Sıcak Bilgi 23 Kasım Sınavı 14 Aralık A Ertelendi

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında tunca amanvermez tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Çalışma süresinin iş güvenliği ile ilişkisinin olamayacağını ve 3000 iş günü prim ödenmesi koşulunu gereği üzerine aydınlatmak isterim.

2. emrah12

emrah12 TÜİSAG Üyesi

Ağustos sınavında uzman olanlar neden katılamıyor??? Bilen var mı?

3. ARİS İSG

ARİS İSG TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 14 Aralık 2013 sınavı için Ankaraya gitmeye gerek kalmayacak . Ankara-İzmir - Adana - İstanbul ve Bursa da sınava girebileceksiniz.....

4. miner ATA

miner ATA Guest

arkadaşlar bir üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı için prim gün sayısına göre b ya da a ya giriş hakkı verildi ancak net olmayan konu şu: sınıf yükseltme sınavına girecek olanların acaba eğitim alma zorunluluğu olacak mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kayhankubat, oğuz bakar ve öznurömer bu yazıya teşekkür etti.
  5. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

nerden sallıyorsunuz ya arkadaşlar ağustosta gırenler kazananlar gırcekler bılgı csgb... (nokta uzatmaya gerek yok)

6. emrah12

emrah12 TÜİSAG Üyesi

teşekkürler Tunca Bey, ağustos kazananı olarak bu haberinizden çok mutlu oldum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali TUFAN

Ali TUFAN TÜİSAG Üyesi

Nereden aldın bu kesin bilgiyi???

8. önder hasançavuşoğlu

önder hasançavuşoğlu TÜİSAG Üyesi

Ağustos sınavına girenler, bu sınava dahil değildir diye bir ifade nerede geçiyor? Bir söyleyin de ;bizde okuyalım,öğrenelim.Yoksa içinizden geçen temenilerinizi mi yazıyorsunuz?

9. emrah12

emrah12 TÜİSAG Üyesi

Bence temennilerini yazıyorlar, ve bu da çok ilginç geliyor bana :)

10. hagoturler

hagoturler TÜİSAG Üyesi

02 Ağustos 2013 tarihinde yapılan değişiklikle;iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumunaödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususlarıdikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmakşartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmiştir.

11. selin-su

selin-su TÜİSAG Üyesi

14 Aralık tarihi de değişir. Çünkü 14 Aralık da AÖF sınavı var.

12. asmbirol

asmbirol TÜİSAG Üyesi

23 KASIM 2013 TARİHİNDE YAPILMASI GEREKEN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVININ ERTELENEREK SÖZ KONUSU SINAVIN 14 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILMASI HAKKINDA DUYURU
    Bilindiği üzere; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda 02 Ağustos 2013 tarihinde yapılan değişiklikle; iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmiştir.
    Öte yandan 01.01.2014 tarihinden itibaren yaklaşık 600.000 işyerinin işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı hizmeti almaları zorunlu olduğu ve bu işyerlerine hizmet verecek işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sayısının yeterli olmadığı bilinmektedir. Kanun değişikliği doğrultusunda sınav hakkı tanınanların sınava girebilmelerine ilişkin Yönetmelik değişikliği hazırlanmış ve Başbakanlığa gönderilmiş olup henüz yayınlanamamıştır.
    Bu nedenle yeni sınav hakkı tanınanların da sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla, 23 Kasım 2013 tarihinde yapılması planlanan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ötelenmesine acil ihtiyaç duyulmuştur.
    Ayrıca, sınava girecek adayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu sınavın 14 Aralık 2013 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa ili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.
    Bu nedenle;
    1)23 Kasım 2013 tarihli sınav uygulama duyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.
    2)sınav 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayının ilk haftasında www.isggm.gov.tr adresinde yapılacaktır.
    3) Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alıp 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 03.11.2013 (örgün eğitim bitiş tarihi) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

13. asmbirol

asmbirol TÜİSAG Üyesi

14. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Last edited: 10 Ekim 2013
  15. Emre Öztaş

Emre Öztaş TÜİSAG Üyesi

C'den B'ye geçiş için 1500 değil miydi :düşünceli:

16. doğa34

doğa34 TÜİSAG Üyesi

Evet 1500 deniyordu nerden çıktı şimdi 3000 prim günü.

17. aylin salihoğlu

aylin salihoğlu TÜİSAG Üyesi

Bu sinava 18 agustosta sinava girenler bir ust sinif a gecmek için giremicek mi bu konu netlik kazansada bizde ona göre calissak..

18. aylin salihoğlu

aylin salihoğlu TÜİSAG Üyesi

Kanundan once belge alanlar demiyor kanun yuruluge girdigi tarihten itibaren 2 sınav hakki diyor yani bu sene sadece 2 sinava girebilecez ve bir ust sinava gececez belgeyi ne zaman aldigin onemli deil

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  19. önder hasançavuşoğlu

önder hasançavuşoğlu TÜİSAG Üyesi

B
    Herkes farklı şeyler söylüyor aylin hanım...yönetmeliği beklemekten başka çare yok gibi.o kadar çok bilgi kirliliği varki.

20. Abdulkadir SARIALTIN

Abdulkadir SARIALTIN TÜİSAG Üyesi

Kanunda demiyor ama yönetmelikte deme ihtimali kuvvetle muhtemel... Aksi durumda şuan sınava ne kadar emekli insan varsa girip iş güvenliği uzmanı olur ve ardından bir sınavlada A sınıfı olabilir... Yönetmelikte bu açığı kapatacaklarını düşünüyorum. Belgesi olanlara haksızlık olacak ve haksız bir rekabet oluşacaktır... Bir tarih yer alacaktır ama hangi tarih olacaktır bilmiyorum... Yönetmelik çıktığı tarih itibariylede olabilir, kanun çıktığı tarihte olabilir... Nacizane görüşüm...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica