Sertifikayı işletme hakkında

Timur BAKKAL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar ben C sınıfı isg uzmanı olarak bir inşaat firmasında çalışıyorum.Bildiğiniz üzere inşaatlarda A sınıfı uzman çalıştırılması gerekiyor.Ben şimdi sertifikamı bakanlığa bildirsem sertifikanın yürümesi için geçerli sayılır mı?? yoksa sertifikanın yürümesi için illaki az tehlikeli bir yerde çalışmak mı gerekiyor?? bu konuda bilgisi olan ve paylaşan olursa sevinirim herkese iyi çalışmalar dilerim..

KadirCoskun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar ben C sınıfı isg uzmanı olarak bir inşaat firmasında çalışıyorum.Bildiğiniz üzere inşaatlarda A sınıfı uzman çalıştırılması gerekiyor.Ben şimdi sertifikamı bakanlığa bildirsem sertifikanın yürümesi için geçerli sayılır mı?? yoksa sertifikanın yürümesi için illaki az tehlikeli bir yerde çalışmak mı gerekiyor?? bu konuda bilgisi olan ve paylaşan olursa sevinirim herkese iyi çalışmalar dilerim..

Değerli meslektaşım, belgenin işleyebilmesi için su an yürürlüğe giren kanun ile az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta bulunan iş yerleri ile mevzuatta belirlenmiş formata göre isg uzmanlığı sözleşmesi yapmak zorundasın. Yani bakanlığa bildirmen hiç birseyi değiştirmeyecektir.

Abdil

Üye
TÜİSAG Üyesi
Yeni yasaya göre az tehlikeli ve 3 yıl boyunca tehlikeli iş yerlerine bakabilirsin.Çok tehlikeye bakamazsın.Çalışmalarında başarılar dilerim...

Mert Fatih Kesgin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bir maden firmasına c sınıfı uzman atandığını ve "İSG Uzmanı azlığı sebebi ile geçici bir süre için atamanız gerçekleştirilmiştir." diye yazı yolladıklarını duymuştum. Bi kere deneyin derim ben. Onaylanmazsa başka bir çare bulmak gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.