Sıcak Bilgi 23 Kasım Sınavı 14 Aralık A Ertelendi

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında tunca amanvermez tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sözleşmeyi unutun, yaptığınız mesleği ve de nace kodunu da unutun. 1500 günlük priminiz var ise ve de C sertifikanız var ise B sınıfı sertifika sınavına hak kazandınız. 1800 günlük priminiz var ise ve de B sınıfı sertifikanız var ise A sınıfı sertifika sınavına hak kazandınız. 3000 günlük priminiz var ise ve de C sınıfı belgeniz var ise A sınıfı sertifika sınavına girmeye hak kazandınız. Ayrıca 2. sınav başvuru tarihine kadar (Bu da muhtemelen Nisan sonlarına doğrudur) prim gününüz yukarıdakilerden hangisine erişiyorsa ona hak kazanacaksınız. Eğer bu şartlar tutmuyor ve de tutmayacak ise bu yönetmelik ile herhangi bir üst sınıfa girmeye hak kazanmadınız.

Kemal Erdal Çelen ve teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  2. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Mehmet bey;
    yönetmelik aynen şunu diyor. C sınıfı belgen varsa sınava başvurduğun gün 1500 gün prim günün varsa B sınavına, 3000 prim günün varsa A sınıfı sınavına girebileceklerdir. e devleti bilirmisiniz?hani girdiğiniz zaman 4A hizmet dökümünü tıklayınca bir sayfa çıkıyor orada toplam gün sayısı yazıyor en tepede. yani bu kadar basit bir şeyi nasıl bu kadar karmaşık hale getiriyorsunuz? sınav başvuru günü 4A hizmet dökümünüz de gördüğünüz sayıya uygun sınıfta sınava girersiniz 1 yıl geçerli ve 2 sınav hakkınız var bu kadar basit. sözleşme yok, isg mühendisi uzmanlık yok.Umarım anlatabilmişimdir.

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yukardaki mesajında onaylamış aslında..
    ama yönetmeliğe iyi bakılırsa, kendi adına yatırılan demiş.. bağkurlu kendi adına yatıran dır. .
    yani kelimeleri ii seçmek lazım.. burda işalla ayırmak için öyle yazmamışlardır..

4. Büyükanne

Büyükanne TÜİSAG Üyesi

Bu durumda emekliler dogrudan A sinavina girebilecekler sanirim.Yaniliyor muyum?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. kaan kurt

kaan kurt TÜİSAG Üyesi

peki şunu sorabilirmiyim ben 2 yıldır kendime ait mühendislik büromda bağkur yatırıyorum bu durumda 1450 sigorta iş gününm + 2 yıllık bağkurum var b u2 yıl işletebilirmiyim

6. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

22 kasım promosyonlu uçak biletim yandı..bu ne yaaa...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Tunca bey size ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hala mahçupum size karşı.

8. ferhat ak

ferhat ak TÜİSAG Üyesi

askerliği borçlanabiliyor muyuz acep

9. mehmet koray

mehmet koray TÜİSAG Üyesi

mağduriyetlerin giderilmediğinden bahsetmiştim...neyse önemli değil....herkes için hayırlısı olsun...

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Yanılıyorsun.. C sınıfı emekliysen belki olabilir.. ama değilsen C sınıfı, A ya geçemezsin..

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

mağduriyet dediğin nedir dostum?
    1500 ve/veya 1080 isgu prim günü altındaysan zaten çok gençsin demektir, biraz daha tecrübe kazanmalısın der bakanlık...

12. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Bir yıl içinde gerekli süreleri sağlamak koşulu ile sınavları başarırsanız önce (B) daha sonra da (A) sınıfı iş güvenliği uzmanı olma fırsatınızın önününde bir engel gözükmüyor gibi!....Başarılar ve sağlıklı gün dileklerimle Ersin bey.

13. mehmet koray

mehmet koray TÜİSAG Üyesi

Sayın Ali Üstün ve Sayın Teknik Öğretmen;

Ben ilk mesajımda;
    uzmanlık belgesini alarak, 3 yıl mesleki olarak çalışan ancak mevzuatın yürürlüğünün durdurulması nedeniyle B sınavına giremeyen iş güvenliği profesyonellerinin mağduriyetlerinin giderilmemiş olmasından bahsettim. Bugüne kadar herkes bundan dolayı mağdurdu. Şimdi SGK kayıtları esas alınarak bir çok insana sınav hakkı veriyorlar. C den B ye geçiş süresi belgenle 3 yıl çalışman yeterliyken SGK prim gün sayısı 1500 ün altında kalan kardeşlerimizin mağduriyeti devam edecek diyorum.

