Sertifikam Var Ancak Fatura Kesemezsem Olmuyor

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Ahmet.Cabuk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ahmet.Cabuk

Ahmet.Cabuk TÜİSAG Üyesi

Merhabalar Değerli Meslektaşlarım,
    Sizlerden bir konuda konu hakkındaki bilgilerinizi talep ediyorum. Sertifikamı haftabaşında aldım. Şu an çalışabileceğim bir kaç firma var. Benden Risk Değerlendirmesi yapmam konusunda istekleri oldu. Ancak kendi bünyelerinde çalışmadığım ve kendime ait fatura kesebileceğim bir şirket olmadığı için bu işlemi yapamıyorum. Bunun için nasıl bir yol izlenmelidir?

Zaman Sizden, Sevdiklerinizden Yana Olsun

Ahmet ÇABUK
    C Sınıfı İSG Uzmanı

2. SeyitAliYavuz1907

SeyitAliYavuz1907 TÜİSAG Üyesi

Bir muhasebeci ile görüşüp serbest meslek erbabı konusunda bilgi almanızı tavsiye ederim. Biz İsg uzmanları olarak Serbest meslek erbabı olarak bu işi sürdürebiliyoruz. Serbest meslek erbabı olarak makbuz veya fatura kesilebildiğini duymuştum. Sizi kendi bünyelerinde part-time bir iş sözleşmesi ile (çalışma süreniz kadar) sigortalı gösterip işçileri olarak da gösterebilirler.Fakat işveren tarafından maliyetleri konusunda şuan için bir fikrim yok.

3. imsorryimlate

imsorryimlate TÜİSAG Üyesi

kendinize bir şahıs firması açarak bağımsız çalışabilir ve fatura kesebilirsin

4. Davut

Davut TÜİSAG Üyesi

Vergi dairesinden serbest meslek makbuzu çıkarabilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. omerdasdan

omerdasdan TÜİSAG Üyesi

ALO 170 İLE GÖRÜŞTÜM İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI İÇİN FATURA KESMEYE GEREK YOKMUŞ SADECE SÖZLEŞMENİN YETERLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica