Serbest Çalişan Iş Güvenliği Uzman Sigortalari

Konu, 'Tanışma Bölümü (Ailemizin Yeni Üyeleri)' kısmında Erol tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Erol

Erol TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Serbest olarak birkaç firmayla anlaştığımız zaman iş güvenliği uzmanının sigorta ödemeleri nasıl gerçekleştiriliyor?
    Örneğin; 3 firma ile anlaşmaya varıldığında bütün firmalar 10 'ar gün mü ödüyor?
    Bu konu ile ilgili bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

2. BARIŞ KAYA

BARIŞ KAYA TÜİSAG Üyesi

Ben bu şekilde çalışıyorum Sigortam firmada çalıştığım gün kadar aldığım ücret üzerinden yatırılıyor.yani 4 gün çalışıyorsam 4 gün gibi. Ama firmaya nazınız geçiyorsa dediğinizşekildede yaptırabilirsiniz

Erol bu yazıya teşekkür etti.
  3. nurcan

nurcan TÜİSAG Üyesi

diyelimki az tehlikeli bir işyeri ve 10-15 kişi çalışıyor burada tam zamanlı c sınıfı uzman olarak sözleşme yapabilirmiyiz?

4. Çağrıisg

Çağrıisg TÜİSAG Üyesi

15 kişi olarsak düşünecek olursak 150 dk. yapıyor buda ayda en az 2,5 saat hizmet vermeniz anlamına geliyor. Fazlasını şirket almak ister mi yada siz istermisiniz. :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nurcan

nurcan TÜİSAG Üyesi

bizim c sınıfında 3 yıl hizmet vermemiz lazım ya b yee geçebilmek için 3 yıl tam zamanlı mı olmak zorundayız bu kısmını anlamadım ben

6. Çağrıisg

Çağrıisg TÜİSAG Üyesi

Yönetmelikte açıklamamışlar :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

nurcan bu yazıya teşekkür etti.
  7. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Forumu karıştırırsanız cevabı bulursunuz. Ayrıca konu başlığı için de ne kadar çalışırsan o kadar sgk primi yatırırlar.

8. Çağrıisg

Çağrıisg TÜİSAG Üyesi

Yardımcı olamadım ama :) Bu konuyu bende merak ediyorum. Eğer öğrenirseniz benide bilgelendirirseniz sevinirim

9. nurcan

nurcan TÜİSAG Üyesi

hala araştırıyorum ama bu sorumun cevabını bulamadım

10. Çağrıisg

Çağrıisg TÜİSAG Üyesi

Bu konu hakkında bildiklerinizi Bizimle paylaşırsanız seviniriz

11. palemo

palemo TÜİSAG Üyesi

üç yıllık süre zarfında aktif çalışmış olmak yeterli, diğer seçenek üç yıllık tam zamanlı çalışmaya gerek yok.

12. ercan kocaada

ercan kocaada TÜİSAG Üyesi

tam zamanlı çalışmanıza gerek yok.15 kişilik firmada 3 yıl boyunca aktif olarak isg uzmanlığı yaparsanız b sınıfına geçersiniz

pcmuh ve nurcan bu yazıya teşekkür etti.
  13. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

mantıken ercan beyin dediği gibi olmalı bende öyle anlıyorum... ama Sayın Bakanlık'ın sağı solu belli olmaz 1 yıl sonra bir sınavla yapıverir belki :şaşırma:

charlottem, nurcan ve Özlen Bakanay bu yazıya teşekkür etti.
  14. OzlenB.

OzlenB. TÜİSAG Üyesi

Ben de bakanlığın A sınıfı B sınıfı uzman ihtiyacını karşılayabilmek için bir formül oluşturacağını düşünüyorum.çünkü bir üst seviyede çalışma olayı zamanla kısıtlandırılmış durumda..bir zaman periyodunda yapılan sözleşmeler boşa çıkacak..o zaman gelmeden ki bu 2 sene içinde bir süre olabilir bu C sınıflarına ve B sınıflarına bir kereliğine sınav açabilirler üst sınıfa geçmek için...bence bunu tartışalım ki belki kulaklarına kar suyu da kaçırmış oluruz......:)

Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
  15. Çağrıisg

Çağrıisg TÜİSAG Üyesi

16. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

benim bildiğim b ve a sınıfı uzman yetersizliğinden dolayı geçici yasayla c sınıfı 3 yıl b nin yerine b sınıfı da 3 yıl a sınıfının yerine bakabilecek. bi açıdan bakıncada bir c sınıfı uzman 3 yıl b olarak görev yaparsa bu süre sonunda b ye geçme hakkı kazanır sonra gerçek b olur :) kısaca c nınıfı direk b dir 7 yıl b olarak çalışırsa a sınıfına geçer. şu an için c diye bi sınıf yok gibi bişey. mantıken ben böyle düşünüyorum. yanlışlarımı düzeltirseniz ya da ekleme yaparsanız sevinirim.

düseldorf bu yazıya teşekkür etti.
  17. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Evet bunda bir sıkıntı yok. Ancak bu sürelerin 6 ayı geçti.Neyse konu bu da değil. Çok tehlikeli işyerleri ile A ve B uzman sayısı örtüşmüyor. Çok yetersiz kalıyor , bende C yim ve burda ki birçok kişide C ama konu C lerin tehlikeli sınıfa bakmaları değil.

18. Mesut KORKMAZ

Mesut KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

nurcan hanım ;
    bunu yapabilmeniz için 2014 temmuz ayını beklemelisiniz. az tehlikeli işlerde sayı sınırı bu tarihte kalkıyor yani 6331 in bu kısmı temmuz 2014 te yürürlüğe giriyor.

nurcan bu yazıya teşekkür etti.
  19. palemo

palemo TÜİSAG Üyesi

Bunu yapabilmek için temmuz 2014'ü beklemek gerekir derseniz, bu ifade yanlış olur. Bu tarih yasal zorunluluğun başlangıç tarihi. Sorumluluk sahibi bir işveren yasal zorunluluğu olmadan da ISG uzmanı çalıştırabilir. Eğer buna ikna edebiliyorsanız beklemenize gerek kalmadan çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hakan ERSOY bu yazıya teşekkür etti.
  20. mesut koçak

mesut koçak TÜİSAG Üyesi

:)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica