Soru Sertifika Ücretleri Yine Bir Artış Görür Mü?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında bowland tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. bowland

bowland TÜİSAG Üyesi

Bence sertifika ücretlerinde de bir artış olur gibi geliyor!!Kurs sınav c sınıfı sertifika hemensonra da B veya A sınıfı için bu sene ciddi para verdik!!! :)) umarım harcanan para ve emeklerde boşa çıkmaz!!

2. Hanzadem

Hanzadem TÜİSAG Üyesi

İnşallah olmaz..zaten yeterince yuksek bir mebla..el insaf yani.
    413 tl diye biliyorum ben..

3. gncmdnci

gncmdnci TÜİSAG Üyesi

Bencede ins. Artmaz resmen şirket isine döktüler

4. ermankaraca

ermankaraca TÜİSAG Üyesi

.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Enes AYDEMİR

Enes AYDEMİR TÜİSAG Üyesi

sertifikayı almak için ankaraya gitmek zorunda mıyız arkadaslar

6. vedatsever

vedatsever TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. vedatsever

vedatsever TÜİSAG Üyesi

SERTİFİKA,EĞİTİM ALDIĞINIZ KURUMA GELECEKTİR...

8. Enes AYDEMİR

Enes AYDEMİR TÜİSAG Üyesi

eğitim aldıgım kurum kapandı.kendılerıne kapanmadan once soledıgımde ıse artık herkes kendı gıdıp alacak denıldı

9. vedatsever

vedatsever TÜİSAG Üyesi

ÖYLEYSE DOĞRUDUR,ENES BEY.......

10. SERDAR BÜYÜKTEKE

SERDAR BÜYÜKTEKE TÜİSAG Üyesi

parayı nereye yatıracagız...???? belge elimize nasıl geçer.....??? c belgeyi aldık A sınıfı için yükselme sınavı yapılacakmı?????????

11. serder52

serder52 TÜİSAG Üyesi

Sertifika ücretlerinin ne zaman yatırılacağı konusunda bilgisi olan var mı???

12. erol g

erol g TÜİSAG Üyesi

Sertifikalara inşallah zam gelmez...

13. İsmail Böncü

İsmail Böncü TÜİSAG Üyesi

sertifikaların alınması için müracaat işlemleri ve süreçleri nedir ?

14. İLKERTOPAL

İLKERTOPAL TÜİSAG Üyesi

B sınıfı için yükseltme sınavına girdim. herhangi bir kursa gitmedim. şimdi sertifikamı nasıl alacağım acaba ? bu konu hakkında bir duyuru var mı?

aslan balaban ve didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  15. Tolgahan Yenice

Tolgahan Yenice TÜİSAG Üyesi

6 haziran itibarı ile 24 Mayısta yapılan sınavı geçerek C sınıfı İSG uzmanı oldum. Öncelikle yükseltme sınavı tekrar olacak mı ? yükseltme olursa sertifikayı almadan yükseltmeye girebilir miyiz? iki sertifikaya para vermek insana zor geliyor zaten fiyatlar baya yüksek

16. Tolgahan Yenice

Tolgahan Yenice TÜİSAG Üyesi

sertifika ücretlerine toplu halde itiraz etsek faydası olur mu

17. mehmet1983

mehmet1983 TÜİSAG Üyesi

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014belgebasimi

BELGE BASIMINA İLİŞKİN DUYURU

İSG-KATİP ‘e kayıtlı İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimlerinin belgelerinin basılması amacıyla oluşturulmuş bilgi güncelleme ekranı deneme çalışmasından sonra 08 Haziran 2014 tarihi itibariyle kullanıma açılmıştır.

İSG-KATİP’te, kayıtlı şahsa tanımlı bilgilerden eksik veya hatalı olanların kontrol edilerek 01 TEMMUZ 2014 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki usuldedüzeltilmesi gerekmektedir.

Belgelerinin gönderileceği adres bilgileri ile kimlik bilgileri MERNİS üzerinden çekilmektedir. Bu nedenle bilginin hatalı veya yanlış olduğunu düşünen şahıslar http://www.nvi.gov.tr/Sik_Sorulan_Sorular,Sorular.html?pageindex=14 linki üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra İSG-KATİP bilgi güncelleme ekranından adreslerini ve kimlik bilgilerini yeniden sorgulamaları gerekmektedir.

Bilgi güncelleme işlemleri tamamlanan şahısların belgeleri adreslerine gönderilecektir. Bu sürecin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanmıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne, süreç tamamlanana kadar belgelerle ilgili müracaat edilmemesi hassasiyetle rica olunur.

Bugüne kadar yapılan sınavlarda başarılı olmuş ancak belge bedelini henüz yatırmadığı için belgeleri İSG-KATİP’ te tanımlanmamış olan İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimlerinin belge bedellerini Genel Müdürlüğümüz Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırmaları (Döner Sermaye İşletmesi Hesabına yatırmamaları), yukarda bahsedilen açıklamalar doğrultusunda bilgi güncellemelerini yapmaları gerekmektedir.

Eğitim alınan kurum tarafından Genel Müdürlüğümüze bildirilen meslek bilgileri ile güncelleme ekranına girilen meslek bilgilerinin tutarsız olması durumunda 01/07/2014 tarihinden sonra bu durumda olan kişilere İSG-KATİP üzerinde kendi sayfasında takip edeceği yol ile ilgili açıklama yapılacaktır.

18. erol g

erol g TÜİSAG Üyesi

01.01.2014 tarihi itibariyle Sertifika, Vize(Yenileme) ve Yetki belgesi ücretleri yenilenmiştir. Belge ücretlerinin aşağıdaki meblağlar üzerinden yatırılması gerekmektedir.

İGU Sertifika - İH Sertifika - Eğitici Sertifika Ücreti: 350 TL + KDV(%18) = 413 TL

İGU-İH Sertifika Yenileme Ücreti: 87,5 TL + KDV(%18) = 103,25 TL

Yapılan sınavları kazanıp İGU ve İH sertifikası almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

Eğitici belgesi, sertifika yenileme ve yetki belgesi ücretlerinin Ziraat Bankası - Emek Şubesi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına (IBAN No:TR TR 5500 0100 2533 4050 8311 5029) yatırılması gerekmektedir.

19. erol g

erol g TÜİSAG Üyesi

ÇSGB sitesinde 2014 yılı ücretleri bu şekilde yazıyor.

20. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

24 Mayıs sınavını kazanıp belge parası yatırabilen varmı.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica