Sertifika Ücretlerine Yapılan %33'lük Zam

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında hayrullah yiğit tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. hayrullah yiğit

hayrullah yiğit TÜİSAG Üyesi

Bizler yeni potansiyel İşgüvenliği uzman adayları olarak bakanlığın açıkladığı sertifika ücretlerine yapılan fahiş zam karşısında sizden destek bekliyoruz geçen sene 300+kdv olan sertifika bedeli bu sene 400+kdv şeklinde açıklandı

bu yapılan fahiş zama karşı birlik olup bu zamı geri aldırmak için herkesi bakanlığa mail yollamaya davet ediyorum

Hayrullah yiğit

dernek olarak hareket edersek başarabiliriz

2. Real

Real TÜİSAG Üyesi

ben deyinecektim siz önce yazmışsınız. demek Türkiye'de enflasyon %33. bunu belge fiyatına böyle yansıtılmış olmalı.

hayrullah yiğit bu yazıya teşekkür etti.
  3. WAIS

WAIS TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bununla ilgili herkes isggm@csgb.gov.tr elektronik posta adresine aşağıdaki gibi örnek olarak mail atarsak etkili olabileceği kanaatindeyim. Lütfen duyarlı olalım ve yapılan bu haksız zam için hep birlikte mail veya dilekçe gönderelim.

Ekli Dosyalar:

4. Sezer Kurgun

Sezer Kurgun TÜİSAG Üyesi

her sertifika sınıfını yükseltirken bu üçret veriliyor mu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dikey35

dikey35 TÜİSAG Üyesi

Ben mail attım. Gerçekten çok yüksek bir ücret talep ettikleri.

6. Real

Real TÜİSAG Üyesi

sınıf ayrımı yok diye biliyorum. isg katibte ilk göze çarpan ayın 2 si olmasıydı. Adamlar yılbaşı rüyasında görmüş zam yapmayı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

belge ücreti zammına itiraz dilekçesi

Ekli Dosyalar:

8. eddi

eddi TÜİSAG Üyesi

Bakanlık bu süreçte bütçesini iyi dengeledi. İSG işini bir ranta çevirerek pek çok kişinin bu sınavlara girmesine ve sorduğu kolay sorularla haklı/haksız yine pek çok kişinin sertifika almasına zemin hazırladı. İş buraya kadar gelmişken geri dönülemeyeceği içinde fiyatları geçirdi de geçirdi.
    "Hırsız var" diyorlar ya bu da bir türlü dolaylı hırsızlık (fetva makamı ne diyor acaba!). Hepi topu maliyeti 5 TL yi geçmeyen kağıt parçasını 500 tl civarında satmak vicdanı olmayanda gerek...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica