Sıcak Bilgi 23 Kasım Sınavı 14 Aralık A Ertelendi

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında tunca amanvermez tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yönetmelikde bir madde değişikliği daha var. Bencede bu değişiklik hiç iyi olmamış. Tamamen işverenleri düşünen bir madde olmuş. Bundan sonra C sınıfı sınavına girecek arkadaşlar varsa bencede iki kere düşünmelidir. Artık tek kişi onlarca şirkete bakabilecek. Peki bu firmalar ya nyana değilse bir kişi 1 hafta boyunca zamanının çoğunu yollarda geçirecek demektir.. Bu da çok yazık..
    Belki piyasa doyduğu için 1-2 sene sonra bu yönetmeliğide değiştirirler kim bilir..
    saygılar...

MADDE 6–AynıYönetmeliğin 12 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdakişekilde, ikinci fıkrasında geçen“1000”ibareleri“2000”olarak,üçüncüfıkrasında geçen“750”ibareleri“1500”olarak, dördüncüfıkrasında geçen“500”ibareleri“1000”olarak, beşinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdakişekilde değiştirilmiştir.

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Bu arada bu sayılar yükseltilmiş ama yinede herşey bize bağlı arkadaşlar.. ben 500 den fazla çalışanı olan şirkette çalışmam, yada 500 altında çalışırım, rakkamda ona göre anlaşırım, geri kalan hakkımı kullanmam diyerek birlik olursak yine kimseye zeval gelmez bence..
    ama her halükarda birileri çıkıp kontenjanı doldurmaya çalışacaktır ne yazık ki..

3. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

EEE şimdi primlerin 4A 4B 4C hangisi dahil onu nasıl öğreneceğiz. Birde başvuru tarihi itibari ile demek sınava başvuru tarihi mi demek.

4. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Tahminimi söylüyorum. 400 kişilik yer size tam gün teklif edecektir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

Ne dedıysek o:):):):)ark lar burada agustosda kazananlar ve hatta aralıkta kazananlarda mayıs ta ust sınıf sınavına gırebılecekler

sdn, Deniz Devrim, Ali Üstün ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

öy değil.. mağdur olmayacak, B ye geçmek için sınav hakkı olacak..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

etmese bile biz bu yönde baskılamalıyız bence..

8. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Teşekkürler, Sizin kaynak sağlam :)

9. Aslı AKBABA

Aslı AKBABA TÜİSAG Üyesi

Evet,tercihinize bağlı

10. teknik öğretmen

Tunca kardeşim sen süpersin. 3 sorum var üstadım.
    1- Prim günleri 4A 4B 4C farkedecek mi?
    2- Başvuru tarihi dediği sınav başvuru tarihi mi?
    3- Ben aralıktaki sınava başvuru yaparsam prim günü B ye yetiyor. Ancak 2014 yılındaki ilk sınav tarihinde prim günü A ya yetiyor. O zaman benim aralıkta başvuru yapmamam mantıklı mı?

11. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

Farketmez,evet sınav başvuru tarıhı,sızde benım gıbı once b ye mayısta a ya gıreceksnız saygılar

teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Tunca Bey o zaman size bir soru daha sorsak? çoğu arkadaş mullakta kaldı. Bağkurlu olanlarda dahil mi?
    Zira yönetmelikte "kendi adına yatırılan" demiş.. yani kendi adına yatıran dememiş? şimdi bağkur kapsamındaki arkadaşlar muallakta kaldı gibi geldi bana? ne dersiniz?

13. Mesut Kamış

Mesut Kamış TÜİSAG Üyesi

Bu haber hem benim için hemde bir çok arkadaş için çok kötü oldu.Uçak biletlerini ve kalacak yer organizasyonları yapılmıştı.Şimdi ise bu durumun iptal edilmesi gerekiyor.Fakat uçak biletleri promosyon olduğu için iptali ve ileri bir tarihe kayması söz konusu olmuyor.Sadece 16 TL li vergi kısmını ödüyorlar.Daha şimdiden kayıpla başladık :)))

14. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

(C) sınıfı uzmanların (B) sınıfı uzmanlık sınavına, mevcut yönetmelik gereği "(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle yaptığı sözleşme ile en az üç yıl fiilen görev yapılması". doğrultusunda en az 360x30=1080 prim gün gerekiyordu. Bu bilgi göz önüne alındığında değişiklik gereği sürede oluşabilecek yetersizlik mesleki branşta yapılmış hizmetler nedeniyle 1500 iş gününe ekleneceği kuşkusuzdur. Sözün kısası yönetmelik değişikliğinden çıkan sonuç meslek ve uzmanlık toplamını içerecektir. Uygulama için bir sürprizle karşılaşmamak için kasım ayının ilk haftasını bekleyeceğiz. Kalın sağlıcakla.

15. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Sayın Çelen,
    mesleki yada değil, isgu olarak yada değil, 1500 ü dolduran C - B ye, 3000 i dolduran C - A ya, 1800 ü dolduran B - A ya geçebilmek için sınava girecek..
    uzatmanın lafı dallandırıp budaklandırmanın manası yok...

Kemal Erdal Çelen, teknik öğretmen ve ilker1959 bu yazıya teşekkür etti.
  16. mehmet koray

mehmet koray TÜİSAG Üyesi

nasıl olacak anlamadım?
    1000 gün uzmanlık ve veya/isg mühendisi ödenmiş prim günün var diyelim....ama bunların sadece kanun yürürlüğe girdikten sonraki kısmı sözleşmeyle belgelenebiliyor....hangi sınava nasıl girecek bu arkadaşlar?

17. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum ... benim kafamdaki soru 2014 deki sınav tarihi nezaman olacağı..

18. teknik öğretmen

Şanslısınız bulunduğunuz şehirde var
    Sayın ÇELEN,
    Siz yazdığınız yazıları özellikle mi yazıyorsunuz. dün C den B ye geçiş için 3000 gün olacak dediniz, madara oldunuz, bugün eğitim programından bahsediyorsunuz, ya bu konuda özellikle saçma sapan bilgiler veriyorsunuz, yada gerçekten yönetmelik yorumlayamıyorsunuz.

19. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Bence ssk bağkur farketmez, fakat Tunca bey onaylarsa iyi olur.

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte bişi durdurulmadı ki? C isen ve isgu olarka pirimin 1080 gün yattıysa sen gene snava girip B olucan. yok uzman olarak 1080 den aşşa yattıysa, ama geçmişten primlerin varsa, toplamda 1500 ü geçiyorsa giresin B sınavına..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica