ve B uzman sayısı örtüşmüyor. Çok yetersiz kalıyor , bende C yim ve burda ki birçok kişide C ama konu C lerin tehlikeli sınıfa bakmaları değil.

Mesut KORKMAZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
nurcan hanım ;
bunu yapabilmeniz için 2014 temmuz ayını beklemelisiniz. az tehlikeli işlerde sayı sınırı bu tarihte kalkıyor yani 6331 in bu kısmı temmuz 2014 te yürürlüğe giriyor.

palemo

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
nurcan hanım ;
bunu yapabilmeniz için 2014 temmuz ayını beklemelisiniz. az tehlikeli işlerde sayı sınırı bu tarihte kalkıyor yani 6331 in bu kısmı temmuz 2014 te yürürlüğe giriyor.

Bunu yapabilmek için temmuz 2014'ü beklemek gerekir derseniz, bu ifade yanlış olur. Bu tarih yasal zorunluluğun başlangıç tarihi. Sorumluluk sahibi bir işveren yasal zorunluluğu olmadan da ISG uzmanı çalıştırabilir. Eğer buna ikna edebiliyorsanız beklemenize gerek kalmadan çalışmaya başlayabilirsiniz.

mesut koçak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ben de bakanlığın A sınıfı B sınıfı uzman ihtiyacını karşılayabilmek için bir formül oluşturacağını düşünüyorum.çünkü bir üst seviyede çalışma olayı zamanla kısıtlandırılmış durumda..bir zaman periyodunda yapılan sözleşmeler boşa çıkacak..o zaman gelmeden ki bu 2 sene içinde bir süre olabilir bu C sınıflarına ve B sınıflarına bir kereliğine sınav açabilirler üst sınıfa geçmek için...bence bunu tartışalım ki belki kulaklarına kar suyu da kaçırmış oluruz......:)
:)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.