Sadece siz ikiniz kibirli ve ukalaca cevaplar yazıyorsunuz ve buna anlam veremiyorum. Burada tecrübe ve zekalarımızı yarıştırmıyoruz. Hoşunuza gitmiyorsa her mesaja cevap vermeyin canım. Ortamı, forumu da germeyin.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  14. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Şimdiden müjdeyi verebilirim. Süreyi tamamlamanız konusunda herhangi bir risk gözükmüyor. Sorunuzun yanıtı kasım ayının ilk haftasında kesinlik kazanacaktır. Şimdiden sınav hazırlık için kollarınızı sıvayınız. Başarı dileklerimle.

kaan kurt bu yazıya teşekkür etti.
  15. Oğuz Burak

Oğuz Burak TÜİSAG Üyesi

Merhabalar benim durumumda olan arkadaşlarımız var mı bilmiyorum ama ben , 3000 prim günümü doldurdum fakat bu prim günümün büyük bir kısmı diploma tarihinden önce yine de bu sınava girme hakkımın olduğunu düşünüyorum . Çünkü yönetmelikte bu konuyla ilgili belirtilen bir durum yok sizlerin görüşü nedir yada konuyla ilgili net bir bilgisi olan arkadaşımız var
    mıdır?

16. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Yoksa problem de yok demektir:) Girmemeniz için bir sakınca gözükmüyor.

Oğuz Burak bu yazıya teşekkür etti.
  17. Oğuz Burak

Oğuz Burak TÜİSAG Üyesi

Yani benim anladığım kadarıyla problem yok acaba net bir bilgisi olan var mı?

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Mehmet Koray Bey,
    Öncelikle üslubunuzu beğenmedim.. Kimse burada kibirli ve ukala yanıtlar vermiyor. Size öyle geldiği çok açık.
    Bahsettiğiniz husustan haberim yok. 3 yıl çalışan için yürürlük neden durdurulmuş yada nedir ne değildir burada herkes bunu bilemeyebilir. Herkes herşeyi biliyormuş gibi konuşursanıza kafalar karışır. Kaldıki sizin bahsettiğiniz husus hala bana mantıklı gelmedi? Yürürlüğün durdurulmasına dair bir yönetmelik varsa bilemem.. ama ben rastlamadım..
    Ayrıca tekrar belirtmek isterimki üslubunuzu hak edecek bir tarz ve tavır göremedim ben ifadelerimde..

teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  19. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

mühendislerin öğretmen, teknik öğretmenlerin mühendis olması ne kadar yanlış ise, mezun olur olmaz 15 günlük eğitimle uzman olması da o kadar yanlıştır. iki ucu da pis değnek neresinden tutarsanız tutun. rakamları küçümseyen arkadaşlar 4,2 yıl veya 8,5 yıl çalışmayı neden küçümsüyorsunuz ki. baba parası ile okuyup daha hiç kimsenin yanında çalışmadan alınteri bilmeyen insanlar C sınıfı belgeyle uzmanım diye geçinebiliyorken, gece çalışıp gündüz okuyan ya da tam tersi şekilde çalışan insanlar var yine dişinden tırnağından arttırıp bu uzmanlık belgesini alanlar var. o insanların emekleri neden bu kadar boş olsun ki. lisans veya yüksek lisans mezunu olup ilkokul mezunu bile olmayan insanların karşısında önünü iliklemeyen insanlar için çalışma süresini küçümsemek çok doğaldır. simitçilik mesleğini de hor görmeyin. o soğuklarda sabahtan akşama kadar ortalıkta dolaşarak taze simitlerim var diye bağırmak o tabladaki simitleri satabilmek şuan uzman geçinenlerin %95inin bile harcı değildir. yönetmeliği küçümseyen arkadaşlar 4 yıl bu bölümü okuyan arkadaşların emeğini çalıp 15 günlük kursla onlarla eşdeğer çalışabilmeyi hak görmesinler.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  20. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Mehmet bey niçin bu kadar tepki gösterdiğinizi anlamadım ama burada soru soran arkadaşlara kendi fikirlerimizle cevap vermeye çalışıyoruz. Sizinle ben aynı kulvarda ve aynı safta olduğumuz için kibirlilik ve ukalalık yaptığımı şahsım adına düşünmüyorum ancak sizi ve herhangi birisini yazdıklarımla incittiysem özür dilerim.

Mehmet Emin DİNCEL ve mehmet koray bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica