Opera Sihirli Flüt

Konu, 'Opera & Bale' kısmında e-mine tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

Genç bir prens olan Tamino, ormanda dolaşırken yolunu kaybeder ve onu kovalayan yılanlardan kaçarken korkudan bayılır. Gece Kraliçesi'nin nedimeleri Tamino'ya yardım ederek onu yılanlardan kurtarırlar.
    Gece Kraliçesi'nin kızı Pamina, Güneş Kralı Sarastro tarafından kaçırılmıştır. Pamina'nın resmini görür görmez ona aşık olan Tamino, Pamina´yı kurtarmaya karar verir.
    Gece Kraliçesi, Tamino'ya, kızı Pamina'yı kurtarırsa Pamina'yla birlikte olabileceğini söyleyerek sihirli bir flüt verir. Gece Kraliçesi için kuşlar toplayan kuş adam Papageno da Tamino'ya yol arkadaşlığı yapacaktır.
    Tamino, Sarastro'nun tapınağına ulaştığında Sarastro'nun aslında kötü biri olmadığını anlar. Sarastro'nun amacı, tanrıların birbirlerine layık gördüğü Tamino ve Pamina'nın kavuşmasını sağlamak ama öncesinde her ikisini de çeşitli sınavlardan geçirmektir.
    Tamino ve Pamina kavuşabilmek için türlü sınavlardan geçerken, Gece Kraliçesi, kızı Pamina'dan Sarastro'yu öldürmesini ister.

Tanıtım videosu: https://secure.dobgm.gov.tr/opera2013/wklip.aspx?EserKodu=1158&FlvKodu=1

f1.jpg

Günkut, Recep GÜLER ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  2. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

27 Şubat Perşembe Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon da

Kale Mahallesi Atatürk Caddesi Atatürk Kültür Merkezi SAMSUN
    Gişe: 0 362 431 50 03

Günkut bu yazıya teşekkür etti.
  3. tüm türkiye kültür pıtırcıgı :D

4. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

Besteler Mozart'a ait sonuçta. Eminim size de tanıdık gelecektir. Ben İstanbul daki temsili görmüştüm. Tavsiye ederim Recep Bey:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tavsiyelerini yazıyorum özellikle İstanbul değilde adana- kayseri denizli varsa tavsiyelerini bekliyorum :D

6. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

maalesef o şehirlerde temsil olmuyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. spider

spider TÜİSAG Üyesi

Maalesef Ankarada değil..

8. Gökçen SERÇE

Gökçen SERÇE TÜİSAG Üyesi

temsiller hep oralarda ...buralara kimse gelmiyor..

9. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

Gökçen hanım sadece İstanbul, İzmir,Ankara, Mersin, Antalya ve Samsun illerinde Devlet Opera Balesinin sahnesi var. Bunların dışında Eskişehir ve Bodrumda da festivaller oluyor. Aslında haklısınız doğuda bi ilde de sahneye ihtiyaç var. acaba izleyici olmaz diye mi böyle bilemiyorum. umarım ilerde olur.

10. Gökçen SERÇE

Gökçen SERÇE TÜİSAG Üyesi

Emine hanım evet bu illerde devlet opera ve balesi var ve oralarda festivaller oluyor .bizde sizn sayenızde bunlardan haberdar oluyoruz tşk ederiz.umarım bende seyrederım birgün:)

e-mine bu yazıya teşekkür etti.
  11. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

17 Mart 2014 tarihinde Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon da

Kale Mahallesi Atatürk Caddesi Atatürk Kültür Merkezi SAMSUN
    Gişe: 0 362 431 50 03

Günkut bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica